خبر
مواد معدنی  

کلیه اختیارات وزیر صمت برای نظام مهندسی معدن به سرقینی واگذار شد

می متالز - گردهمایی روسای سازمان نظام مهندسی معدن کشور در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

به گزارش می متالز، داریوش اسماعیلی رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در این گردهمایی اظهار کرد: قرار بود این جلسه هفته گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شود که این اتفاق رخ نداد و به دلیل سفر و همراهی با رییس جمهور در این گردهمایی حضور ندارند.
وی ادامه داد: وزیر کلیه اختیارات خود درخصوص نظام مهندسی معدن را به دکتر سرقینی واگذار کردند و از این پس دستورالعمل ها و آیین نامه هایی که از سوی وزیر صمت باید انجام شود بر عهده معاونت معدنی است که کار ما را آسان تر کرده است.
اسماعیلی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی معدن تفاهمنامه های متعددی را به امضا رسانده است. برای مثال با شرکت تامین سبز که زیر مجموعه شستا است تفاهم نامه به امضا رسیده و وارد فاز اجرایی شده است. همچنین تفاهمنامه ای با صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به امضا رسیده و بحث پرداخت وام را خواهیم داشت.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ادامه داد: ما در استان ها چیزی با عنوان میز صندوق بیمه در استان ها نداشتیم و تفاهمنامه ای به شکل عملی بین نظام مهندسی معدن و این صندوق نبوده است‌ اما اکنون ما جلساتی را با صندوق بیمه برگزار کردیم و توانستیم آن را وارد فاز اجرایی کنیم.
وی گفت: امضای تفاهمنامه با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز به امضا رسانده ایم که وارد فاز اجرایی می شود.
وی ادامه داد: به دنبال امضا تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، وزارت ارتباطات مجموعه سرمایه گذاری غدیر، وزارت نیرو و سازمان نقشه برداری هستیم‌.
همچنین اسماعیلی گفت: طی جلسه با رییس هیات عامل ایمیدرو قرار است تفاهم نامه ای در 3 بخش تنظیم شود. این تفاهم نامه در زمینه آموزش ، طرح جامع پژوهش ، جذب سرمایه گذار در بخش معدن، به وجود آوردن فرصت سرمایه گذاری ، شناسایی موانع سرمایه گذاری است.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن کشور ادامه داد: همچنین یکی دیگر از پیشنهادات ما برای سازمان ایمیدرو درخصوص اجرای نقشه راه معدن و صنایع معدنی است. در این نقشه وظایف معاونت ها مشخص شده است و از 72 بند آن 30بند مربوط به سازمان ایمیدرو است.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی معدن نیز در این میان آمادگی خود را برای اجرایی کردن تفاهمنامه با ایمیدرو اعلام کرده است که تا پایان فروردین 98 وارد فاز اجرایی شود و بتوانیم در سال جدید قرارداد خوبی با ایمیدرو داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فعال شدن بیش از 400 معدن جدید

می متالز - بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره 9 ماهه امسال نشان می دهد که تعداد 436 معدن جدید با میزان استخراج اسمی 12 میلیون و 836 هزار و 600 تن فعال شده که این معادن اشتغال سه هزار و 561 نفر را فراهم کرده است.
 در مقابل فرمانداری شاهرود با حضور صدها نفر؛

گردهمایی حمایت از شاهوار برگزار شد/«نه» بزرگ مردم به معدن بوکسیت

می متالز - گردهمایی مردمی حمایت از شاهوار در برابر تخریب‌های معدن بوکسیت تاش با هدف اعلام حمایت مردم از تصمیم فرماندار شاهرود در ابلاغ دستور توقف عملیات معدن کاوی در منطقه تاش برگزار شد.
 رئیس خانه معدن ایران در ارزیابی وضعیت معادن و صنایع معادنی در سال ۹۷ مطرح کرد:

بومی‌سازی بدون آمایش سرزمین، بزرگ‌ترین اشتباه بود

می متالز - به پایان روزهای سال ۹۷ می‌رسیم؛ سالی که در پیش‌بینی هیچ کارشناسی نمی‌گنجید چنین تلاطمی در حوزه اقتصاد گریبان تولید و صنایع مادر را بگیرد.
 رئیس هیات عامل ایمیدرو ابلاغ کرد:

8 شاخص خط مشی کیفیت برای مدیران مجموعه ایمیدرو

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو خط مشی کیفیت را برای مدیران شرکت ها، مجتمع ها و طرح ها و نیز مدیران و مشاوران ستادی این سازمان ابلاغ کرد.
 

رونمایی از پایگاه خبری جدید ایمیدرو

می متالز - وب سایت جدید پایگاه خبری ایمیدرو با گرافیک و مطالب متنوع تر رونمایی شد.
 تکریم و معارفه

فریدون فدایی مدیرعامل"صنعتی و معدنی لامرد و پارسیان" شد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو با صدور حکمی "فریدون فدایی دولت" را به عنوان عضو موظف هیات مدیره شرکت تلاشگران صنعتی و معدنی لامِرد و پارسیان منصوب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما