خبر
آهن و فولاد   زغال سنگ  

سهامدار عمده، شرکت زغال سنگی خرید

می متالز - شرکت های فولادی که منطبق با شیوه کوره بلند اقدام به تولید می کنند برای تولید خود نیاز به تامین زغال سنگ دارند.

به گزارش می متالز، همواره یکی از دغدغه های ذوب آهن اصفهان در ایران نیز تامین زغال سنگ برای تولید است، اما خبرها حکایت از اقدام راهبردی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین برای اصلاح زنجیره تامین در ذوب آهن دارد چرا که ذوب آهن سالیانه در حدود 1 میلیون و 650 هزار تن زغال سنگ مصرف می کند که به منظور اقدامات کیفی باید 30 درصد از این میزان را از محل واردات و مابقی که در حدود 1 میلیون 155 هزار تن است را از بازار داخل تامین کند از این میزان 180 هزار تن توسط شرکت البرز شرقی از توابع ذوب آهن تامین شده و مابقی نیز از طریق پروده طبس تامین می شود.

شرکت های فولادی که منطبق با شیوه کوره بلند اقدام به تولید می کنند برای تولید خود نیاز به تامین زغال سنگ دارند. همواره یکی از دغدغه های ذوب آهن اصفهان در ایران نیز تامین زغال سنگ برای تولید است، اما خبرها حکایت از اقدام راهبردی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین برای اصلاح زنجیره تامین در ذوب آهن دارد چرا که ذوب آهن سالیانه در حدود 1 میلیون و 650 هزار تن زغال سنگ مصرف می کند که به منظور اقدامات کیفی باید 30 درصد از این میزان را از محل واردات و مابقی که در حدود 1 میلیون 155 هزار تن است را از بازار داخل تامین کند از این میزان 180 هزار تن توسط شرکت البرز شرقی از توابع ذوب آهن تامین شده و مابقی نیز از طریق پروده طبس تامین می شود.

احمد زمانی مدیر عامل این هلدینگ صنعتی و معدنی (صدرتامین) خبر از خرید 68/2 درصد از سهام شرکت فراوری زغال پروده طبس ( یکی از شرکت های اصل 44 که در اختیار صندوق کارکنان فولاد بوده است ) داد و گفت: در حال حاضر 56/5 درصد از سهام ذوب آهن اصفهان متعلق به تامین اجتماعی است که به صورت وکالتی توسط هلدینگ صدر تامین اداره می شود.

 

زنجیره تامین ذوب آهن با خرید یک واحد زغال تکمیل تر شد

وی گفت: ذوب آهن اصفهان اولین تولید کننده فولاد کشور و یکی از بزرگترین واحدهای تولید کشور است که پس از خصوصی سازی بخش هایی از زنجیره تامین این مجموعه به صورت جداگانه واگذار و به نوعی خصوصی شد اما استراتژی ما برای این مجموعه تکمیل زنجیره تامین و تولید ذوب آهن است و در این راستا اقدام به خرید سهام یکی از بهترین و مدرن ترین کارخانه های زغال سنگ کشور که هم زخائر معدنی بسیار خوبی دارد و هم جزو شرکت های با پتانسیل بالا است ، نمودیم و 68/2 درصد از سهام این مجموعه را خریداری کردیم . این شرکت توان تولید سالیانه 1 میلیون و 500 هزار تن زغال خام و 750 هزار تن زغال کک را داراست .

 

برنامه تامین 6 میلیون تن ماده اولیه و زغال سنگ در "ذوب" عملیاتی می شود

وی در ادامه افزود: در شرایط حال حاضر خوشبختانه ذوب آهن اصفهان شرایط سخت را پشت سر گذاشته و از زیان خارج شده است و هدف گذاری این مجموعه تولید 4 میلیون تن چدن مذاب است. در حال حاضر صدر تامین به عنوان سهام دار عمده اقدامات لازم در این زمینه تزریق نقدینگی، ایجاد زیرساخت ها و سرمایه گذاری های لازم به جهت تکمیل زنجیره های تامین را عملیاتی کرده است و انتظار داریم با وجود زیرساخت های ایجاد شده در ذوب آهن هدف گذاری 4 میلیون تن تولید را در آینده ای نزدیک محقق کند ، این میزان تولید نیاز به 6 میلیون تن ماده اولیه ( سنگ آهن دانه بندی شده) و تامین زغال سنگ دارد که زیرساخت های آن یکی پس از دیگری در حال آماده شدن است. زغال سنگ پروده طبس طبس هم در حدود نیمی از مصرف داخلی ذوب را تامین می کند و این تغییرات طبعا آثار مثبتی بر کاهش هزینه های این مجموعه خواهد داشت .

زمانی گفت: خوشبختانه عمده شرکت هایی که در اختیار صدر تامین است حاشیه سود قابل قبولی از 20 تا 30 درصد را دارند و در تلاشیم تا سوددهی ذوب آهن را نیز افزایش دهیم که با توجه به سودده شدن ذوب آهن و پوشش هزینه های ثابت و ایجاد زیر ساخت های لازم افزایش تولید می تواند آثار مثبتی در سوددهی این مجموعه داشته باشد.

 

صدر تامین به بورس می آید با ارزش بازاری در حدود 9 هزار میلیارد تومان، البته فارغ از ذوب آهن

مدیر عامل صدر تامین درباره بورسی شدن شرکت متبوعش گفت: همه سازوکارها برای ورود ما به بورس آماده شده است و مدارک و مستندات لازم به بورس ارائه شده و انتظار داریم به زودی پذیرش و درج نماد صدر تامین نهایی شود.

وی گفت: ما به عنوان هلدینگ صنعتی و معدنی شستا هستیم و حداقل در شش سال گذشته همواره سودده بوده ایم ، 90 درصد دارایی های ما بورسی و شفاف است و پهنه های معدنی ارزشمندی را در اختیار داریم و انتظار داریم صدر تامین با ارزش بازاری بالغ بر حدود 9000 میلیارد تومان به زودی وارد بازار سرمایه شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سهامداران عمده به بیمه معلم ضربه نمی‌زنند

می متالز - رییس هیات مدیره بیمه معلم در خصوص فساد بانک سرمایه و ضربه ای که به بیمه می زند گفت: سهامداران ما صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که به بیمه ضربه‌ای نمی‌زنند. موضوع فساد بیشتر مربوط به بانک سرمایه است که شما در جریان دادگاهش هستید.
 

مشارکت ذوب آهن اصفهان در جشن گلریزان کمیته امداد امام خمینی(ره)

می متالز - ذوب آهن اصفهان و شرکت های همکار و تابعه از جمله ، پویش بازرگان، پویش ساخت، دوارت ، تارابگین و پویش معادن به نیازمندان در جشن گلریزان کمیته امداد امام خمینی ( ره) اصفهان مبلغ یازده میلیارد ریالی اهداء نمودند.
 

درج نماد یک شرکت سرمایه‌گذاری در بورس

می متالز - شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با نماد «تاصیکو» در فهرست بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
 

عرضه شستا و زیرمجموعه هایش در بورس کلید خورد

می متالز - مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: پروژه‌ی ورود شرکت‌های شستا به بورس کلید خورد و هماهنگی‌هایی لازم برای مقدمات کار انجام شد.
 

نیاز خطوط نورد شرکت‌های فولادسازی کشور تامین شد

می متالز - انواع غلطک‌های نورد ورق فولاد که موردنیاز خطوط نورد شرکت‌های فولادسازی است برای نخستین بار توسط یک شرکت دانش‌بنیان تامین شد.
 بررسی وضعیت بازار محصولات فولادی در سالی که گذشت

گمانه‌های مختلف، بازار آینده را پیش‌بینی‌ناپذیر کرده است

می متالز - امسال را می‌توان سال پرپیچ‌وخمی برای بازار فولاد برشمرد؛ سالی که با التهابات ارزی و فرازوفرود بازار بورس درگیر مشکلات بسیاری بود. درباره تحولاتی که بازار فولاد در امسال ازسر گذراند، محمد اصفهانی، کارشناس بازار فولاد تحولات بازار سال ۹۷ را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد و در یادداشتی هم مروری بر حوادث سال ۹۷ در بازار فولاد داشته و هم به پیش‌بینی سال آینده پرداخته که در ادامه می‌خوانید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما