خبر
مس  

آغاز عملیات معدن زیرزمینی «چوکویی کاماتا» از اواسط ۲۰۱۹

می متالز - بنا بر اعلام کمپانی کودلکو، این کمپانی دولتی در تلاش است تا اواسط سال جاری عملیات زیرزمینی «چوکویی کاماتا» (Chuquicamata) در شمال شیلی را آغاز کند.

به گزارش می متالز، انتظار می‌رود این برنامه 4/9 میلیارد دلاری، عمر معدن مذکور را حداقل 40 سال افزایش دهد. این پروژه بخشی از بازسازی ده‌ساله 39 میلیارد دلاری معادن است که اجازه می‌دهد کودلکو با وجود کاهش سطح عیار کانه‌ها و افزایش هزینه‌های کمپانی، نرخ تولید خود را حفظ کند.
در همین زمینه پورتال اخبار صنعت مینینگ گزارش داد که دولت 400 میلیون دلارِ باقی‌مانده از 1 میلیارد دلار سرمایه «فوق‌العاده» وعده داده شده در سال گذشته را به معدن «چوکویی کاماتا» متعلق به کمپانی دولتی کودلکو پرداخت خواهد کرد.
به گفته وی، این موضوع باعث اطمینان کمپانی شده و اهمیت این منابع برای کودلکو این است که می‌تواند برنامه اصلاحات ساختاری خود را تکمیل کند.
پیش‌بینی می‌شود تولیدات معدن «چوکویی کاماتا» پس از این عملیات و تبدیل شدن آن به یک معدن زیرزمینی به 320 هزار تن مس در سال و 15 هزار تن مولیبدن در سال افزایش یابد.

کد خبر: 30825
تاریخ: 1397/12/22 - 19:14
منبع: عصر معدن

معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا  کودلکو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کمیسیون مس شیلی اعلام کرد؛

تولید مس در سه ماه اول ۲۰۱۹ کاهشی شد

می متالز - کمیسیون مس شیلی گفت: تولید مس در معادن اصلی شیلی در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ به شدت کاهش‌ یافته است. این کمیسیون معتقد است بارش های سنگین و طوفان عامل این اتفاق بوده است.
 

کودلکوی شیلی عملیاتهای استخراج زیر زمینی در معدن مس چوکوئیکاماتای خود را آغاز کرد

می متالز - کودلکوی شیلی، بزرگترین تولید کننده مس جهان، عملیاتهای زیر زمینی را در معدن یکصد ساله چوکوئیکاماتای خود، پیش از موعد مقرر در برنامه زمانبندی شده و با وجود استخراج بیش از 8 هزار تن سنگ معدن از اوایل آوریل، آغاز کرده است.
 

اینجا بزرگ‌ترین معدن زیرزمینی مس جهان است

می متالز - «ال‌تنی‌تنته» در شیلی بزرگ‌ترین معدن زیرزمینی مس و ششمین معدن بزرگ مس جهان است.
 

پس از 40 سال غول مس شیلی در تقلاست تا جایگاه نخست خود را در عرصه تولید مس جهان حفظ کند

می متالز - در طول بیش از یک قرن، معدنکاران در حال حفاری در یک معدن روباز در شمال شیلی بوده اند که در حال حاضر اندازه ای بیش از چهار برابر اندازه سنترال پارک نیویورک دارد.
 

معدن زیرزمینی مس Chuquicamata امسال آغاز به کار می کند

می متالز - عملیات معدنکاری در معدن زیرزمینی مس Chuquicamata شیلی تا اواسط سال جاری آغاز می شود.
 کمپانی کودلکو اعلام کرد

آغاز عملیات معدن زیرزمینی «چوکویی کاماتا» از اواسط 2019

می متالز - بنا بر اعلام کمپانی کودلکو، این کمپانی دولتی در تلاش است تا اواسط سال جاری عملیات زیرزمینی «چوکویی کاماتا» (Chuquicamata) در شمال شیلی را آغاز کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما