خبر
زمین شناسی  

تشکیل جلسه پیگیری علل وقوع رانش زمین در طالقان

می‌متالز - علل وقوع رانش زمین در طالقان بررسی و راهکاهایی جهت جلوگیری از خطرات احتمالی بیشتر ارائه شد.

به گزارش می‌متالز به نقل از مرکز پژوهش‌های کاربردی این سازمان، بازدید و نشست تخصصی با حضور رئیس مرکز پژوهش‌های کاربردی، شهردار، معاون فرماندار و معاون اداره‌گاز شهرستان طالقان و جمعی از کارشناسان در این منطقه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دکتر فریبرز قریب در همین رابطه گفت: در پی اطلاع مدیریت بحران استان البرز مبنی بر وقوع رانش زمین در منطقه طالقان و درخواست تیم کارشناسی جهت بررسی رخداد مذکور، گروه‌های متخصص از مرکز پژوهش‌های کرج و مدیریت مخاطرات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به محل اعزام شدند و در حال بررسی، مطالعه و برداشت هستند.

وی افزود: در نشست تخصصی بنا به درخواست فرمانداری و شهرداری شهرستان صورتجلسه‌ای مبنی بر ارائه راهکار و نظارت بر حادثه به وجود آمده تا رفع شرایط بحرانی تهیه شد.

رئیس مرکز پژوهش‌های کرج افزود: از آنجا که احتمال ادامه لغزش برای قسمت‌های بالادست نیز وجود دارد، تیم کارشناسی مرکز پژوهش‌ها جهت ارائه راهکارهای لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی بیشتر و خارج کردن منطقه از حالت بحرانی همکاری‌های لازم را با شهرستان به عمل خواهد آورد.

در این جلسه و بازدید همچنین مشکلاتی که در پی زمینلغزش در جاده هشتگرد و طالقان رخ داده بررسی شدند و موارد دیگر زمین‌لغزش در سطح شهرستان نیز مورد بازدید قرار گرفت.

شایان ذکر است، رانش و لغزش در ساعت ۲۳ و ۱۰ دقیقه روز ۱۴ اسفند در دامنه جنوبی مشرف به بلوار ورودی شهرک طالقان رخ داده و در ادامه، حرکت لغزشی بعد از ۲۰ دقیقه منجر به گسیختگی خط اصلی شبکه گاز (لوله ۲۵۰ PSI) شهرستان طالقان شده است و در نهایت منجر به آتش‌سوزی مهیب در نقطه گسیختگی لوله گاز و بالا رفتن شعله‌های آتش تا ارتفاع زیاد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

در فعالیت های معدنی سهم آیندگان از طبیعت چقدر است؟/ رشد بی رویه معادن، تهدیدی جدی برای طبیعت

می متالز - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: رشد بی رویه معادن در البرز، سهم آیندگان از طبیعت را به حداقل می رساند.
 

بررسی ریزش بلوک‌های سنگی روستای دروان به همت کارشناسان مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج

می‌متالز - به نقل مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج، ریزش بلوک‌های سنگی در روستای دروان واقع در استان البرز سبب تخریب بخش زیادی از آرامستان و مزار شهدای این روستا شد که بر همین اساس در پی وقوع این ریزش، تیم کارشناسی مرکز پژوهش‌های کرج جهت بررسی‌های لازم بازدیدی از محل رخداد داشتند.
 

نیروگاه‌های برق آبی تهران بازهم رکورد می‌زنند؟

می متالز - مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: سال گذشته تولید نیروگاه‌های برق آبی تحت پوشش شرکت آب منطقه ای تهران یک رکورد ثبت کرد و امسال نیز پیش بینی می‌شود با توجه به نزولات جوی مناسب تولید نرمال داشته باشیم.
 

شتاب گازرسانی به بخش کشاورزی البرز با صرفه‌جویی سوخت مایع

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان البرز از شتاب گازرسانی به بخش کشاورزی این استان از محل صرفه‌جویی ۳۰ میلیون لیتری سوخت مایع خبر داد.
 در مقایسه با ۹ ماهه سال گذشته؛

افزایش سی و دو درصدی صادرات از گمرک استان البرز

می متالز - مدیر کل گمرک البرز گفت: در ۹ ماهه سال ۹۸ ،میزان صادرات از گمرک البرز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش دلاری با ۳۲% رشد همراه بوده است.
 در نخستین همایش چشم‌انداز تحول دیجیتال در صنعت نفت مطرح شد؛

لزوم ترویج فرهنگ هوشمندسازی در صنعت نفت

می متالز - مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ضمن ثمربخش دانستن ترویج فرهنگ هوشمندسازی در صنعت نفت، بر حضور فعال شرکت‌های خصوصی در این زمینه تاکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما