خبر
بیمه  
رییس کل بیمه مرکزی:

شفاف سازی در صنعت بیمه منوط به ایجاد داشبورد مدیریتی است

می متالز - رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد که شفاف سازی در صنعت بیمه منوط به ایجاد داشبورد مدیریتی است.

به گزارش می متالز، غلامرضا سلیمانی امیری که در جمع نیروهای تازه استخدام شده بیمه مرکزی سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: ماموریت بسترسازی برای ایجاد داشبورد مدیریتی و شفاف سازی اطلاعاتی از ماموریت های جدی مرکز فن آوری است و می توان از این ظرفیت بزرگ برای تحلیل داده ها و امور پژوهشی، بهره برد.

وی اظهار داشت: ظرفیت های بالقوه در صنعت بیمه وجود دارد که هنوز شرکت های بیمه به آن ورود نکرده اند و باید با کمک نیروهای جوان و خبره این صنعت به مرحله بالفعل برسد.

رییس شورای عالی بیمه ادامه داد: نیروهای متخصص و خوشفکر این صنعت باید آینده صنعت بیمه را به گونه ای رقم بزنند که ایده بزرگ بیمه فراگیر، تحقق پیدا کند.

رییس کل بیمه مرکزی ضمن ابراز خرسندی از جذب نیروهای مبتکر و تحصیل کرده در نهاد ناظر، تصریح کرد: صنعت بیمه هنگامی توسعه پیدا می کند که نیروهای متعهد، کاردان و توانمند در اداره آن نقش های اصلی را ایفا کنند.

وی با تاکید بر این نکته که بحث دانش افزایی از موضوعات جدی صنعت بیمه به شمار می رود، خاطرنشان کرد: فعالان صنعت بیمه در کنار مساله به روزرسانی دانش بیمه ای نباید از آشنایی با فن آوری های نوین و تکنولوژی های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات غفلت کنند.

سلیمانی در پایان با تشریح آخرین وضعیت صنعت بیمه و اشاره به تنوع رشته های بیمه ای در دنیا، نسبت به ضرورت توجه بیشتر به تخصص گرایی تاکید کرد و اظهار داشت: باید عوامل تاثیرگذار در افزایش ضریب نفوذ بیمه را بشناسیم و تحقق این امر در گرو تمرکز فعالان صنعت بیمه در مباحث پژوهشی است.

گفتنی است در این نشست، نیروهای جدید بیمه مرکزی، نقطه نظرات، دغدغه ها و دیدگاه های خود را در فضایی صمیمانه با رییس کل بیمه مرکزی و مدیران ارشد نهاد ناظر، مطرح کردند.

کد خبر: 30661
تاریخ: 1397/12/20 - 11:57
منبع: ایبنا

صنعت بیمه  بیمه مرکزی  غلامرضا سلیمانی امیری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 «نود اقتصادی» در گزارشی تحلیلی بررسی کرد؛‌

چرا اتاق ضد تحریم در بیمه مرکزی تشکیل نشد!

می متالز - آیا بیمه مرکزی برای اتخاذ آرایش ضد تحریمی و تشکیل اتاق تحریم صنعت بیمه در شرایط فعلی دچار فراموشی شده است؟ هنوز با قطعیت نمیتوان به این سوال مهم پاسخ گفت، اما هر چه که هست با استناد به سخنان رئیس کل بیمه مرکزی میتوان جمع بندی کرد که این مهم، تا اکنون به الویت مهم و اصلی نهاد ناظر تبدیل نشده وصنعت بیمه هم در این بین تا حدودی بلاتکلیف مانده است.
 

ثبت اساسنامه « ما »

می متالز - بیمه ما اساسنامه خود را مطابق با استانداردهای جدید ابلاغی از سوی بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت کرد.
 

قدردانی دبیرکل سندیکا ازتوجه قوه قضاییه به نظر کارشناسی صنعت بیمه

می متالز - دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در پی اعلام مبلغ دیه سال آینده، توجه قوه قضاییه به نظر کارشناسی صنعت بیمه را شایسته تقدیر دانست.
 مدیر عامل بیمه آسیا:

استفاده از ارزیابان خسارت به صنعت بیمه نظم می‌دهد

می متالز - مدیرعامل بیمه آسیا تاکید کرد: استفاده از ارزیابان خسارت موجب ایجاد وحدت رویه و نظم در صنعت بیمه و کاهش هزینه های ارزیابی خسارت برای بیمه گران می شود.
 رئیس کل بیمه مرکزی:

فقط 10 درصد موتورسیکلت ها بیمه نامه دارند

می متالز - رئیس کل بیمه مرکزی گفت: از مجموع 9 میلیون موتورسیکلت در کشور فقط حدود 10 تا 15 درصد از مزایای بیمه شخص ثالث بهره می‌برند.
 

کامبیز پیکارجو به طور رسمی مدیرعامل بیمه آرمان شد

می متالز - کامبیز پیکارجو با مُهر تایید رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به طور رسمی سکان هدایت شرکت بیمه آرمان را به دست گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما