خبر
آلومینیوم  

دست‌وپای بسته تولیدکننده

می متالز - درحال‌حاضر ثباتی در بازار آلومینیوم وجود ندارد. هرچند در ماه‌های گذشته نرخ دلار روندی کاهشی داشت اما همچنان تورم در تمام کالاهای بازار وجود دارد؛ از مواد غذایی تا خودرو و مسکن.

به گزارش می متالز، این تورم مانند دومینو عمل می‌کند، زمانی‌که نرخ مسکن یا خودرو افزایش می‌یابد بازار آلومینیوم نیز تغییر می‌کند. موضوع دیگر مسئله تحریم‌ها است که اثرات منفی بر بازار گذاشته و مشکلات بسیاری در زمینه واردات، صادرات و حمل‌ونقل ایجاد کرده است. کشتیرانی‌های بین‌المللی دیگر با ایران کار نمی‌کنند و فقط کشتیرانی جمهوری اسلامی باقی مانده که این سازمان نیز با مشکلات عدیده‌ای همراه است.
در زمینه بازار صادراتی هم‌اکنون با ۲ مشکل روبه‌رو هستیم، از یک‌سو هر کشوری حاضر به همکاری با ایران نیست، از سوی دیگر یکی از بازارهای صادراتی ایران، کشور عراق است که با توجه به قوانینی که از سوی ایران وضع می‌شود، این بازار را از دست داده‌ایم.
موضوع دیگر قوانین دست‌وپاگیری است که از سوی دولت از ابتدای سال و به‌تدریج تا هم‌اکنون ابلاغ شده و تمامی آنها را نیز عطف به ماسبق کرده است. بخشنامه‌های بانک مرکزی به‌طور گوناگون صادر می‌شود که بیشتر آنها برخلاف بخشنامه‌های مقام‌های بالاتر و حتی قانون است. در چنین وضعیتی صادرکننده دچار سردرگمی می‌شود و به‌نظر می‌رسد از سوی نهاد‌های مختلف در حال تهدید است.
قانون را که نمی‌توان نقض کرد مگر اینکه مجلس شورای اسلامی بخواهد آن را تغییر دهد. این قوانین متناقض برای صادرکننده تهدید قلمداد می‌شود، این درحالی است که سال‌های قبل صادرکننده را تشویق می‌کردند، پس از مدتی نه‌تنها دیگر خبری از تشویق برای صادرات نیست، گویی موضوع این است که صادرکننده را نیز تهدید می‌کنند.
این در حالی است که تولیدکننده به سختی صادرات انجام می‌دهد و با کلی موانع و مشکلات روبه‌رو است.
موضوع دیگر در زمینه تحریم‌ها است. سال ۹۲ دست ما برای دور زدن تحریم‌ها باز بود اما هم‌اکنون دست تولیدکننده را برای دور زدن تحریم‌ها بسته‌اند.

امیرحسین بابایی / کارشناس آلومینیوم

کد خبر: 30767
تاریخ: 1397/12/21 - 13:45
منبع: روزگار معدن

آلومینیوم  تورم  تحریم‌ها 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار آلومینیوم

می متالز - درحال‌حاضر ثباتی در بازار آلومینیوم وجود ندارد. هرچند در ماه‌های گذشته نرخ دلار روندی کاهشی داشت اما همچنان تورم در تمام کالاهای بازار وجود دارد؛ از مواد غذایی تا خودرو و مسکن.
 معامله 12 هزار تنی آلومینیوم در دی ماه

صنعت آلومینیوم منتظر افتتاح طرح‌های جدید

می متالز - عرضه منظم آلومینیوم در بورس کالا ادامه دارد و با توجه به اینکه یکی از تولیدکنندگان اصلی این فلز یعنی شرکت آلومینیوم المهدی ـ هرمز جنوب با بحران مواجه شد، همچنان بار اصلی توزیع و عرضه آلومینیوم در بورس کالا برعهده شرکت آلومینیوم ایران است. در دی ماه سال جاری 12 هزار و 400 تن بیلت و شمش در بورس کالا عرضه شد که همه آن‌ها به فروش رفتند.
 بازار صادراتی محصولات اکستروژنی آلومینیوم ترکیه

آلمان مقصد نهایی اکستروژن‌های آلومینیومی ترکیه

می متالز - در حالی که در بازار تولید اکستروژن‌های آلومینیومی ترکیه، محصولات غیرآلیاژی سهم بیشتری از بازار را در اختیار داشتند، اما در بازار صادراتی، سهم محصولات آلیاژی که عمدتا دارای کیفیت بالاتری هستند، بسیار بیشتر از محصولات غیر آلیاژی بود. گفتنی است آلمان اصلی‌ترین مقصد صادراتی اکستروژن‌های آلومینیومی ترکیه بوده است؛ به‌طوری که طی سال‌های گذشته، سهم این کشور از صادرات ترکیه نزدیک به 25 درصد برآورد شده است.
 

افزایش صادرات آلومینیوم کانادا به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹

می متالز - صادرات آلومینیوم کانادا به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ با افزایش چشمگیری روبرو شد.
 

افزایش درآمد شرکت اماراتز گلوبال آلومینیوم در سال ۲۰۱۸

می متالز - شرکت اماراتز گلوبال (EGA)، بزرگترین شرکت غیرنفتی واقع در امارات، اعلام نموده که درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۸ به 6/4 میلیارد دلار رسیده است. این درحالی‌ است که درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۷، 5/6 میلیارد دلار بوده است.
 

پیش‌بینی پرس متال از بازار آلومینیوم در سال ۲۰۱۹

می متالز - شرکت پرس متال (Press Metal)، تقاضا برای فلز آلومینیوم را در سال 2019، بیش از موجودی این فلز در بازار پیش‌بینی می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما