خبر
آهن و فولاد   زغال سنگ  

سهامدار عمده، شرکت زغال سنگی خرید

می متالز - شرکت های فولادی که منطبق با شیوه کوره بلند اقدام به تولید می کنند برای تولید خود نیاز به تامین زغال سنگ دارند.

به گزارش می متالز، همواره یکی از دغدغه های ذوب آهن اصفهان در ایران نیز تامین زغال سنگ برای تولید است، اما خبرها حکایت از اقدام راهبردی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین برای اصلاح زنجیره تامین در ذوب آهن دارد چرا که ذوب آهن سالیانه در حدود 1 میلیون و 650 هزار تن زغال سنگ مصرف می کند که به منظور اقدامات کیفی باید 30 درصد از این میزان را از محل واردات و مابقی که در حدود 1 میلیون 155 هزار تن است را از بازار داخل تامین کند از این میزان 180 هزار تن توسط شرکت البرز شرقی از توابع ذوب آهن تامین شده و مابقی نیز از طریق پروده طبس تامین می شود.

شرکت های فولادی که منطبق با شیوه کوره بلند اقدام به تولید می کنند برای تولید خود نیاز به تامین زغال سنگ دارند. همواره یکی از دغدغه های ذوب آهن اصفهان در ایران نیز تامین زغال سنگ برای تولید است، اما خبرها حکایت از اقدام راهبردی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین برای اصلاح زنجیره تامین در ذوب آهن دارد چرا که ذوب آهن سالیانه در حدود 1 میلیون و 650 هزار تن زغال سنگ مصرف می کند که به منظور اقدامات کیفی باید 30 درصد از این میزان را از محل واردات و مابقی که در حدود 1 میلیون 155 هزار تن است را از بازار داخل تامین کند از این میزان 180 هزار تن توسط شرکت البرز شرقی از توابع ذوب آهن تامین شده و مابقی نیز از طریق پروده طبس تامین می شود.

احمد زمانی مدیر عامل این هلدینگ صنعتی و معدنی (صدرتامین) خبر از خرید 68/2 درصد از سهام شرکت فراوری زغال پروده طبس ( یکی از شرکت های اصل 44 که در اختیار صندوق کارکنان فولاد بوده است ) داد و گفت: در حال حاضر 56/5 درصد از سهام ذوب آهن اصفهان متعلق به تامین اجتماعی است که به صورت وکالتی توسط هلدینگ صدر تامین اداره می شود.

 

زنجیره تامین ذوب آهن با خرید یک واحد زغال تکمیل تر شد

وی گفت: ذوب آهن اصفهان اولین تولید کننده فولاد کشور و یکی از بزرگترین واحدهای تولید کشور است که پس از خصوصی سازی بخش هایی از زنجیره تامین این مجموعه به صورت جداگانه واگذار و به نوعی خصوصی شد اما استراتژی ما برای این مجموعه تکمیل زنجیره تامین و تولید ذوب آهن است و در این راستا اقدام به خرید سهام یکی از بهترین و مدرن ترین کارخانه های زغال سنگ کشور که هم زخائر معدنی بسیار خوبی دارد و هم جزو شرکت های با پتانسیل بالا است ، نمودیم و 68/2 درصد از سهام این مجموعه را خریداری کردیم . این شرکت توان تولید سالیانه 1 میلیون و 500 هزار تن زغال خام و 750 هزار تن زغال کک را داراست .

 

برنامه تامین 6 میلیون تن ماده اولیه و زغال سنگ در "ذوب" عملیاتی می شود

وی در ادامه افزود: در شرایط حال حاضر خوشبختانه ذوب آهن اصفهان شرایط سخت را پشت سر گذاشته و از زیان خارج شده است و هدف گذاری این مجموعه تولید 4 میلیون تن چدن مذاب است. در حال حاضر صدر تامین به عنوان سهام دار عمده اقدامات لازم در این زمینه تزریق نقدینگی، ایجاد زیرساخت ها و سرمایه گذاری های لازم به جهت تکمیل زنجیره های تامین را عملیاتی کرده است و انتظار داریم با وجود زیرساخت های ایجاد شده در ذوب آهن هدف گذاری 4 میلیون تن تولید را در آینده ای نزدیک محقق کند ، این میزان تولید نیاز به 6 میلیون تن ماده اولیه ( سنگ آهن دانه بندی شده) و تامین زغال سنگ دارد که زیرساخت های آن یکی پس از دیگری در حال آماده شدن است. زغال سنگ پروده طبس طبس هم در حدود نیمی از مصرف داخلی ذوب را تامین می کند و این تغییرات طبعا آثار مثبتی بر کاهش هزینه های این مجموعه خواهد داشت .

زمانی گفت: خوشبختانه عمده شرکت هایی که در اختیار صدر تامین است حاشیه سود قابل قبولی از 20 تا 30 درصد را دارند و در تلاشیم تا سوددهی ذوب آهن را نیز افزایش دهیم که با توجه به سودده شدن ذوب آهن و پوشش هزینه های ثابت و ایجاد زیر ساخت های لازم افزایش تولید می تواند آثار مثبتی در سوددهی این مجموعه داشته باشد.

 

صدر تامین به بورس می آید با ارزش بازاری در حدود 9 هزار میلیارد تومان، البته فارغ از ذوب آهن

مدیر عامل صدر تامین درباره بورسی شدن شرکت متبوعش گفت: همه سازوکارها برای ورود ما به بورس آماده شده است و مدارک و مستندات لازم به بورس ارائه شده و انتظار داریم به زودی پذیرش و درج نماد صدر تامین نهایی شود.

وی گفت: ما به عنوان هلدینگ صنعتی و معدنی شستا هستیم و حداقل در شش سال گذشته همواره سودده بوده ایم ، 90 درصد دارایی های ما بورسی و شفاف است و پهنه های معدنی ارزشمندی را در اختیار داریم و انتظار داریم صدر تامین با ارزش بازاری بالغ بر حدود 9000 میلیارد تومان به زودی وارد بازار سرمایه شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اطلاعیه جدید فروش سهام ۴ بانک و موسسه ادغامی

می متالز - فرابورس ایران امروز در اطلاعیه‌ای مبلغ ورود سفارش برای بانک‌های ادغامی حکمت ایرانیان، بانک قوامین، بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر و همچنین شرایط فروش سهام بانک انصار را اعلام کرد.
 

کانی سیاه پابرجاست

می متالز - اگر به آنچه بر زبان‌ها رانده می‌شود گوش سپارید، می‌توانید چشم‌انداز بازار زغال سنگ را در یک واژه خلاصه کنید؛ انزوا.
 

تحقق سود ۴۷ تومانی فولاد خراسان برای سهامداران خود در سال ۹۷

می متالز - مجتمع فولاد خراسان براساس گزارش حسابرسی نشده در دوره 12 ماهه منتهی به 29 اسفند 97 به ازای هر سهم 471 ریال سود محقق کرده است.
 در مجمع عادی سالانه اعلام شد

بازدهی ۱۲۰ درصدی میدکو برای سهامداران

می متالز - مجمع عادی سالانه شرکت مادرتخصصی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با حضور صاحبان بیش از ۹۰ درصد سهام در هتل المپیک برگزار شد. در این مجمع علیرضا ابراهیمی مدیر برنامه‌ریزی، توسعه و تکنولوژی گزارشی در مورد عملکرد شرکت در سال ۹۷ ارائه داد.
 

هپکو همچنان در کما/ تغییر سهامداران مشکلی را حل نکرد

می متالز - شرکت هپکو چندسالی است با مشکلاتی مواجه شده و واگذاری این شرکت به سهامدار جدید نیز نتوانست مشکلی را حل کند.
 برای ششمین سال پیاپی؛

ذوب آهن اصفهان شرکت برتر در رعایت حقوق مصرف کنندگان شد

می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان برای ششمین سال پیاپی به عنوان شرکت برتر در رعایت حقوق مصرف کنندگان تندیس طلایی را کسب نمود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما