خبر
مس  

آغاز عملیات معدن زیرزمینی «چوکویی کاماتا» از اواسط ۲۰۱۹

می متالز - بنا بر اعلام کمپانی کودلکو، این کمپانی دولتی در تلاش است تا اواسط سال جاری عملیات زیرزمینی «چوکویی کاماتا» (Chuquicamata) در شمال شیلی را آغاز کند.

به گزارش می متالز، انتظار می‌رود این برنامه 4/9 میلیارد دلاری، عمر معدن مذکور را حداقل 40 سال افزایش دهد. این پروژه بخشی از بازسازی ده‌ساله 39 میلیارد دلاری معادن است که اجازه می‌دهد کودلکو با وجود کاهش سطح عیار کانه‌ها و افزایش هزینه‌های کمپانی، نرخ تولید خود را حفظ کند.
در همین زمینه پورتال اخبار صنعت مینینگ گزارش داد که دولت 400 میلیون دلارِ باقی‌مانده از 1 میلیارد دلار سرمایه «فوق‌العاده» وعده داده شده در سال گذشته را به معدن «چوکویی کاماتا» متعلق به کمپانی دولتی کودلکو پرداخت خواهد کرد.
به گفته وی، این موضوع باعث اطمینان کمپانی شده و اهمیت این منابع برای کودلکو این است که می‌تواند برنامه اصلاحات ساختاری خود را تکمیل کند.
پیش‌بینی می‌شود تولیدات معدن «چوکویی کاماتا» پس از این عملیات و تبدیل شدن آن به یک معدن زیرزمینی به 320 هزار تن مس در سال و 15 هزار تن مولیبدن در سال افزایش یابد.

کد خبر: 30825
تاریخ: 1397/12/22 - 19:14
منبع: عصر معدن

معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا  کودلکو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معدن زیرزمینی مس Chuquicamata امسال آغاز به کار می کند

می متالز - عملیات معدنکاری در معدن زیرزمینی مس Chuquicamata شیلی تا اواسط سال جاری آغاز می شود.
 کمپانی کودلکو اعلام کرد

آغاز عملیات معدن زیرزمینی «چوکویی کاماتا» از اواسط 2019

می متالز - بنا بر اعلام کمپانی کودلکو، این کمپانی دولتی در تلاش است تا اواسط سال جاری عملیات زیرزمینی «چوکویی کاماتا» (Chuquicamata) در شمال شیلی را آغاز کند.
 

انتظار می رود که کودلکوی شیلی 13.9 بیلیون دلار درآمد در سال 2019 تولید کند

می متالز - انتظار می رود که کودلکوی شیلی، بزرگترین تولید کننده مس جهان،13.9 بیلیون دلار درآمد عملیاتی داشته باشد و هزینه های عملیاتی اش به 9.9 بیلیون دلار برسد.
 

کودلکو عملیاتهای زیر زمینی معدن مس چوکوئیکاماتا تا اواسط سال جاری آغاز می کند

می متالز - رئیس چوکوئیکاماتا، خوان بناویده س گفت کودلکوی شیلی، بزرگترین تولید کننده مس جهان، عملیاتهای زیر زمینی را در این معدن مس تقریباً یکصد ساله تا اواسط سال جاری آغاز کند.
 

شیلی می گوید بارانهای اخیر باعث کاهش بهره وری در معادن مس کودلکو شده اند

می متالز - وزیر معادن شیلی گفت بارانهای شدید در شروع ماه جاری میلادی در این کشور، که بزرگترین تولید کننده مس جهان است، احتمالاً به بهره وری در معادن چوکوئیکاماتا و رادومیرو تومیک شرکت معدنکاری دولتی کودلکو آسیب رسانده اند.
 

قدرت طلبی شیلی در لیتیوم

می متالز - در زمانی که رقابت جهانی برای تامین لیتیوم در سال ۲۰۱۶ وجود داشت، رئیس‌جمهورشیلی Michelle Bachelet می‌خواست مطمئن شود که کشورش این موفقیت را بدست ‌آورده و می تواند این ماده معدنی را برای جهان تامین کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما