خبر
مواد معدنی   صنعت  
بر اساس آمار ۹ ماهه اعلام شد؛

افزایش تولید ۲۲ محصول منتخب صنعتی و معدنی

می متالز - در ۹ ماهه سال ۹۷، ۲۲ محصول منتخب صنعتی و معدنی افزایش تولید داشته اند و در این زمینه تولید کاتد مس با ۱۸۰.۲ هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش می متالز، در ۹ ماهه سال ۹۷، در این زمینه تولید کاتد مس با ۱۸۰.۲ هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۰ درصد رشد و ظروف شیشه ای با تولید ۳۴۰.۸ هزار تن ۱۲.۷ درصد رشد داشته است. همچنین فولاد خام با تولید ۱۶۹۸۲.۹ هزار تن رشد ۹.۸ درصدی داشته است.

سنگ آهن با ۲۷ میلیون تن، ۷.۹ درصد و فولاد خام با ۱۷ میلیون تن، ۹.۸ درصد رشد تولید داشته اند.

در زمینه تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی، چینی بهداشتی با ۷۲.۷ هزار تن و کاهش ۶.۵ درصدی، شمش آلومینیوم با ۲۵۲.۳ هزار تن و کاهش ۴.۴ درصدی بیشترین کاهش تولید را داشته اند.

 

رشد ۰.۷ درصدی کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی

در مجموع تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی در ۹ ماه گذشته امسال با ۴۰ هزار و ۱۲۳ هزار تن افزایش ۰.۷ درصدی در تولید داشته است.

در این بخش پلی استایرن با ۳۲۳.۷ هزار تن تولید و افزایش ۳۵.۷ درصدی، پلی کربنات با ۱۲.۳ هزار تن تولید و افزایش ۱۵ درصدی و اوره با تولید ۴۵۹۰ هزار تنی و افزایش ۱۴.۷ درصدی بیشتری رشد تولید را داشته اند.

همچنین اپکسی رزین با تولید ۳.۵ هزار تن و کاهش ۷.۹ درصدی و پلی پروپیلن با ۶۱۵.۷ هزار تن و کاهش ۷.۳ درصدی بیشترین کاهش تولید در بخش کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی را داشته است.

کد خبر: 30691
تاریخ: 1397/12/20 - 16:46
منبع: بورس کالای ایران

کاتد مس  صنایع معدنی  کاتد مس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مهدی کرباسیان رییس سابق ایمیدرو:

مقامات ارشد کشور به آمارهای معدن ‌وصنایع معدنی افتخار می کنند/ از روند صادرات گله مند هستیم

می متالز - همایش دوسالانه بومی سازی کاتالیست و فرآیند احیا مستقیم آهن، رویدادی است که هر دوسال یکبار به میزبانی شرکت نفت و گاز سرو با هدف رویکرد و بررسی وضعیت بومی سازی کاتالیست و فرآیند احیا مستقیم آهن برگزار می شود.
 

افزایش ۴۹ درصدی سهم زنجیره معدن از کل تجارت خارجی کشور

می متالز - در ۱۱ ماهه پارسال، سهم تجارت خارجی زنجیره معدن از کل تجارت خارجی کشور، از لحاظ وزنی ۴۹ درصد و از نظر ارزشی ۲۱ درصد بوده است.
 پیام نوروزی رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت آغاز سال 1398

توسعه و آینده ای درخشان، در سایه تعامل

می متالز - سال 1398 را در حالی آغاز می کنیم که عملکرد توسعه و توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور در بسیاری از نقاط ایران مشهود است و اشتغالزایی پایدار در این مناطق نتیجه تلاش و همکاری هر چه بیشتر ایمیدرو و بخش خصوصی بوده است.
 

چالش‌های قابل تامل در پیش‌روی صنعت «سیمان»

می متالز - با توجه به وضعیت درآمدی دولت در سال جاری و آتی و محدودیتی که در استقراض دارد مشخص است که دولت با فروش نفت و گاز، توان پرداخت و جبران هزینه‌های جاری خود را نخواهد داشت. طی دهه اخیر به طور میانگین نسبت مخارج عمرانی به کل مخارج بودجه شده کشور حدوداً ۱۵ درصد بوده و پرداخت هزینه عمرانی برای سال ۹۸ نیز حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده که تحقق آن با ابهام بسیار بالایی همراه است.
 سرقینی در گفت و گو با «می متالز» عنوان کرد:

شرکت های فولادی بایستی مصرف آب خود را کاهش دهند / امیدواریم مسکن رونق بگیرد

می متالز - جعفر سرقینی گفت: تولید فولاد ما امروز دو برابر ظرفیت مورد نیازمان است و در صورت عدم صادرات به مشکل خواهیم خورد.
 معامله 4 هزار تنی مس در هفته گذشته

تغییر ذائقه خریداران مس از مفتول به کاتد

می متالز - عرضه‌های مس در شرایطی صورت می‌گیرد که برخلاف ماه‌های ابتدایی سال، مفتول چندان جذابیتی برای خریداران ندارد و اغلب عرضه‌های این محصول با استقبال نسبتا کمی از سوی متقاضیان مواجه می‌شود. در حالی که کاتد هنوز متقاضیان خاص خود را دارد و هر چند به‌صورت ناقص، ولی اغلب عرضه‌های این محصول به فروش می‌روند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما