خبر
آهن و فولاد   مس  
وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد؛

رشد تولید فولاد و مس در 9 ماه 97

می متالز - آمار وزارت صنعت معدن و تجارت از رشد تولید زنجیره فولاد و مس خبر در 9 ماه امسال خبر می دهد. در این مدت تولید کاتد مس به 180.2 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 70 درصد رشد داشته است.

به گزارش می منتالز، فولاد خام طی این مدت، با تولید مرز 17 میلیون تن رسید رشد 9.8 درصدی را ثبت کرد.
همچنین سنگ آهن با 27 میلیون تن، 7.9 درصد و فولاد خام با 17 میلیون تن، 9.8 درصد رشد تولید داشته اند. بنابر این گزارش، تولید شمش آلومینیوم به 252 هزار تن رسید که با کاهش 4.4 درصدی همراه شد.

کد خبر: 30689
تاریخ: 1397/12/20 - 16:43
منبع: ایمیدرو

فولاد  مس  وزارت صنعت معدن و تجارت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مالیات پرداختی « فولاد » به دولت

می متالز - فولاد مبارکه با پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان مالیات به دولت، ردیف اول در بین شرکت‌های تولیدی و ردیف دوم در شرکت‌های بورسی را به خود اختصاص داد.
 گروه صنایع معدنی فولاد رییس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان در پنجمین کنفرانس بین‌المللی استیل پرایس:

سرمایه گذاری برون مرزی یک ضرورت است

می متالز - دکتر بهرام سبحانی، رئیس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان و رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد طی سخنانی در این کنفرانس گفت: چند سال پیش که بحث تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ مطرح شد، عده ای با آن موافق بودند و عده‌ای تحقق این هدف را بعید دانستند. وی افزود: برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد، نیاز به ۸۵ میلیون تن گندله، ۶۰میلیون تن آهن اسفنجی و ۲۰۰ میلیون تن استخراج سنگ آهن است.
 

بهره‌برداری از کنسانتره‌سازی ۵ میلیون تنی فولاد سنگان در سال جاری

می متالز - مدیر امور عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: بهره‌برداری از پروژه کنسانتره‌سازی فولاد سنگان در سال ۹۸ به میزان ظرفیت ۵ میلیون تن تاثیر بسیار زیادی در سودآوری و پایداری سودآوری خواهد داشت.
 

حضور فولاد خراسان در نمایشگاه صنعت ساختمان قطر

می متالز - مجتمع فولاد خراسان به‌عنوان بزرگ‌ترین قطب صنعت شرق کشور، در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان قطر موسوم به «پروژه قطر» حضور یافت.
 

نقش واسطه ها در بازار فولاد

می متالز - صادرات محصولات فولادی تنها از کانال تولیدکننده مجاز شده است آن هم در شرایط خاص و با شروط خاص.
 تحلیل‌گر ارشد بین‌المللی سنگ آهن و فولاد:

احتمال افزایش قیمت سنگ آهن به 100 دلار

می متالز - تحلیل‌گر ارشد بین‌المللی سنگ آهن و فولاد گفت: در حال حاضر قیمت سنگ آهن با عیار 62 درصد در مرز 95 دلار است. پیش‌بینی می‌شود پس از تعطیلات هفته کارگر در چین و در ادامه ماه می قیمت این محصول به 100 دلار برسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما