خبر
خودرو  
مقیمی:

بخشی از قیمت خودرو در بازار کاذب است

می متالز - معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخشی از قیمت خودرو در بازار کاذب و غیر واقعی است.

به گزارش می متالز، فرشاد مقیمی افزود: طبق معمول همه ساله در ایام پایانی اسفند بازار خودرو با افزایش قیمت مواجه می شود.

وی همچنین اظهارداشت: رشد بیش از اندازه فعلی خودرو نتیجه افت تولید در طول سال جاری بوده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه‌ای که وزارتخانه مزبور ورود پیدا کرد بخشی از این برنامه نیازمند یکسری الزامات از جمله تامین نقدینگی بود.

وی در ادامه افزود: بطورقطع این تامین نقدینگی در افزایش تولید خودرو تاثیر خود را گذاشته است.

مقیمی تصریح کرد: آمار تولید خودرو در روز هیجدهم اسفندماه سال جاری در دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور به ترتیب نشان از تولید دو هزار و ۱۶ دستگاه و یک هزارو ۹۸۹ دستگاه خودرو می دهد.

وی گفت: این بیانگر اینکه تولید خودرو در کشور از مرز چهار هزار دستگاه نیز عبور کرده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: خوشبختانه با همکاری همه دست اندرکاران سقف مورد تعیین تولید خودرو در سال جاری تحقق یافته که جای بس تقدیر و تشکر دارد.

وی در ادامه اظهارداشت: مطابق تصمیمات و برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بر اینکه شرکت های خودرو ساز در ایام پایانی سال حتی روزهای تعطیل تولید داشته باشند تا بتوان تعداد بیشتری از خودروهای مردم را به آنان تحویل داد.

مقیمی یادآورشد: امروز در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز جلسه ای در خصوص این موضوع برگزار شد.

کد خبر: 30682
تاریخ: 1397/12/20 - 15:35
منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی رادیو

خودرو  فرشاد مقیمی  نقدینگی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک کارشناس بازار خودرو مطرح کرد:

رمزگشایی از جعبه سیاه گرانی خودرو

می متالز - عدم تعدیل نیرو در صنعت خودرو در چنین شرایطی نشان می‌دهد که اشتغال‌زایی در این صنعت یک پارامتر بسیار مهم است. اما سوال این است که چه کسی قرار است هزینه این اشتغال‌زایی را بدهد؟
 

تغییر ساختار در صنعت خودرو ضروری است

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راه برون رفت از مشکلات خودرو، تغییر ساختار در صنعت خودرو است.
 کمین شاخص کل برای فتح قله 180 هزار واحدی

نقشه نیمروز بورس دوشنبه (5 فروردین)

می متالز - نخستین جلسه معاملاتی سال 98، مطابق با انتظارات در حجم و ارزش محدودتر نسبت به روزهای پایانی سال گذشته دنبال شد؛ با این حال شاخص کل بازار توانسته است برای یازدهمین جلسه متوالی مسیر صعودی خود را ادامه دهد و بار دیگر کانال 179 هزار واحدی را فتح کند. در روز کم‌رمق معاملات روند پرتنش بازارهای جهانی و گزارش‌های عملکرد ماهانه منبع سیگنال‌های ارسالی به بورس هستند و این در حالی است که همچنان بازار سهام در انتظار همگرا شدن نرخ‌های چندگانه ارزی است.
 

پیش‌بینی «فیچ» از فلز سرخ تا 2027/ تقاضای مس سوار بر خودروی برقی

می متالز - موسسه «فیچ ریتینگز» در جدیدترین تحلیل خود برآورد کرده که تقاضای مس در سال 2019 افزایش خواهد یافت. بر پایه این گزارش، تقاضای مس طی یک روند 10 ساله تا سال 2027 میلادی به 29 میلیون و 800 هزار تن خواهد رسید که از رشد سالانه 2.6 درصدی حکایت دارد.
 

خودروی سفارشی رولزرویس

می متالز - رولزرویس فانتوم Tranquillity در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. این خودرو کاملا سفارشی بوده و در ساخت آن از فولاد ضدزنگ، طلای 24 عیار و آلومینیوم گرید فضایی استفاده شده است.
 

آخرین وضعیت خودروها و وسایل یدکی در گمرک

می متالز - رییس سازمان بازرسی کل کشور آخرین وضعیت ترخیص وسایل یدکی خودروسازان داخلی و خودورهای خارجی در گمرک مانده را تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما