خبر
آهن و فولاد  
پورابراهیمی:

سوء مدیریت‌ها در صندوق بازنشستگی فولاد باید برطرف شود

می متالز - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «صندوق بازنشستگان فولاد از ثروتمندترین صندوق های کشور است»، گفت: سوء مدیریتها در این صندوق باید برطرف شود.

به گزارش می متالز، محمدرضا پورابراهیمی در نشست بررسی مسائل و مشکلات کانون بازنشستگی فولاد استان کرمان عنوان کرد: بیش از ۱۴ هزار نفر بازنشسته فولاد در استان کرمان داریم که ۱۵۰۰ نفر آنها عضو کانون هستند که باید فراگیری بیشتری از آنها داشته باشد.

وی بیان کرد: کارگران عرصه صنعت فولاد و زغالسنگ از سختکوش ترین اقشار جامعه کارگری استان هستند و استان کرمان بیشترین تعداد بازنشستگان فولاد را بعد از استان اصفهان دارد لذا نقش کرمان در تصمیم گیریهای کانون فولاد بسیار مهم است. 

پورابراهیمی به اقدامات مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع مشکل کارگران زغالسنگ و کانون صندوق بازنشستگی فولاد پرداخت و ادامه داد: آنچه در بضاعت و توانمان بود برای بازنشستگان فولاد انجام دادیم و حقوق ها و بیمه ها نسبت به گذشته بهتر شده است هر چند باید شرایط بهتر از اکنون را داشته باشیم.

وی پیشنهاد برگزاری جلسه ای را به اتفاق هیئت مدیره استانی کانون صندوق بازنشستگان فولاد کرمان و معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با مدیرعامل صندوق و هیئت مدیره صندوق در تهران را مطرح کرد و گفت: تنها صندوقی که ورودی ندارد و به دلیل سن بالا خروجی زیاد دارد صندوق فولاد است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به طلب ۲۰ هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی فولاد از دولت اشاره کرد و افزود: این صندوق می تواند دو برابر حقوق فعلی و تعهدات بیمه ای اعضا را بپردازد و مازاد هم داشته باشد، حجم زیادی از شرکت های بزرگ متعلق به اعضای این صندوق است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سوء مدیریت‌ها باید برطرف شود، ثروتمندترین صندوق کارکنان دولت، بازنشستگان فولاد است، اما در عین دارایی و ثروت، فقیر هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مهندس علي زهرودي، مدير بومي سازي گهرزمين:

هیچ روشی موثرتر از بومی سازی برای خودکفایی و حل مشکلات داخلی نداریم

می متالز - بدون شک از مهمترین اهداف توسعه ساخت داخل، از یک طرف جذب قدرت ساخت قطعات و سایر نیازمندی های صنعت فولاد و از طرف دیگر توانمندسازی سازندگان در حوزۀ فناوری های مرتبط است. توانمندی های تکنولوژیکی باعث تسریع در جذب تکنولوژی های دیگر شده و توانایی توسعه آنها و خلق دانش های جدید را افزایش می دهد.
 

بهره‌گیری مستمر فولاد مبارکه از فناوری روز

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به دریافت جایزه مدیریت و فناوری از سوی این مجموعه گفت: توجه فولاد مبارکه به مبحث فناوری، مستمر و برنامه‌ریزی‌ شده است.
 شافعی:

نظر فعالان اقتصادی برای قانون گذاری اتخاذ شود

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه قانون ضرورت اجرایی دارد، گفت: اتخاذ نظر و پیشنهادهای فعالان اقتصادی برای تدوین قوانین امری ضروری و تسهیل کننده است.
 سرقینی در گفت و گو با «می متالز» عنوان کرد:

شرکت های فولادی بایستی مصرف آب خود را کاهش دهند / امیدواریم مسکن رونق بگیرد

می متالز - جعفر سرقینی گفت: تولید فولاد ما امروز دو برابر ظرفیت مورد نیازمان است و در صورت عدم صادرات به مشکل خواهیم خورد.
 سعیدی مبارکه در تذکر شفاهی:

مبنای علمی سیاست های ابلاغی مشخص شود

می متالز - نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: مبنای علمی سیاست های ابلاغی مشخص شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما