خبر
سیمان و بتن  

کارخانه سیمان ری، موزه می‌شود

می متالز - کارخانه سیمان ری تبدیل به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری می‌شود.

به گزارش می متالز، شهرداری تهران، پیشنهاد صدور مجوز استفاده از کارخانه سیمان ری را به منظور مرمت، بازسازی و تبدیل به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری با کاربری‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارائه کرده است.

گفتنی است اقدام برای ساخت کارخانه سیمان ری که در سال 1310 تصمیم ساختش  از یکی دوسال قبل آغاز شده بود، شروع  و مطالعات اولیه زمین‌شناسی منجر به انتخاب محلی واقع در 7 کیلومتری جنوب تهران آن زمان و در کنار کوه بی‌بی‌شهربانو شد. کار احداث این واحد با سرمایه 8 میلیون ریالی در 8 دی ماه 1312 به پایان رسیده و بلافاصله بهره‌برداری از آن آغاز شد.

کد خبر: 30653
تاریخ: 1397/12/20 - 11:43
منبع: عصر معدن

کارخانه سیمان ری  موزه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ثبت بیش از ۲۱۰ قلم اشیای تاریخی صنعت نفت در موزه سبزوار

می متالز - موزه نفت سبزوار از نخستین موزه‌های صنعت نفت است که بیش از ۲۱۰ قلم شیء تاریخی در آن نگهداری و برای عموم به نمایش گذاشته شده است.
 

انتخاب موزه بانک ملی ایران به عنوان موزه برتر کشور

می متالز - موزه بانک ملی ایران در میان موزه های کشور به عنوان موزه برتر و برگزیده سال ۹۷ از سوی کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) در بخش «کودک و نوجوان» انتخاب و معرفی شد.
 

امروز رایگان مهمان موزه بانک ملی ایران باشید!

می متالز - موزه بانک ملی ایران امروز به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه به صورت رایگان میزبان علاقه مندان سیر تاریخ و تحول بانکداری در کشور و فرهنگ پول و اسکناس است.
 

بازدید رایگان از موزه بانک ملی ایران در روز جهانی موزه

می متالز - به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه، موزه بانک ملی ایران روز شنبه ۲۸ اردیبهشت جاری به صورت رایگان میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان است.
 

تمدید نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی و بانک مرکزی و سفارت الجزایر

می متالز - با اقبال گسترده علاقه مندان و بازدیدکنندگان، نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی ایران و بانک مرکزی و سفارت الجزایر تا پایان ماه مبارک رمضان تمدید شد.
 

موزه بانک ملی ایران و سفارت الجزایر نمایشگاه مشترک برگزار می‌کنند

می متالز - نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی ایران، سفارت و بانک مرکزی الجزایر با عنوان" الجزایر، روایت هزاران سال تمدن" در روز دوشنبه نه اردیبهشت ماه جاری افتتاح می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما