خبر
خودرو  
مقیمی:

بخشی از قیمت خودرو در بازار کاذب است

می متالز - معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخشی از قیمت خودرو در بازار کاذب و غیر واقعی است.

به گزارش می متالز، فرشاد مقیمی افزود: طبق معمول همه ساله در ایام پایانی اسفند بازار خودرو با افزایش قیمت مواجه می شود.

وی همچنین اظهارداشت: رشد بیش از اندازه فعلی خودرو نتیجه افت تولید در طول سال جاری بوده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه‌ای که وزارتخانه مزبور ورود پیدا کرد بخشی از این برنامه نیازمند یکسری الزامات از جمله تامین نقدینگی بود.

وی در ادامه افزود: بطورقطع این تامین نقدینگی در افزایش تولید خودرو تاثیر خود را گذاشته است.

مقیمی تصریح کرد: آمار تولید خودرو در روز هیجدهم اسفندماه سال جاری در دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور به ترتیب نشان از تولید دو هزار و ۱۶ دستگاه و یک هزارو ۹۸۹ دستگاه خودرو می دهد.

وی گفت: این بیانگر اینکه تولید خودرو در کشور از مرز چهار هزار دستگاه نیز عبور کرده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: خوشبختانه با همکاری همه دست اندرکاران سقف مورد تعیین تولید خودرو در سال جاری تحقق یافته که جای بس تقدیر و تشکر دارد.

وی در ادامه اظهارداشت: مطابق تصمیمات و برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بر اینکه شرکت های خودرو ساز در ایام پایانی سال حتی روزهای تعطیل تولید داشته باشند تا بتوان تعداد بیشتری از خودروهای مردم را به آنان تحویل داد.

مقیمی یادآورشد: امروز در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز جلسه ای در خصوص این موضوع برگزار شد.

کد خبر: 30682
تاریخ: 1397/12/20 - 15:35
منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی رادیو

خودرو  فرشاد مقیمی  نقدینگی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ساماندهی بازار با پیش‌فروش‌ها محقق نشد

چالش جدید خودروسازان

می متالز - تعهدات پیش‌رو و معوق خودروسازان را می‌توان اصلی‌ترین چالش این شرکت‌ها بعد از نقض برجام و بازگشت تحریم‌ها خواند. در شرایطی که خودروسازی کشور در سال گذشته روند نزولی تولید را شاهد بود اما بنا به دستور وزارت صنعت و همچنین تدبیر خودروسازان، پیش‌فروش خودرو با اهدافی مشخص از سوی تولیدکنندگان آغاز شد. اهدافی همچون تامین نقدینگی خودروسازان، کاهش التهابات بازار و در نهایت تضمین فروش محصول‌های خودروسازان حداقل تا دو سال آینده. حال این اهداف در سایه مشکلات تولید، خودروسازی کشور را با چالش بی‌سابقه‌ای روبه‌رو کرده است؛ به‌طوری‌که بخش اعظم تولیدات خودروسازان به اجرای تعهدات پیش‌رو و معوق اختصاص یافت.
 معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها برای یک‌سال دیگر تمدید شد

ناترازی «خودرو» در ترازوی تحلیل

می متالز - جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی امروز به ریاست رئیس جمهور و با حضور رؤسای قوه مقننه و قضائیه و دیگر اعضاء تشکیل شد. در این جلسه مصوب شد شرکت‌های زیان‌ده در سال 97 که با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها از شمول ماده 141 قانون تجارت خارج می‌شوند، از معافیت مالیاتی ثبت افزایش سرمایه تا پایان سال 98 برخوردار خواهند بود. در این گزارش به بررسی امکانات ایران خودرو برای استفاده از این قانون در سال جاری خواهیم پرداخت.
 

یک شاسی‌بلند جدید در آستانه ورود به بازار ایران

می متالز - شرکت ریگان خودرو قصد دارد در آینده نزدیک یک خودرو با نام JMC-S۳۵۰ مجهز به موتور ۲لیتری توربو به بازار عرضه کند.
 توسط رییس کل گمرک بیان شد؛

جزییات تازه درباره خودروهای سواری وارداتی

می متالز - رییس کل گمرک ایران گفت: براساس مصوبه هیات وزیران، حدود ۳ هزار و ۳۰۰ دستگاه از ۱۳ هزار دستگاه خودروی سواری وارداتی در صورتی که از سیستم بانکی تامین ارز شده باشند از گمرک ترخیص خواهند شد.
 در صحن علنی تصویب شد؛

خودروسازان موظف به اعلام قیمت تمام شده خودرو هنگام فروش شدند

می متالز - نمایندگان مجلس سازمان ملی استاندارد را مکلف به اجرا و اعمال استانداردهای تولید خودروها و قطعات آنها کرد.
 

سیاست وزارت صنعت برای قیمت‌گذاری خودرو موفق نبود

می متالز - سخنگوی فراکسیون حمایت از قطعه سازان مجلس با بیان اینکه اقدام وزارت صنعت برای قیمت گذاری خودرو ۵ درصد زیر نرخ بازار، سیاست موفقی در جهت کنترل قیمت نبود، گفت: مسئولان باید الگوهای مناسبی برای مدیریت بازار ارائه دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما