خبر
مس  
در هلدینگ میدکو اتفاق افتاد

تولید کاتد مس برای اولین بار در جهان به روش تانک بایولیچینگ

می متالز - دوشنبه 20 اسفند ماه 1397 تولید کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ در مجتمع بابک مس ایرانیان از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ میدکو آغاز شد.

به گزارش می متالز، در این مراسم علی اصغر پورمند مدیر عامل شرکت میدکو با برقراری تماس تلفنی با مجید قاسمی رییس هیأت مدیره شرکت میدکو و مدیر عامل بانک پاسارگاد بهره برداری از این پروژه را آغاز کردند.

در این مراسم که جمعی از مدیران و دست اندرکاران این پروژه نیز حضور داشتند. دکتر قاسمی بهره برداری از این طرح مهم و ملی را تقدیم به ملت شریف ایران نموده و برای عوامل و دست اندرکاران آن آرزوی موفقیت نمودند.

دکتر پورمند این موفقیت را که برای اولین بار در دنیا توسط نیروهای متخصص میدکو، در مجتمع بابک مس ایرانیان عملی شده است را تبریک گفته و اظهار داشت: این مهم یک تغییر بزرگ تکنولوژیک در سطح جهان و در صنعت مس می‌باشد. وی با قدردانی از بانک پاسارگاد گفت که این مهم با حمایت های ویژه دکتر قاسمی به انجام رسیده است.

شایان ذکر است مجتمع بابک مس با ظرفیت تولید 50 هزار تن کاتد مس و 12 هزار تن لوله مسی در سال فعالیت می‌نماید. در روش تانک بایولیچینگ با استفاده از نوع خاصی از باکتری های غیرمضر محصول نهایی استحصال می‌شود. دانش این تکنولوژی سازگار با محیط زیست، توسط متخصصین ایرانی طی 5 سال پژوهش و تلاش مستمر ایجاد و راه اندازی شده است.  از مزایای اصلی روش تانک بایولیچینگ می‌توان به حذف کوره های ذوب و در نتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی  و همچنین صرفه جویی در مصرف آب و منابع انرژی در راستای حمایت از محیط زیست و مسوولیت های اجتماعی اشاره کرد.

روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ میدکو

شایان ذکر است در پی ارسال پیام تبریک توسط مهندس محمدرضا بنی اسدی راد - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران - خطاب به دکتر پورمند - مدیرعامل هلدینگ میدکو - به مناسبت بهره‌برداری از طرح بومی تولید کاتد مس به روش بایولیچینگ، مدیرعامل هلدینگ میدکو پاسخی دادند که به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب آقای مهندس بنی اسدی راد
مدیرعامل محترم شرکت صنایع ملی مس ایران
باسلام و احترام

بدینوسیله از ارسال پیام محبت آمیز و حسن نظر حضرتعالی، به رسم ادب و ارادت، تشکر و قدردانی می نمایم. آنچه مسلم است موفقیت صورت گرفته در تولید کاتد مس به روش بایو تانک لیچینگ مرهون تلاش خانواده بزرگ مس و حمایت های بی دریغ حضرتعالی و همکاران محترمتان می باشد.
رجاء واثق دارم با یاری خداوند متعال و با اتکاء به جوانان این مرز و بوم در همه صنایع می توان شاهد ثروت آفرینی و بالندگی هرچه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.
توفیقات روز افزون حضرتعالی را از خداوند منان خواستارم.


علی اصغر پورمند

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تکمیل زنجیره اعتماد، بااستفاده ازگشایش اعتباراسنادی بانک پاسارگاد

می متالز - بانک‌پاسارگاد با ارائه خدمات گشایش اعتبار اسنادی داخلی ضمن اعتمادسازی میان طرفین قرارداد کلیه شرایط لازم برای انجام معامله بدون ریسک را برای خریداران و فروشندگان داخلی فراهم می‌کند.
 

دریافت رمز دوم کارت به صورت رمز پویا در بانک پاسارگاد

می متالز - امکان دریافت رمز دوم کارت به صورت رمز پویا از طریق سامانه‌های بانکداری‌الکترونیک بانک‌ پاسارگاد فراهم است.
 در گرامیداشت مقام روز معلم در دانشگاه خاتم مطرح شد؛

دانشگاه خاتم نقطه‌ی اتکای بزرگ‌ترین تحولات علمی و دانشی کشور خواهد شد

می متالز - مراسم گرامیداشت مقام معلم و تقدیر از استادان دانشگاه خاتم و بانک‌پاسارگاد، در محل دانشگاه خاتم و با حضور مدیرعامل بانک‌پاسارگاد و دانشگاه خاتم، اعضای هیأت‌امنای دانشگاه، جمعی از مدیران بانک و استادان و معلمان برگزار شد.
 

اهدای جوایز نفیس در سومین جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای بانک پاسارگاد

می متالز - سومین جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای بانک‌پاسارگاد در سال جاری برگزار و جوایز نفیسی به برگزیدگان این جشنواره اهداء خواهد شد.
 در بانک سپه ایجاد شد؛

راه‌اندازی سامانه جامع بانکی مبتنی بردانش بومی و ملی «امید»

می متالز - بانک سپه به‌ منظور خدمات‌رسانی مطلوب به مشتریان با آغاز طرح توسعه بانکداری متمرکز گام مهمی در بروزرسانی و گسترش زیرساخت‌های حوزه فناوری اطلاعات خود برداشت.
 معرفی خدمات بانکداری‌الکترونیک پاسارگاد؛

ارایه انواع خدمات بانکی در همراه بانک پاسارگاد

می متالز - انواع خدمات بانکی از طریق سامانه همراه بانک‌پاسارگاد (موبایل بانک) و با در دست داشتن یک گوشی تلفن همراه، در تمام مدت شبانه‌روز قابل ارایه است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما