خبر
آهن و فولاد  

هدف جهان فولاد ایجاد بلورد بدون بیکار است/ مدرسه شهید باهنر پس از بازسازی به بزرگ ترین مجتمع بوم گردی استان تبدیل خواهد شد

می متالز - مدیر روابط عمومی شرکت جهان فولاد گفت:مدرسه شهید باهنر سابق در حال بازسازی است که پس از بازسازی بزرگ ترین مجتمع بوم گردی استان کرمان تبدیل خواهد شد.

به گزارش می متالز، صبح روزگذشته اهالی رسانه شهرستان سیرجان از طرح های معین اقتصادی شهر بلورد بازدید کردند.
در ادامه این بازدید نشست خبری مشترک فرماندار ویژه شهرستان سیرجان و مدیر عامل شرکت جهان فولاد در بخشداری شهر بلورد و جمعی از مسئولین شهرستان سیرجان برگزار شد.
در حاشیه این نشست خبری مدیر روابط عمومی شرکت جهان فولاد درخصوص اجرای طرح معین اقتصادی در شهر بلورد گفت: طرح معین اقتصادی از اول مهرماه امسال پس از امضاء تفاهم نامه و معرفی شرکت جهان فولاد به عنوان معین اقتصادی بخش بلورد نسبت به شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه توسط کارشناسان شرکت آغاز گردید.
میر محمدی اظهار داشت: اولویت اصلی ما در شهر بلورد اشتغالزایی است که با همکاری فنی و حرفه ای استان توانسته ایم حدود ۶۵۰ نفر از متقاضیان شغل را به بانک رسالت معرفی کنیم تا بتوانند با گرفتن تسهیلات شغل ثابت و پایداری را برای خود راه اندازی کنند.
مدیر روابط عمومی شرکت جهان فولاد گفت: مورد بعدی ما بحث آموزش بوده است که ما توانسته ایم در مرحله اول آموزش تعداد ۲۸۰ نفراز متقاضیان اشتغال که آموزش های لازم را طی و مدرک فنی حرفه ای در رشته های جوش آرگون،قالی بافی، گلیم بافی، صنایع دستی و خیاطی دریافت نمودند و در مرحله دوم این آموزش ها که از ابتدای سال جدید آغاز می شود چیزی حدود ۳۰۰ نفر آموزش خواهند دید.

میر محمدی اذعان داشت: افرادی که آموزش خیاطی را دیده اند طبق دستور مهندس عباسلو دوخت تمام لباس های پرسنل جهان فولاد به این افراد واگذار شود و افرادی که آموزش جوش آرگون را دیده اند به صورت پاره وقت در شرکت جهان فولاد مشغول کار هستند تا دوره های آموزشی تکمیلی تمام شود و مدرکشان را دریافت کنند نه تنها در شرکت جهان فولاد بلکه در کل مجموعه صنعتی، معدنی گل گهر مشغول کار شوند.
وی ادامه داد: دو مدرسه‌ مخروبه در شهر بلورد وجود داشته است که ما با بازسازی این مدارس توانسته ایم یکی از مدارس را به عنوان کارگاه آموزشی فنی حرفه ای شده است و امیدواریم که ما بتوانیم این کارگاه آموزشی را به عنوان موزه اشتغال فرش گلیم راه اندازی کنیم ،مدرسه شهید باهنر سابق در حال بازسازی است که پس از بازسازی بزرگ ترین مجتمع بوم گردی استان کرمان تبدیل خواهد شد.
میر محمدی در ادامه افزود: در این منطقه شعبه بانک کشاورزی با سرمایه ۷ میلیاردی راه اندازی شده و بیش از ۸۰۰ حساب برای دانش آموزان بلورد در این بانک افتتاح شده است.
مدیر روابط عمومی شرکت جهان فولاد در خصوص اجرای طرح معین اقتصادی در روستا های اطراف بلورد گفت: ۴۰ واحد پرورش ماهی و پرورش زنبور عسل به بانک رسالت معرفی شده اند تا تحصیلات خود اشتغالی را دریافت و شروع به کار کنند و در روستای محمدآباد ۳۰ عدد پنل خورشیدی نصب شده و روستای محمد آباد به عنوان اولین روستای انرژی پاک کشور شناخته شده است و در منطقه چهارگنبد کشت گل محمدی را خواهیم داشت.
وی در پایان گفت: هدف جهان فولاد ایجاد بلورد بدون بیکار است و این شهر و بخش اولین شهر و بخش بدون بیکار به زودی در کشور معرفی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت جهان فولاد در ادامه این نشست اظهارداشت: بسیاری از صنایع ما نیازمند نیروی دارای مهارت است که در سیرجان نیروی انسانی آن وجود ندارد و باید از شهرهای دیگر درخواست نیروی کار کرد در همین راستا شرکت جهان فولاد با همکاری فنی و حرفه ای در شهر بلورد در حال آموزش نیروی کار دارای مهارت است.
عباسلو در پایان گفت: برای شناختن جاذبه های گردشگری این منطقه با تورهای مسافرتی و گردشگری استان و شهرستان رایزنی شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 خلج طهرانی مطرح کرد:

تولید ۶.۴ میلیون تن محصول در منطقه ویژه خلیج فارس

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از تولید بیش از ۶.۴ میلیون تن محصول در سال گذشته خبر داد.
 سرقینی:

بازار فولاد و آهن با کنترل دولت ثبات یافت

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت گفت: نقش نظارتی و کنترلی این وزارتخانه یک مساله جدی است و نمی توان مسئولیت خود را رها کنیم و بازار فولاد و آهن با اقدام های لازم کنترل شد.
 

قاره سبز می‌خواهد سبز بماند و آلودگی را به آسیا بفرستد

می متالز - بریتیش‌استیل اعلام ورشکستگی کرد. این شرکت یکی از ۶ واحد اصلی تولیدکننده بزرگ فولاد در انگلیس بود.
 آنچه کمر فولاد را در اروپای غربی خم کرد

ورشکستگی «بریتیش‌استیل» شاهدی بر افول صنعت فولاد انگلیس

می متالز - صنعت فولاد انگلیس حال و روز خوبی ندارد.
 

تقاضا، قیمت‌های بالاتر را نمی‌پذیرد

می متالز - به‌نظر می‌رسد بازار داخلی فولاد در شرایط فعلی مستعد التهاب نبوده و طرف تقاضا به هر دلیل ممکن در شرایط فعلی پذیرای قیمت‌های بالاتر در این حوزه نیست،
 عملکرد هفتگی نشان داد؛

جو مثبت بازار های جهانی فولاد

می متالز - گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما