خبر
سهام  

افزایش ۱۲۰۰ واحدی نماگر بورس

می متالز - شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۱۲۰۰ واحدی به ۱۶۹ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

به گزارش می متالز، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

 

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۲۰۵ واحد رشد معادل ۰.۷۲ درصد به ۱۶۹ هزار ۱۱۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۷۲ درصد به ۴۸ هزار ۹۲۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۸۲ واحد رشد معادل ۰.۵۸ درصد به ۳۱ هزار و ۵۸۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۲۷ واحد افزایش، معادل ۰.۵۸ درصد به ۲۲ هزار و ۸۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۸۳۹ واحد صعود، معادل ۰.۹۸ درصد به ۱۹۰ هزار و ۲۶۶ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۷۳ واحد افزایش معادل ۰.۸۵ درصد به ۱۲۷ هزار ۲۲۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۵۲۷ واحد رشد معادل ۰.۴۷ درصد، به ۳۲۴ هزار و ۵۳۵ واحد رسید.

 

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد «فولاد با ۲۱۹ واحد، وبملت با ۱۶۹ واحد، تاپیکو با ۱۵۸ واحد، شپدیس با ۸۶ واحد و شپتنا با ۷۸ واحد و پارسان با ۷۰ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

 

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص های صنایع تالار شیشه ای نیز اکثرا با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « ذغال سنگ با ۱۷۰ واحد صعود معادل ۴.۸۴ درصد به ۳ هزار و ۶۸۹ واحد، سایر معادن با ۹۹۴ واحد افزایش معادل ۳.۶۸ درصد به ۲۸ هزار و ۵۸ واحد، حمل و نقل با ۱۱۳ واحد رشد معادل ۲.۴۹ درصد به ۴ هزار و ۶۴۸ واحد، بانک ها با ۱۹ واحد افزایش معادل ۲.۱۷ درصد به ۹۰۸ واحد، محصولات چوبی با ۳۰۹۲ واحد رشد، معادل ۲.۰۲ درصد به ۱۵۶ هزار و ۲۲۲ واحد، زراعت با ۳۱۰ واحد افزایش معادل ۱.۹۹ درصد به ۱۵ هزار و ۸۷۶ واحد، محصولات کاغذ با ۴۲۲ واحد رشد معادل ۱.۸۴ درصد به ۲۳ هزار و ۳۲۳ واحد» رسید.

 

بیشترین افزایش و کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وصنعت، فرآور، کاما، غمهرا، ثامان، سنیر و تکشا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «امید، کسرام، تکالا، قلرست، رتکو، قپیرا و شکربن» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

 

بازگشایی و توقف نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «کارخانجات کابل‌سازی ایران، تولیدی گرانیت بهسرام، گروه توسعه هنر ایران، فولاد خوزستان، لیزینگ خودروغدیر، سرمایه‌گذاری سپاه، قند نیشابور، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، ذوب‌آهن اصفهان، تولیدی صنعتی درخشان تهران» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «بانک اقتصاد نوین، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، لیزینگ آریادانا، فولاد کاویان، بانک پارسیان، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، لیزینگ ایران و شرق» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۵۳۴ هزار و ۱۱۶ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۹۹۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۳۲۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۴۶ هزار و ۷۸۹ میلیارد تومان رسید.

کد خبر: 30833
تاریخ: 1397/12/22 - 19:30
منبع: ایبنا

شاخص بورس  معاملات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 انگیزه‌های بورس 98

دیده‌بان بورس دوشنبه (پنج فروردین)

می متالز - در حالی نخستین روز معاملاتی در سال جدید را آغاز می‌کنیم که یک پایان دل‌چسب در اسفند ماه را شاهد بودیم. همین مساله کافی است تا انتظارات از شروع سال 98 بالا باشد و در نبود فشار فروش‌ها نگاه‌ها افزایشی باشد. اما ممکن است برخی اخبار ناخوش از بازار جهانی این معادلات را بر هم زند و مانع از شروع بهاری معاملات بورس شود.
 کمین شاخص کل برای فتح قله 180 هزار واحدی

نقشه نیمروز بورس دوشنبه (5 فروردین)

می متالز - نخستین جلسه معاملاتی سال 98، مطابق با انتظارات در حجم و ارزش محدودتر نسبت به روزهای پایانی سال گذشته دنبال شد؛ با این حال شاخص کل بازار توانسته است برای یازدهمین جلسه متوالی مسیر صعودی خود را ادامه دهد و بار دیگر کانال 179 هزار واحدی را فتح کند. در روز کم‌رمق معاملات روند پرتنش بازارهای جهانی و گزارش‌های عملکرد ماهانه منبع سیگنال‌های ارسالی به بورس هستند و این در حالی است که همچنان بازار سهام در انتظار همگرا شدن نرخ‌های چندگانه ارزی است.
 

خیز «فاسمین» برای درخشش در 98/ برآورد سودآوری کالسیمین

می متالز - کالسیمین در ماه‌های اخیر با مشکلات تولید و فروش مواجه شده است. این موضوع به عنوان مانعی در برابر درخشش این شرکت در مسیر سودآوری مطرح است. گرچه مشکلات فروش این شرکت مانع از تحقق انتظارات از سودآوری در سال جاری شده است (تا پایان بهمن) اما همین موضوع می‌تواند نقش مثبت را در آینده این شرکت ایفا کند. تنها نقطه ضعف نگران‌کننده این شرکت در شرایط کنونی افت محسوس مقدار تولید است که به نظر می‌رسد در نتیجه ضعف تامین مواد اولیه شرکت باشد.
 رییس سازمان بورس مطرح کرد:

۳ ویژگی تابلوهای بازار سرمایه و وظایف سپرده گذاری مرکزی

می متالز - رییس سازمان بورس با اشاره به سه ویژگی تابلوها و وظایف شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار امیدواری کرد نکات مورد نیاز تکمیلی سامانه جامع معاملات بخش انرژی در میان گذاشته شود.
 توسط ۴ کارشناس بازار سرمایه بررسی شد:

عوامل موثر بر نوسان سال جاری شاخص و پیش بینی 98 / بهار دوباره؟

می متالز - ۴ کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی کارنامه اوراق بدهی، اتفاقات مهم بازار سرمایه، عوامل موثر بر فراز و فرود شاخص بورس در سال جاری و روند آن در سال آینده را پیش بینی کردند.
 معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس:

سامانه مدیریت ریسک، گامی در جهت منصفانه تر شدن معاملات/ دستورالعمل جامع صندوق ها در راه است

می متالز - با توجه به تغییراتی که بر اساس این دستورالعمل در سازوکار صندوق ها اعمال خواهد شد، تحولات مثبتی در راه خواهد بود که به توسعه بازار سرمایه، کمک خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما