خبر
مس   فلزات گرانبها  
طی ژانویه 2019:

افت قیمت طلا و مس صادرات مواد معدنی پرو را کاهش داد

می متالز - افت قیمت طلا و مس منجر به کاهش صادرات مواد معدنی پرو در ماه ژانویه 2019 شد.

به گزارش می متالز به نقل از وب سایت ماینینگ mining، میزان صادرات این کشور در ماه ژانویه با کاهش 7.4 درصدی مواجه شده است. در بخش مواد معدنی نیز به دلیل کاهش قیمت طلا و مس، صادرات این بخش با 16.8 درصد افت همراه بوده است.

در جدیدترین گزارش وزارت تجارت خارجی و گردشگری پرو اعلام شد: طی ماه ژانویه فروش فلز زرد 27.3 درصد و فروش فلز سرخ 11.6 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال 2018 شاهد بوده اند. طلا و مس 46 درصد از مجموع صادرات پرو را تشکیل می دهند.

طی مدت یاد شده، تولید مواد معدنی در پرو 1.26درصد کاهش یافته است که به نظر می رسد میزان فروش کمتر این فلزات می تواند متاثر از این عامل نیز باشد.

 

رشد 2 درصدی اقتصاد

بنا بر گزارش بانک مرکزی پرو، اگرچه آمارها نشان از کاهش صادرات در این کشور دارد اما پرو در ماه ژانویه 2019 شاهد رشد اقتصادی 2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018بوده است. پیش بینی ها نشان می دهد که رشد اقتصادی این کشور تا پایان سال 2019 تا 4 درصد افزایش خواهد یافت.

کد خبر: 30752
تاریخ: 1397/12/21 - 12:44
منبع: ایمیدرو

طلا  مس  صادرات  مواد معدنی  پرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دو دیدگاه درباره اثرگذاری تحریم فلزات ایران

می متالز - تیغ تحریم‌ها تا چه اندازه برای صنایع فلزی ایران تیز است؟ تحلیل‌های داخلی و خارجی پیرامون موضوع تحریم فلزات ایران حاکی از آن است که دو دیدگاه متناقض در زمینه اثرگذاری و تبعات این تحریم‌ها وجود دارد.
 

2 عرضه‌ بلوکی در خردادماه

می متالز - عرضه‌های بلوکی سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و صنایع آذرآب قرار است در خردادماه انجام شود.
 

افزايش توليد كوييك در ماه‌های آینده

می متالز - مسئولان سایپا قصد دارند در سال جاری توليد كوييك را افزايش دهند تا سهم بازار سايپا در رده قيمتی اين خودرو افزايش يابد.
 

توزیع کمک‌های کارکنان شرکت پلی پروپیلن جم میان هموطنان سیل زده لرستان

می متالز - کمک های انسان دوستانه کارکنان شرکت پلی پروپیلن جم در مناطق سیل زده لرستان توزیع شد.
 

پیشنهاد ایجاد کانال‌های بانکی بین ایران و چک

می متالز - رییس اتاق تهران و سفیر ایران در جمهوری چک، با بررسی مراودات دوجانبه دو کشور بر لزوم و ضرورت توسعه روابط تجاری بنگاه‌های کوچک و متوسط دو طرف و راه‌اندازی کانال‌های مراودات بانکی تاکید کردند.
 

اثر تحریم در اقتصاد با تکیه بر سرمایه‌های داخلی کمرنگ‌تر می‌شود

می متالز - درشرایط فعلی تحریم، در صورت استفاده مناسب ازتجربه‌های قبلی و تکیه بر سرمایه‌های داخلی اعم ازسرمایه‌های انسانی و سایر منابع، می‌توان اثر تحریم در اقتصاد را کمرنگ‌ تر و مسیر تجارت خارجی برای صادرکنندگان را سهل‌تر کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما