خبر
سیمان  

کارخانه سیمان ری، موزه می‌شود

می متالز - کارخانه سیمان ری تبدیل به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری می‌شود.

به گزارش می متالز، شهرداری تهران، پیشنهاد صدور مجوز استفاده از کارخانه سیمان ری را به منظور مرمت، بازسازی و تبدیل به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری با کاربری‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارائه کرده است.

گفتنی است اقدام برای ساخت کارخانه سیمان ری که در سال 1310 تصمیم ساختش  از یکی دوسال قبل آغاز شده بود، شروع  و مطالعات اولیه زمین‌شناسی منجر به انتخاب محلی واقع در 7 کیلومتری جنوب تهران آن زمان و در کنار کوه بی‌بی‌شهربانو شد. کار احداث این واحد با سرمایه 8 میلیون ریالی در 8 دی ماه 1312 به پایان رسیده و بلافاصله بهره‌برداری از آن آغاز شد.

کد خبر: 30653
تاریخ: 1397/12/20 - 11:43
منبع: عصر معدن

کارخانه سیمان ری  موزه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیشنهاد تبدیل کارخانه سیمان ری به موزه صنعت سیمان در کمیسیون لوایح هیئت دولت

می متالز - شهرداری تهران، پیشنهاد صدور مجوز استفاده از کارخانه سیمان ری را به منظور مرمت، بازسازی و تبدیل به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری با کاربری‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
 رئیس گنجینه ملی آب ایران:

موزه‌های آب کشور پذیرای مهمانان نوروزی است

می متالز - راعی گفت: موزه‌های آب سعد‌آباد، یزد، اصفهان، شاهرود و هرمزگان در ایام نوروز پذیرای بازدیدکنندگان و مهمانان نوروزی است.
 

موزه بانک سپه در ایام نوروز میزبان گردشگران است

می متالز - موزه بانک سپه از تاریخ دوم لغایت یازدهم فروردین ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۹ الی ۱۶ میزبان گردشگران و علاقمندان به تاریخ و تمدن کهن ایران اسلامی است.
 

بزرگ‌ترین موزه معدنی جهان در بوخوم

می متالز - موزه معدن بوخوم آلمان به عنوان بزرگ‌ترین و پربازدیدکننده‌ترین موزه معدنی جهان با حدود ۴۰۰ هزار بازدیدکننده در سال شناخته می‌شود.
 

بزرگ‌ترین موزه صنعت نفت سال ۹۸ در مسجدسلیمان به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - نخستین تحرکات اکتشاف نفت در منطقه خاورمیانه از پهنه خوزستان آغاز شد و حاصل کاوش‌های سنتی تیم رینولدز و شرکت نفت انگلیس و ایران به کشف نفت در چاه شماره یک مسجدسلیمان انجامید. در واقع کشف این چاه نفتی با ایجاد تحولی بزرگ در اقتصاد ایران، زمینه‌ساز انجام اقدام‌های توسعه‌ای و مطالعات دقیق‌تر در باب دستیابی به منابع عظیمی از نفت و گاز در گستره مناطق نفتخیز جنوب کشور شد و نام مسجدسلیمان را بر پیشانی صنعت پرآوازه نفت ایران حک کرد.
 

همراه با پیشکسوتان زمین‌شناسی کشور در افتتاحیه پارک موزه علوم‌زمین مشهد

می‌متالز - میان ازدحام رفت‌وآمدهای مهمانان افتتاحیه پارک موزه علوم‌زمین مشهد، نگاهم به دنبال پیشکسوتان زمین‌شناسی کشور بود. زمین‌شناسان پیشکسوت و باسابقه‌ای که امروز دوران بازنشستگی را طی می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما