خبر
سنگ آهن  
پلاتس:

سنگ آهن ارزان تر شد

می متالز - پیش بینی حاشیه سود پایین برای فولادسازان چینی در ماه جاری میلادی و رکود تقاضا قیمت سنگ آهن وارداتی را در بازار چین باز هم پایین آورد و آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد ۸۳ دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده است که نسبت به جمعه اخیر تا ۲ دلار افت داشته است.

به گزارش می متالز، حاشیه سود فولادسازان چینی پایین است و از طرفی کاهش تولید ها برای کنترل آلودگی هوا در استان تانگشان ادامه دارد از این رو تمایل به خرید سنگ آهن در چین محدودتر شده است. با توجه به وضعیت تقاضا، انتظار می رود بازار سنگ آهن در کوتاه مدت به روند نزولی ادامه دهد

کد خبر: 30776
تاریخ: 1397/12/21 - 14:06
منبع: بورس کالای ایران

موسسه پلاتس  سنگ آهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 واله هشدار داد:

خطر شکست یک سد دیگر تا هفته آینده

می متالز - شرکت معدنی واله برزیل اعلام کرده در معدن گنگو سوکو که از سال 2016 غیر فعال بوده تحرکاتی در یکی از شیب های شمالی آن مشاهده کرده که نگرانی از شکست سد را تا هفته آینده مطرح کرده است.
 کامودیتی گزارش داد؛

تداوم کاهش موجودی بنادر دنیا، محرک قیمت آتی سنگ آهن

می متالز - موجودی سنگ آهن در انبارهای بنادر چین به کمترین سطح ۱۹ ماهه اخیر رسید.
 

تحریم ها تولیدات داخلی گل گهر سیرجان را افزایش داده است

می متالز - مجتمع معدنی صنعتی گل گهر سیرجان بزرگترین معدن سنگ آهن خاورمیانه است؛ که امروزه علی رغم تحریم ها بیش از پیش در حال انجام فعالیت است و یکی از مهمترین معادن تامین کننده ی سنگ آهن و نیاز های کشور است.
 

کسب درآمد یا توقف خام‌فروشی؟

می متالز - طی هفته گذشته خبری از سوی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با عنوان توقف خام‌فروشی مواد معدنی اعلام شد با این معنا که وزارت صمت موافق خام‌فروشی نیست و معتقد است در سال رونق تولید حتما باید مواد معدنی را در داخل کشور به ارزش افزوده تبدیل و سپس صادر کنیم، اما فعالان این حوزه می‌گویند دولت بیش از آنکه به دنبال توقف خام‌فروشی باشد قصد دارد کسری درآمدهای خود را از طریق این سیاست‌ها تامین کند.
 

بهای جهانی سنگ آهن رکورد زد

می متالز - پس از آنکه شرکت «واله» برزیل، بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن جهان، از احتمال فروریختن سد دیگری در محل معدن این شرکت خبر داد، بهای جهانی سنگ آهن در معاملات روز جمعه به بالاترین قیمت خود در پنج سال گذشته افزایش یافت.
 

سنگ آهن از 100 دلار گذشت

می متالز - روز گذشته قیمت سنگ آهن در بازار نقدی چین از 100 دلار هر تن سی اف آر نیز فراتر رفت که از ماه می سال 2014 تاکنون بی سابقه بوده است. متوسط قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا با 3.1 دلار هر تن رشد قیمت روزانه 100.5 دلار هر تن سی اف آر شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما