خبر
آهن و فولاد  

مدیرعامل فولاد اکسین: فولاد اکسین در مسیر جدیدی قدم نهاده است / برای سال ۹۸ افق روشنی جهت این شرکت ترسیم شده

می متالز - روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه همایش تبیین اهداف و برنامه های عملیاتی سال ۹۸ شرکت فولاد خوزستان در تالار طوبی این شرکت با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران این شرکت برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این همایش که مدیرعامل، نائب رئیس هیات مدیره و جمعی از معاونین و مدیران شرکت فولاد اکسین خوزستان هم حضور داشتند مهندس امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد اکسین با شرحی از وضعیت این شرکت گفت: به منظور رفع نیازهای کشور در زمینه ورق های فولادی عریض با استحکام بالا برای تأمین مواد اولیه صنایع لوله سازی، مخزن سازی و غیره مباحث فنی طرح نورد ورق عریض از سال 1378 در شرکت فولاد خوزستان مطرح و کلیه فعالیت های مربوط به گشایش اعتبار اسنادی و تأمین هزینه های اجرایی توسط آن شرکت انجام پذیرفت و عملیات اجرایی آن در سال 1384 آغاز و طی 4 سال با استفاده از پتانسیل های فنی و مدیریتی شرکت فولاد خوزستان و تکنولوژی روز شرکت دانیلی ایتالیا در سال 1388 به بهره برداری رسید.
 
مدیرعامل فولاد اکسین در مورد رسالت و هدف اصلی احداث کارخانه فولاد اکسین خوزستان گفت: با توجه به رسالت و استراتژی در نظر گرفته شده جهت شرکت فولاد اکسین خوزستان طبق سند بالادستی صنعت کشور که عملاً اتصال صنعت فولاد به صنعت نفت کشور با تولید 1,050,000 تن ورق های عریض آلیاژی مورد استفاده در لوله های انتقال نفت و گاز کشور بوده است هزینه ای بالغ بر 250 میلیون دلار جهت احداث این کارخانه صرف گردیده است.
 
مهندس ابراهیمی به رویکردها و برنامه های آتی این شرکت اشاره کرد و افزود: با توجه به همگرائی مثبت ایجاد شده در لایه سهامداری و هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان و پیگیری مسوولانه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار محترم و نمایندگان استان و مدیریت محترم شرکت فولاد خوزستان خوشبختانه شرکت فولاد اکسین در مسیر جدیدی قدم نهاده است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته خصوصاً جهت سال 98 افق روشنی جهت این شرکت ترسیم گردیده است و با رایزنی های که صورت گرفته شرکت فولاد اکسین خوزستان و فولاد خوزستان همکاری های جدیدی را آغاز کرده اند و در نظر است از ظرفیت های دو شرکت در جهت منافع استان به بهترین شکل ممکن استفاده گردد و در بودجه سال 98 با تدابیری که اندیشیده شده است در نظر است طی یک سال از فرآیند فروش کارمزدی که قسمت عمده سود حاصل از فروش را در اختیار مشتریان قرار می دهد به سمت فروش اعتباری با همکاری فولاد خوزستان برویم تا با قدرت چانه زنی در بازار و تعیین قیمت نهایی مجدداً ماکزیمم سود حاصله در اختیار شرکت قرار گیرد. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و با توجه به وضعیت بازار داخل کشور در سال 98 که پیش بینی می گردد شاهد رکود نسبی خواهیم بود بیشترین تمرکز برصادرات محصولات شرکت فولاد اکسین با استفاده از بسترها و سرویس مستقرهای فولاد خوزستان خواهد بود و جهت اجرایی نمودن اهداف فوق الذکر کمیته فنی مشترک فی مابین دو شرکت از دو هفته پیش کارخود را آغاز نموده است.
 
 وی همچنین اهداف کمیته فنی مشترک فولاد خوزستان و فولاد اکسین خوزستان را بر شمارد و گفت: تمرکز بر گریدها و تنوع آلیاژی مورد نیاز فولاد اکسین در کارگروهی با عنوان توسعه سبد محصول جهت تولید فولاد کیفی مورد نیاز فولاداکسین خوزستان، بررسی و اجرایی نمودن برخورداری شرکت فولاد اکسین خوزستان از زیر ساخت های موجود و طراحی شده طبق طرح جامع همانند ریل راه آهن، آب صنعتی، خط 400 کیلو وات و پیش بینی نیازهای آتی فولاد اکسین در طرح های توسعه فولاد خوزستان در کارگروهی با عنوان زیر ساخت و طرح های توسعه، تدوین و اجرای استراتژی های جدید منطبق بر شرایط بازار و اهداف بلند مدت دو شرکت با رویکرد ادغام دو مجموعه در کارگروهی به نام سیستم ها و استراتژی سازمانی جهت نیل به اهداف مشترک ار اهداف کمیته مشترک دو شرکت می باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش ۲۱ درصدی صادرات فولاد خوزستان

می متالز - بزرگ‌ترین‌ صادرکننده فولاد کشور سال گذشته را با افت ۲۱ درصدی در صادرات به پایان رساند. این در حالی است که به دلیل سهمیه‌بندی عرضه فولاد در بورس کالا،افق روشنی برای سال جاری نیز دیده نمی‌شود.
 

داخلی سازی کاتالیست ها مانع فلج شدن صنعت فولاد شد

می متالز - رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، گفت: تولید و داخلی سازی کاتالیست ها توسط شرکت های داخلی، صنعت فولاد را از خطر تعطیلی در زمان تحریم ها نجات داد.
 

پیام محمد کشانی مدیرعامل فولاد خوزستان به مناسبت فرارسیدن روز جهانی کار و کارگر

می متالز - بی‌تردید کارگران به عنوان نیروی محرک و سرمایه‌های انسانی نقش برجسته‌ای در پیشرفت و توسعه دارند و پایه‌های توانمند اقتصاد مقاومتی محسوب می‌گردند.
 در پیام مدیرعامل فولاد خوزستان به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی مطرح شد:

امروز، دنیای رسانه‌های جمعی و افکار عمومی است

می متالز - محمد کشانی مدیرعامل فولاد خوزستان به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی پیامی منتشر کرد که در ادامه می خوانید.
 

پیام تقدیر مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پی کسب تندیس طلایی روابط عمومی ایران

می متالز - محمد کشانی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به مناسبت دریافت تندیس ستاره روابط عمومی این شرکت در ششمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران پیامی را نوشت.
 

فراخوان یک شرکت فولادی دیگر برای سهامداران خود

می متالز - شرکت فولاد خوزستان آگهی مجمع عمومی سالیانه خود را منتشر کرد و از کلیه سهامداران خود دعوت کرد تا در روز 19 خرداد در اهواز گرد هم آیند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما