خبر
آلومینیوم  
تزریق ویتامین مپنا در رگ‌های این آلومینیوم‌ساز؛

بست‌نشینی حاشیه‌سازان در کنار آلومینیوم المهدی/ اهلیتی که آینده را می‌سازد

می متالز - سرو سامان دادن دوباره به یک کارخانه بزرگ تولیدی که پتانسیل بالایی برای بازگشت به جایگاه اصلی خود و رشد و توسعه بیشتر دارد، به مذاق برخی که از تضعیف آن منتفع می‌شوند خوش نیامده و تلاش دارند تا با ایجاد شایعه و حاشیه، منافع خود را دنبال کنند.

به گزارش می متالز، با فسخ واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به خریدار قبلی و واگذاری مجدد آن، پای خریدار یا بهتر بگوییم غول برقی کشور به ماجرای آلومینیوم المهدی باز شد. با منتفی شدن خرید المهدی از سوی آلومینیوم خاتم وابسته به شرکت فروآلیاژ گنو، سازمان خصوصی‌سازی مالکیت این مجموعه را به گروه مپنا واگذار کرد.

سازمان خصوصی‌سازی طی اطلاعیه‌ای در اوایل بهمن ماه امسال اعلام کرده بود که به دلیل عدم ایفای برخی تعهدات از سوی خریدار قبلی سهام شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال(شرکت فروآلیاژ گنو) و حال شدن دین مشارالیه، سازمان خصوصی سازی اقدام به انتشار فراخوان در خصوص جایگزینی خریدار قبلی نموده و پس از بررسی پیشنهادهای رسیده، قرارداد جایگزین با "شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی(مپنا)" منعقد گردید.

 

آخرین خبرها از واگذاری آلومینیوم المهدی

معاون نظارت، امور حقوقی و قراردادهای سازمان خصوصی‌سازی در این زمینه گفت: پس از این که خریدار قبلی شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال نتوانست به برخی از تعهدات خود عمل کند، سازمان خصوصی سازی بر اساس قانون و مطابق اختیارات خود که در قرارداد واگذاری این شرکت نیز درج شده بود، در راستای استیفای حقوق دولت و مطالبات این سازمان اقدام به واگذاری مجدد این مجتمع کرد.

سید محمد حسینی گفت: در این خصوص در بین 4 شرکت، «مپنا» دارای اهلیت شناخته شد و نماینده گروه مپنا در حال حاضر در این مجتمع مستقر شده و در حال انجام تشریفات مربوط به نقل و انتقال این شرکت است.

هفته گذشته بود که شایعاتی پیرامون این مجموعه در سطح محدود منتشر شد. 

پیگیری‌ها نشان داد که سرو سامان دادن دوباره به یک کارخانه بزرگ تولیدی که پتانسیل بالایی برای بازگشت به جایگاه اصلی خود و رشد و توسعه بیشتر دارد، به مذاق برخی که از تضعیف آن منتفع می‌شوند خوش نیامده و تلاش دارند تا با ایجاد شایعه و حاشیه، منافع خود را دنبال کنند.

در همین راستا، چند و چون حواشی ساخته شده پیرامون این غول برقی توسط بورس‌نیوز بررسی شد و استعلام‌‌های متعددی از این هلدینگ انجام پذیرفت. ماحصل این بررسی‌ها نشان می‌دهد که حاشیه‌نشینان می‌خواستند با روش‌های شناخته شده، از آب گل‌آلودی که در واگذاری‌ها طی چندوقته اخیر در خصوصی‌سازی پیش‌آمده، بهترین بهره‌برداری ببرند و آنچه هفته گذشته در این زمینه ساخته و پرداخته کردند، بی پایه و اساس است و نظام‌های متعدد کنترلی موجود در آن مجموعه صنعتی و اقتصادی و اشراف نهادهای نظارتی متعدد بر عملکرد آن، اجازه بروز تخلف را نداده و حتی در صورت وقوع نیز با قدرت و دقت، موضوع بررسی شده و با تعیین تکلیف سریع، اجازه نمی‌دهد خدشه‌ای به اعتبار کل مجموعه وارد شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پذیرش ۴ هزار تن شمش آلومینیوم المهدی در بورس کالای ایران

می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که ۴ هزار تن شمش آلومینیوم شرکت آلومینیوم المهدی در بورس کالای ایران پذیرش شد.
 

واگذاری پرابهام آلومینیوم هرمزگان به بخش خصوصی/ کارگران چشم انتظار

می متالز - آلومینیوم المهدی و هرمزآل در یک فرآیند پر ابهام توسط سازمان خصوصی سازی به یک خریدار در قالب بخش خصوصی واگذار شد، واگذاری که تنش ها و ابهامات زیادی را در هرمزگان بوجود آورد.
 

واگذاری سهام یک جایگاه سوخت با مزایده

می متالز - جایگاه سوخت رامهرمز به ارزش کل پایه ۳۶ میلیارد ریال توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق مزایده واگذار می‌شود.
 

تعیین تکلیف پرونده سازمان خصوصی‌سازی تا ۶ ماه آینده

می متالز - رییس دیوان محاسبات از تعیین تکلیف پرونده سازمان خصوصی‌سازی حداکثر تا ۶ ماه آینده خبر داد و گفت: مردم و رسانه‌ها خبرهای مربوط به پرونده این سازمان را رصد می‌کنند و خواهان تعیین تکلیف آن هستند.
 ۶۰۰ بنگاه در فهرست واگذاری‌های سال ۹۸ قرار می‌گیرد؟

برنامه خصوصی‌سازی‌ها در سال جدید

می متالز - با اعلام اینکه احتمالا 600 بنگاه در فهرست واگذاری‌های سال 98 قرار دارند، سازمان خصوصی‌سازی از برنامه جدید امسال خود خبر داد.
 در حاشیه بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران

همایش امنیت سایبری در سیستم‌های اتوماسیون صنعتی برگزار شد

می متالز - همایش امنیت سایبری در سیستم‌های اتوماسیون صنعتی، به‌ویژه صنعت نفت امروز (شنبه، ۱۴ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما