خبر
فلزات غیرآهنی  
در بورس فلزات لندن رقم خورد؛

بهای نیکل روی مدار رشد

می متالز - در ماه فوریه، میانگین قیمت نیکل برای معاملات آتی و سه ماهه به ترتیب ۱۲۶۴۹ دلار و ۷۶ سنت در هر تن و ۱۲۷۲۳ دلار در هر تن بود که به ترتیب ۱۰.۴ و ۱۰.۶ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

به گزارش می متالز، از ابتدای سال جاری، نیکل در بورس فلزات لندن LME از افزایش قیمت ها استفاده کرده است.

با وجود اختلاف تجاری میان آمریکا و چین، قیمت معاملات آتی (سه ماهه) نیکل روند نزولی و صعودی داشته و به رغم کمبود بودجه، سرمایه گذاران بازار سرمایه به این مذاکرات خوشبین هستند و خرید فلزات غیر آهنی از جمله نیکل همچنان خوب است و همین امر به صعود بیشتر قیمت نیکل کمک کرد.

علاوه بر این، موجودی نیکل در LME همچنان با کاهش همراه است.

گفتنی است، موجودی فعلی نیکل دوباره کاهش پیدا کرده و به ۱۹۴۶۲۲ تن رسیده که نسبت به پایان سال گذشته به شدت کاهش داشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دو دیدگاه درباره اثرگذاری تحریم فلزات ایران

می متالز - تیغ تحریم‌ها تا چه اندازه برای صنایع فلزی ایران تیز است؟ تحلیل‌های داخلی و خارجی پیرامون موضوع تحریم فلزات ایران حاکی از آن است که دو دیدگاه متناقض در زمینه اثرگذاری و تبعات این تحریم‌ها وجود دارد.
 ساماندهی بازار با پیش‌فروش‌ها محقق نشد

چالش جدید خودروسازان

می متالز - تعهدات پیش‌رو و معوق خودروسازان را می‌توان اصلی‌ترین چالش این شرکت‌ها بعد از نقض برجام و بازگشت تحریم‌ها خواند. در شرایطی که خودروسازی کشور در سال گذشته روند نزولی تولید را شاهد بود اما بنا به دستور وزارت صنعت و همچنین تدبیر خودروسازان، پیش‌فروش خودرو با اهدافی مشخص از سوی تولیدکنندگان آغاز شد. اهدافی همچون تامین نقدینگی خودروسازان، کاهش التهابات بازار و در نهایت تضمین فروش محصول‌های خودروسازان حداقل تا دو سال آینده. حال این اهداف در سایه مشکلات تولید، خودروسازی کشور را با چالش بی‌سابقه‌ای روبه‌رو کرده است؛ به‌طوری‌که بخش اعظم تولیدات خودروسازان به اجرای تعهدات پیش‌رو و معوق اختصاص یافت.
 

قیمت نفت برنت ممکن است به ۹۰ دلار برسد

می متالز - یک بانک آمریکایی اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت بالاست و مقررات جدید زیست محیطی ممکن است قیمت شاخص نفت خام برنت را به ۹۰ دلار برای هر بشکه برساند.
 

قفل شدن خط لوله صادرات گاز ایران-پاکستان با سنگ اندازی‌های آمریکا

می متالز - اخیرا نخست وزیر پاکستان نامه ای به مقامات آمریکایی نوشته است تا آنها تکلیف خط لوله صادرات گاز ایران به پاکستان را روشن کنند و در صورت اجازه آمریکا اقدام به تکمیل این خط لوله و واردات گاز از ایران کنند.
 

حذف تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا و مکزیک در انتظار تایید کنگره آمریکا/ ترامپ با حذف تعرفه واردات موافقت کرد

می متالز - رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم کانادا و مکزیک حذف خواهد شد.
 با تشدید اختلافات بر سر مسائل تجاری رقم خورد؛

فروش گسترده اوراق دلاری توسط چین

می متالز - با تشدید اختلافات بین چین و آمریکا بر سر مسائل تجاری، این کشور در حال فروش گسترده اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما