خبر
مواد معدنی   صنعت  
بر اساس آمار ۹ ماهه اعلام شد؛

افزایش تولید ۲۲ محصول منتخب صنعتی و معدنی

می متالز - در ۹ ماهه سال ۹۷، ۲۲ محصول منتخب صنعتی و معدنی افزایش تولید داشته اند و در این زمینه تولید کاتد مس با ۱۸۰.۲ هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش می متالز، در ۹ ماهه سال ۹۷، در این زمینه تولید کاتد مس با ۱۸۰.۲ هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۰ درصد رشد و ظروف شیشه ای با تولید ۳۴۰.۸ هزار تن ۱۲.۷ درصد رشد داشته است. همچنین فولاد خام با تولید ۱۶۹۸۲.۹ هزار تن رشد ۹.۸ درصدی داشته است.

سنگ آهن با ۲۷ میلیون تن، ۷.۹ درصد و فولاد خام با ۱۷ میلیون تن، ۹.۸ درصد رشد تولید داشته اند.

در زمینه تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی، چینی بهداشتی با ۷۲.۷ هزار تن و کاهش ۶.۵ درصدی، شمش آلومینیوم با ۲۵۲.۳ هزار تن و کاهش ۴.۴ درصدی بیشترین کاهش تولید را داشته اند.

 

رشد ۰.۷ درصدی کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی

در مجموع تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی در ۹ ماه گذشته امسال با ۴۰ هزار و ۱۲۳ هزار تن افزایش ۰.۷ درصدی در تولید داشته است.

در این بخش پلی استایرن با ۳۲۳.۷ هزار تن تولید و افزایش ۳۵.۷ درصدی، پلی کربنات با ۱۲.۳ هزار تن تولید و افزایش ۱۵ درصدی و اوره با تولید ۴۵۹۰ هزار تنی و افزایش ۱۴.۷ درصدی بیشتری رشد تولید را داشته اند.

همچنین اپکسی رزین با تولید ۳.۵ هزار تن و کاهش ۷.۹ درصدی و پلی پروپیلن با ۶۱۵.۷ هزار تن و کاهش ۷.۳ درصدی بیشترین کاهش تولید در بخش کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی را داشته است.

کد خبر: 30691
تاریخ: 1397/12/20 - 16:46
منبع: بورس کالای ایران

کاتد مس  صنایع معدنی  کاتد مس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

روابط عمومی، بازوی اطلاع‌رسانی سازمان

می متالز - مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی فلزی خلیج فارس و عضو هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی هرمزگان به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی یادداشتی نوشت که در ادامه می خوانید.
 گزارش تجارت خارجی در فروردین 98 اعلام شد:

رشد 16 درصدی تناژ صادرات بخش معدن و صنایع معدنی/ اختصاص سهم 20 درصدی از کل صادرات

می متالز - میزان صادرات بخش معدن و صنایع معدنی طی فروردین 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 16 درصد به صورت وزنی رشد پیدا کرد. این بخش سهم 20درصدی از صادرات کل کشور در اختیار دارد.
 

گریزگاه‌های جدید تجارت

می متالز - رئیس‌جمهوری آمریکا به تازگی تحریم‌های جدیدی در بخش فلزات ایران وضع کرده است. حال این سوال در ذهن متبادر می‌شود که تاثیر این تحریم‌ها بر اقتصاد و بخش معدن و صنایع معدنی کشور چه خواهد بود؟
 یادداشتی از بهرام شکوری

کسب درآمدهای ارزی برای صنایع معدنی در سایه تحریم‌ها

می متالز - رئیس انجمن مس ایران در یادداشتی تاکید کرده است: ویژگی مهمی که بخش معدن را در مقابل تحریم‌ها تا حدی ایمن می‌سازد، مقیاس کوچک و متوسط شرکت‌های فعال در این حوزه است. درنتیجه هر دو طرف تجاری ایرانی و خارجی کمتر در تیررس تحریم‌ها قرار دارند و در برقراری مناسبات بین‌المللی با حداقل محدودیت مواجه هستند.
 در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صمت مطرح شد

چالش‌های «سال رونق»

می متالز - اولین گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌جاری به منظور بررسی راه‌های تحقق دستورالعمل طرح رونق تولید برگزار شد.
 

ضرورت متولی شدن ایمیدرو برای حل ریشه‌ای طراحی پایه صنایع معدنی در داخل کشور

می متالز - دکتر طیبی پیشنهاد کرد: «ایمیدرو» به‌عنوان سازمانی به‌منظور توسعه‌ معادن و صنایع معدنی برای حل ریشه‌ای نبود دانش طراحی پایه‌ی کارخانجات فرآوری در کشور (به‌عنوان یک طرح ملی و حیاتی)، متولی این امر شود؛ این موضوع قبلا نیز توسط پژوهشکده‌ فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی مطرح شده بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما