خبر
سنگ آهن  

سنگ آهن در چین کمی بهبود یافت

می متالز - افزایش فعالیت بازار فولاد چین قیمت سنگ آهن را کمی بالا برد و آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد 2.05 دلار بالا رفته 85.05 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد. قرارداد سواپ استیل ایندکس نیز 2.15 دلار بالا رفته 83.10 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.

به گزارش می متالز، ظاهرا محدودیت های دولت و کاهش تولید بازار فولاد را فعال تر کرده و تمایل به خرید بین مصرف کننده های نهایی بهتر شده است. با پیش بینی ادامه کاهش تولید فولاد در مارس و آوریل انتظار می رود حاشیه سود فولادسازان چینی در آینده افزایش یابد. بعید است دولت چین محدودیت های تولید را فعلا تغییر دهد از این رو کسی علاقه ندارد موجودی سنگ آهن خود را در انبارها خیلی بالا ببرد. تقاضا برای سنگ آهن فاین خلوص بالا به دلیل کاهش معاملات در بنادر و حاشیه سود پایین فولاد کمتر شده است.

کد خبر: 30816
تاریخ: 1397/12/22 - 18:59
منبع: ایفنا

سنگ آهن  چین  فولاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نگاهی به عملکرد بزرگترین فولادساز دنیا در سال 2018

درآمد خالص سال مالی 2018 شرکت آرسلورمیتال، 12.7 درصد افزایش یافت

می متالز - آرسلورمیتال (ArcelorMittal) یک شرکت چند ملیتی فولادی است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ و در پی خریداری شرکت آرسلور توسط فولاد میتال تاسیس شد و اکنون بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان محسوب می‌شود.
 معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد:

صادرات هنریست نیازمند حمایت دولت

می متالز - در سال‌های اخیر نام فولاد خوزستان و صادرات با یکدیگر عجین شده‌اند و موفقیت این شرکت در زمینه صادرات بر فعالان این حوزه پوشیده نیست. این شرکت حتی در ماه‌های اخیر که شرایط سیاسی، صادرات را با مشکلاتی مواجه کرده بود نیز موفق عمل کرد.
 قائم مقام وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت در مراسم تقدیر از برترین های HSEE

با بررسی مجدد دستورالعمل ها خلاهای قانونی حوزه HSEE رفع شوند

می متالز - معاون امور حقوقی، ‌مجلس و استان های وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت تصریح کرد: تنقیح قوانین در حوزه HSEE موضوع مهمی است و تمام بخشنامه ها و دستورالعمل ها باید مجددا بررسی شود تا خلاهای قانونی آن رفع شود.
 

پیام مهندس عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به مناسبت نام‌گذاری سال ۹۸ با عنوان «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری

می متالز - حمیدرضا عظیمیان گفت: فولاد مبارکه توجه زیادی به پاسخگویی به نیاز بازار داخل داشته است، به همین منظور این شرکت برای سال 98 نوید تولید محصولات با کمیت و کیفیت بالا را به صنعت فولاد کشور می دهد.
 

رشد تولید فولاد به روش قوس الکتریکی محرک تقاضا و قیمت الکترود گرافیتی/ پیش بینی افزایش تقاضای الکترود در سال های آتی به جهت رشد تولید به روش قوس الکتریکی

می متالز - تولید جهانی فولاد در سال 2018 با رشد 4.5 درصد به 1.79 میلیارد تن رسیده که سهم رشد تولید کوره بلند 202 درصد و کوره قوس 10 درصد است! در واقع روند توسعه ظرفیتهای تولید فولاد دنیا بر مبنای قوس الکتریکی و محرک تقاضای الکترود گرافیتی است.
 مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر:

آهن و فولاد گل گهر درحال برنامه ریزی برای صادرات به آسیا و اروپاست/ به دنبال اجرای پروژه تولید ورق گرم هستیم/ بیش از 15 درصد آهن اسفنجی کشور در توسعه آهن و فولاد گل گهر تولید می شود

می متالز - مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: پروژه مگامدول کوثر شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر به ظرفیت 2 میلیون در سال یکی از مهم ترین پروژه ها است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما