خبر
سهام  

افزایش ۱۲۰۰ واحدی نماگر بورس

می متالز - شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۱۲۰۰ واحدی به ۱۶۹ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

به گزارش می متالز، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

 

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۲۰۵ واحد رشد معادل ۰.۷۲ درصد به ۱۶۹ هزار ۱۱۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۷۲ درصد به ۴۸ هزار ۹۲۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۸۲ واحد رشد معادل ۰.۵۸ درصد به ۳۱ هزار و ۵۸۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۲۷ واحد افزایش، معادل ۰.۵۸ درصد به ۲۲ هزار و ۸۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۸۳۹ واحد صعود، معادل ۰.۹۸ درصد به ۱۹۰ هزار و ۲۶۶ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۷۳ واحد افزایش معادل ۰.۸۵ درصد به ۱۲۷ هزار ۲۲۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۵۲۷ واحد رشد معادل ۰.۴۷ درصد، به ۳۲۴ هزار و ۵۳۵ واحد رسید.

 

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد «فولاد با ۲۱۹ واحد، وبملت با ۱۶۹ واحد، تاپیکو با ۱۵۸ واحد، شپدیس با ۸۶ واحد و شپتنا با ۷۸ واحد و پارسان با ۷۰ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

 

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص های صنایع تالار شیشه ای نیز اکثرا با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « ذغال سنگ با ۱۷۰ واحد صعود معادل ۴.۸۴ درصد به ۳ هزار و ۶۸۹ واحد، سایر معادن با ۹۹۴ واحد افزایش معادل ۳.۶۸ درصد به ۲۸ هزار و ۵۸ واحد، حمل و نقل با ۱۱۳ واحد رشد معادل ۲.۴۹ درصد به ۴ هزار و ۶۴۸ واحد، بانک ها با ۱۹ واحد افزایش معادل ۲.۱۷ درصد به ۹۰۸ واحد، محصولات چوبی با ۳۰۹۲ واحد رشد، معادل ۲.۰۲ درصد به ۱۵۶ هزار و ۲۲۲ واحد، زراعت با ۳۱۰ واحد افزایش معادل ۱.۹۹ درصد به ۱۵ هزار و ۸۷۶ واحد، محصولات کاغذ با ۴۲۲ واحد رشد معادل ۱.۸۴ درصد به ۲۳ هزار و ۳۲۳ واحد» رسید.

 

بیشترین افزایش و کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وصنعت، فرآور، کاما، غمهرا، ثامان، سنیر و تکشا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «امید، کسرام، تکالا، قلرست، رتکو، قپیرا و شکربن» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

 

بازگشایی و توقف نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «کارخانجات کابل‌سازی ایران، تولیدی گرانیت بهسرام، گروه توسعه هنر ایران، فولاد خوزستان، لیزینگ خودروغدیر، سرمایه‌گذاری سپاه، قند نیشابور، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، ذوب‌آهن اصفهان، تولیدی صنعتی درخشان تهران» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «بانک اقتصاد نوین، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، لیزینگ آریادانا، فولاد کاویان، بانک پارسیان، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، لیزینگ ایران و شرق» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۵۳۴ هزار و ۱۱۶ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۹۹۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۳۲۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۴۶ هزار و ۷۸۹ میلیارد تومان رسید.

کد خبر: 30833
تاریخ: 1397/12/22 - 19:30
منبع: ایبنا

شاخص بورس  معاملات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در نظرسنجی هفتگی «دنیای بورس» مطرح شد

افق صعودی سهام از دو لنز

می متالز - با وجود تداوم فشارهای محیطی بر سهام اما اکثر تحلیلگران و سهامداران حاضر در نظرسنجی این هفته، انتظار رشد قیمت‌ها را دارند. این گروه با اشاره به ظرفیت‌های سهام با توجه به وفور گزارش‌های ارسالی روی سامانه کدال نظیر انتشار صورت‌های مالی سالانه و رونمایی قریب‌الوقوع از عملکرد شرکت‌ها در اردیبهشت و همچنین نرخ‌های حمایت‌کننده دلار، چشم‌اندازی مثبت برای روند شاخص بورس طی این هفته دارند.
 با ۱۰۳ واحد رشد؛

حرکت شاخص بورس متعادل شد

می متالز - شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری بعد از مدت‌ها که با رشدهای چشمگیری مواجه شده بود، با افزایش ۱۰۳ واحدی به ۲۱۲ هزار و ۸۵۱ واحد رسید، تا این بازار شاهد داد و ستدهای متعادلی باشد.
 

ساز و کار معاملات در بازار متشکل ارزی

می متالز - با توجه به اینکه قرار است بازار متشکل ارزی بزودی آغاز به کار کند پیش‌بینی می‌شود با شروع فعالیت این بازار، دلار فروشان کف خیابان فردوسی، به حاشیه رانده شوند.
 

شاخص بورس در یک روند تعادلی 103 واحد رشد کرد

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 103 واحدی به رقم 212 هزار و 851 واحد رسید.
 

تازه‌ترین تحولات افزایش سرمایه‌های بورسی

می متالز - گزارش هفتگی پیش‌رو به مقوله افزایش سرمایه‌های بورسی از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها به مقوله شرایط خرید آنلاین «حق‌تقدم استفاده نشده» اشاره دارد.
 

آیفکس ۲۶۱۲ واحد شد

می متالز - آیفکس، شاخص فرابورس در پایان معاملات روز گذشته با ۲۹ واحد رشد به ۲۶۱۲ واحد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما