خبر
سنگ آهن  
استیل مینت اعلام کرد؛

کاهش ۵۰ درصدی صادرات سنگ آهن هند

می متالز - صادرات سنگ آهن هند در فوریه سال جاری ۳۳۰ هزار تن ثبت شد که ۴۹ درصد نسبت به ژانویه افت داشت.

به گزارش می متالز، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز صادرات سنگ آهن هند ۸۴ درصد افت داشته است. همچنین آمار آوریل گذشته تا فوریه سال جاری ۵.۶۲ میلیون تن ثبت شد که افت ۵۷ درصدی داشت.

از جمله علل کاهش صادرات سنگ آهن هند موجودی کافی فولادسازان چینی بود که در ژانویه خرید بیشتری انجام دادند تا برای تعطیلات هفته اول فوریه آماده باشند. از طرفی مقررات سخت گیرانه زیست محیطی در شمال چین نیز تقاضای چینی ها را برای سنگ آهن هند کمتر کرد.

کد خبر: 30799
تاریخ: 1397/12/22 - 10:35
منبع: بورس کالای ایران

صادرات  سنگ آهن  هند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انتقاد عسگری مارانی از عدم منفعت سهامدار جزء/ رفتار آدم عاقل در تحریم

می متالز - کارشناس ارشد بازار سرمایه ضمن انتقاد از خصوصی سازی و عدم منفعت بخش خصوصی و سهامدار جزء در مجامع سالانه شرکت ها گفت: هیچ آدم عاقلی در شرایط تحریم اسب عوض نمی‌کند.
 با تصویب هیات وزیران:

دوره پرداخت تسهیلات ارزی صادرات خدمات به عراق افزایش یافت

می متالز - معاون اول رییس جمهور اعطای تسهیلات ارزی حمایت از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به عراق را به دو سال افزایش داد.
 

امتناع بانک ها از ارایه ضمانت نامه

می متالز - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: با توجه به تحریم‌های سخت گیرانه آمریکا علیه ایران بسیاری از بانک‌های خارجی از دادن ضمانت نامه به شرکت‌های ایرانی امتناع می‌کنند و همین امر سبب شده تا صادرات خدمات فنی‌ و‌ مهندسی بسیار کاهش پیدا کند.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با فعالان بخش خصوصی سوریه تاکید کرد:

بازار سوریه را برای حضور تولیدکنندگان ایرانی فراهم می کنیم/ مراودات تجاری با سوریه نباید محدود به بازار دو کشور شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایران در گسترش روابط با سوریه هیچ محدودیتی برای خود قائل نیست، گفت: نباید مراودات تجاری بین ایران و سوریه را محدود به بازار دو کشور کنیم و باید بازار های عراق، لبنان و حتی جنوب اروپا را هم در گستره مروادات تجاری و اقتصادی خود قرار دهیم.
 

اعلام جزییات "بسته تسهیل واردات مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید"، از محل ارز حاصل از صادرات

می متالز - در راستای تسهیل در فرآیند واردات در مقابل صادرات و کاهش زمان واردات مواد اولیه و واسطه‌ای مرتبط با واحدهای تولیدی، بسته تشویقی در حوزه‌های ثبت سفارش، عملیات بانکی و تشریفات گمرکی، برای ثبت سفارشات بانکی از محل صادرات توسط این بانک به شرح ذیل تهیه و به وزارت صمت ابلاغ شد.
 

صادرات غیرنفتی هرمزگان 60 درصد افزایش یافت

می متالز - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: امسال 14 میلیارد و 404 میلیون دلار کالای غیرنفتی از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شد که این میزان در همسنجی با پارسال 60 درصد افزایش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما