خبر
سنگ آهن  

سنگ آهن در چین کمی بهبود یافت

می متالز - افزایش فعالیت بازار فولاد چین قیمت سنگ آهن را کمی بالا برد و آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد 2.05 دلار بالا رفته 85.05 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد. قرارداد سواپ استیل ایندکس نیز 2.15 دلار بالا رفته 83.10 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.

به گزارش می متالز، ظاهرا محدودیت های دولت و کاهش تولید بازار فولاد را فعال تر کرده و تمایل به خرید بین مصرف کننده های نهایی بهتر شده است. با پیش بینی ادامه کاهش تولید فولاد در مارس و آوریل انتظار می رود حاشیه سود فولادسازان چینی در آینده افزایش یابد. بعید است دولت چین محدودیت های تولید را فعلا تغییر دهد از این رو کسی علاقه ندارد موجودی سنگ آهن خود را در انبارها خیلی بالا ببرد. تقاضا برای سنگ آهن فاین خلوص بالا به دلیل کاهش معاملات در بنادر و حاشیه سود پایین فولاد کمتر شده است.

کد خبر: 30816
تاریخ: 1397/12/22 - 18:59
منبع: ایفنا

سنگ آهن  چین  فولاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دو دیدگاه درباره اثرگذاری تحریم فلزات ایران

می متالز - تیغ تحریم‌ها تا چه اندازه برای صنایع فلزی ایران تیز است؟ تحلیل‌های داخلی و خارجی پیرامون موضوع تحریم فلزات ایران حاکی از آن است که دو دیدگاه متناقض در زمینه اثرگذاری و تبعات این تحریم‌ها وجود دارد.
 گزارش پلتس از نوسان هفتگی متانول

محموله 10 هزار تنی متانول ایران در راه چین

می متالز - بهای متانول طی هفته گذشته در بازار آسیا نزولی بود. با این حال تحرکات بیشتر بازار در روز جمعه اندکی از افت ابتدای هفته را جبران کرد. خبر یک محموله متانول ایرانی به حجم 10 هزار تن برای تحویل در انتهای ماه ژوئن به چین به گوش می‌رسد. قیمت 268 دلاری هر تن از این محموله پایین‌تر از بهای متانول در سایر بازارهای آسیایی است.
 

قیمت نفت برنت ممکن است به ۹۰ دلار برسد

می متالز - یک بانک آمریکایی اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت بالاست و مقررات جدید زیست محیطی ممکن است قیمت شاخص نفت خام برنت را به ۹۰ دلار برای هر بشکه برساند.
 

حضور همیشگی و فعال فولاد هرمزگان در مسئولیت‌های اجتماعی

می متالز - مدیر روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان جنوب اظهار کرد: این شرکت برنامه استراتژیک روابط عمومی و نظام مسئولیت اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده است.
 

تولید بدون دخالت دولت

می متالز - یکی از مشکلاتی که تولیدکنندگان بخش خصوصی در صنعت فولاد همواره با آن روبه‌رو هستند، این است که دولت در تصمیم‌گیری‌های خود، بخش خصوصی را چندان مبنا قرار نمی‌دهد و تنها بخشی از شرکت‌های سازمانی خود را درنظر می‌گیرد و براساس این شرکت‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.
 مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان خبر داد:

کارخانه فولاد در منطقه پارسیان فقط با ظرفیت بالا اقتصادی است

می متالز - منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان در چند سال گذشته در دولت‌های یازدهم و دوازدهم فعالیت‌های قابل‌توجهی را انجام داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما