خبر
مواد معدنی  

کلیه اختیارات وزیر صمت برای نظام مهندسی معدن به سرقینی واگذار شد

می متالز - گردهمایی روسای سازمان نظام مهندسی معدن کشور در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

به گزارش می متالز، داریوش اسماعیلی رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در این گردهمایی اظهار کرد: قرار بود این جلسه هفته گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شود که این اتفاق رخ نداد و به دلیل سفر و همراهی با رییس جمهور در این گردهمایی حضور ندارند.
وی ادامه داد: وزیر کلیه اختیارات خود درخصوص نظام مهندسی معدن را به دکتر سرقینی واگذار کردند و از این پس دستورالعمل ها و آیین نامه هایی که از سوی وزیر صمت باید انجام شود بر عهده معاونت معدنی است که کار ما را آسان تر کرده است.
اسماعیلی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی معدن تفاهمنامه های متعددی را به امضا رسانده است. برای مثال با شرکت تامین سبز که زیر مجموعه شستا است تفاهم نامه به امضا رسیده و وارد فاز اجرایی شده است. همچنین تفاهمنامه ای با صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به امضا رسیده و بحث پرداخت وام را خواهیم داشت.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ادامه داد: ما در استان ها چیزی با عنوان میز صندوق بیمه در استان ها نداشتیم و تفاهمنامه ای به شکل عملی بین نظام مهندسی معدن و این صندوق نبوده است‌ اما اکنون ما جلساتی را با صندوق بیمه برگزار کردیم و توانستیم آن را وارد فاز اجرایی کنیم.
وی گفت: امضای تفاهمنامه با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز به امضا رسانده ایم که وارد فاز اجرایی می شود.
وی ادامه داد: به دنبال امضا تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، وزارت ارتباطات مجموعه سرمایه گذاری غدیر، وزارت نیرو و سازمان نقشه برداری هستیم‌.
همچنین اسماعیلی گفت: طی جلسه با رییس هیات عامل ایمیدرو قرار است تفاهم نامه ای در 3 بخش تنظیم شود. این تفاهم نامه در زمینه آموزش ، طرح جامع پژوهش ، جذب سرمایه گذار در بخش معدن، به وجود آوردن فرصت سرمایه گذاری ، شناسایی موانع سرمایه گذاری است.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن کشور ادامه داد: همچنین یکی دیگر از پیشنهادات ما برای سازمان ایمیدرو درخصوص اجرای نقشه راه معدن و صنایع معدنی است. در این نقشه وظایف معاونت ها مشخص شده است و از 72 بند آن 30بند مربوط به سازمان ایمیدرو است.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی معدن نیز در این میان آمادگی خود را برای اجرایی کردن تفاهمنامه با ایمیدرو اعلام کرده است که تا پایان فروردین 98 وارد فاز اجرایی شود و بتوانیم در سال جدید قرارداد خوبی با ایمیدرو داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس سازمان ایمیدرو:

توسعه معادن، موتور محرکه بورس ایران

می متالز - رئیس سازمان ایمیدرو گفت: بخش کانه‌‌های فلزی و فلزات اساسی از موتورهای محرک بورس ایران است.
 غریب‌پور:

استفاده بیشتر از صندوق ضمانت صادرات در دستور کار است

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: به دنبال استفاده بیشتر از تسهیلات صندوق ضمانت صادرات هستیم.
 

کاترپیلار، بزرگ‌ترین سازنده ماشین‌آلات عمرانی جهان

می متالز - کاترپیلار، شرکت صنایع سنگین امریکایی است که در زمینه طراحی و توسعه، مهندسی و ساخت، بازاریابی و فروش موتورهای درون‌سوز و ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین فعالیت می‌کند و بزرگ‌ترین سازنده ماشین‌آلات عمرانی جهان شناخته می‌شود.
 

تولید شمش آلومینیوم در نخستین ماه ۹۸ از مرز ۲۰ هزار تن گذشت

می متالز - بررسی عملکرد تولید فروردین ماه ۹۸ شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در زمینه آلومینیوم گویای آن است که تولید شمش واحد های ایرالکو، هرمزال و المهدی در این مدت از مرز ۲۰ هزار و ۴۰۰ تن گذشت که نزدیک به ۷۵ درصد آن سهم آلومینیوم ایران ( ایرالکو) است.
 غریب‌پورقول پذیرش فرصت‌های مطالعاتی استادان را داد

درهای ایمیدرو به روی دانشگاه‌های صنعتی بازتر می‌شود

می متالز - شانزدهمین همایش بزرگداشت روز معدن با حضور استادان، دانشجویان، متخصصان برجسته کشور و همچنین نمایندگان و فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت چهارشنبه عصر در سالن مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
 رئیس هیات عامل ایمیدرو:

خیز بخش معدن و صنایع معدنی برای جذب تسهیلات صندوق ضمانت صادرات

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو با اعلام اینکه به دنبال استفاده حداکثری از تسهیلات صندوق ضمانت صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم گفت: تاکنون تمرکز این صندوق به سایر بخش های صنعتی بوده است اما این سازمان در تلاش برای جذب سهم بخش معدن و صنایع معدنی از تسهیلات صندوق است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما