خبر
آلومینیوم  
تزریق ویتامین مپنا در رگ‌های این آلومینیوم‌ساز؛

بست‌نشینی حاشیه‌سازان در کنار آلومینیوم المهدی/ اهلیتی که آینده را می‌سازد

می متالز - سرو سامان دادن دوباره به یک کارخانه بزرگ تولیدی که پتانسیل بالایی برای بازگشت به جایگاه اصلی خود و رشد و توسعه بیشتر دارد، به مذاق برخی که از تضعیف آن منتفع می‌شوند خوش نیامده و تلاش دارند تا با ایجاد شایعه و حاشیه، منافع خود را دنبال کنند.

به گزارش می متالز، با فسخ واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به خریدار قبلی و واگذاری مجدد آن، پای خریدار یا بهتر بگوییم غول برقی کشور به ماجرای آلومینیوم المهدی باز شد. با منتفی شدن خرید المهدی از سوی آلومینیوم خاتم وابسته به شرکت فروآلیاژ گنو، سازمان خصوصی‌سازی مالکیت این مجموعه را به گروه مپنا واگذار کرد.

سازمان خصوصی‌سازی طی اطلاعیه‌ای در اوایل بهمن ماه امسال اعلام کرده بود که به دلیل عدم ایفای برخی تعهدات از سوی خریدار قبلی سهام شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال(شرکت فروآلیاژ گنو) و حال شدن دین مشارالیه، سازمان خصوصی سازی اقدام به انتشار فراخوان در خصوص جایگزینی خریدار قبلی نموده و پس از بررسی پیشنهادهای رسیده، قرارداد جایگزین با "شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی(مپنا)" منعقد گردید.

 

آخرین خبرها از واگذاری آلومینیوم المهدی

معاون نظارت، امور حقوقی و قراردادهای سازمان خصوصی‌سازی در این زمینه گفت: پس از این که خریدار قبلی شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال نتوانست به برخی از تعهدات خود عمل کند، سازمان خصوصی سازی بر اساس قانون و مطابق اختیارات خود که در قرارداد واگذاری این شرکت نیز درج شده بود، در راستای استیفای حقوق دولت و مطالبات این سازمان اقدام به واگذاری مجدد این مجتمع کرد.

سید محمد حسینی گفت: در این خصوص در بین 4 شرکت، «مپنا» دارای اهلیت شناخته شد و نماینده گروه مپنا در حال حاضر در این مجتمع مستقر شده و در حال انجام تشریفات مربوط به نقل و انتقال این شرکت است.

هفته گذشته بود که شایعاتی پیرامون این مجموعه در سطح محدود منتشر شد. 

پیگیری‌ها نشان داد که سرو سامان دادن دوباره به یک کارخانه بزرگ تولیدی که پتانسیل بالایی برای بازگشت به جایگاه اصلی خود و رشد و توسعه بیشتر دارد، به مذاق برخی که از تضعیف آن منتفع می‌شوند خوش نیامده و تلاش دارند تا با ایجاد شایعه و حاشیه، منافع خود را دنبال کنند.

در همین راستا، چند و چون حواشی ساخته شده پیرامون این غول برقی توسط بورس‌نیوز بررسی شد و استعلام‌‌های متعددی از این هلدینگ انجام پذیرفت. ماحصل این بررسی‌ها نشان می‌دهد که حاشیه‌نشینان می‌خواستند با روش‌های شناخته شده، از آب گل‌آلودی که در واگذاری‌ها طی چندوقته اخیر در خصوصی‌سازی پیش‌آمده، بهترین بهره‌برداری ببرند و آنچه هفته گذشته در این زمینه ساخته و پرداخته کردند، بی پایه و اساس است و نظام‌های متعدد کنترلی موجود در آن مجموعه صنعتی و اقتصادی و اشراف نهادهای نظارتی متعدد بر عملکرد آن، اجازه بروز تخلف را نداده و حتی در صورت وقوع نیز با قدرت و دقت، موضوع بررسی شده و با تعیین تکلیف سریع، اجازه نمی‌دهد خدشه‌ای به اعتبار کل مجموعه وارد شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معامله 12 هزار تنی آلومینیوم در دی ماه

صنعت آلومینیوم منتظر افتتاح طرح‌های جدید

می متالز - عرضه منظم آلومینیوم در بورس کالا ادامه دارد و با توجه به اینکه یکی از تولیدکنندگان اصلی این فلز یعنی شرکت آلومینیوم المهدی ـ هرمز جنوب با بحران مواجه شد، همچنان بار اصلی توزیع و عرضه آلومینیوم در بورس کالا برعهده شرکت آلومینیوم ایران است. در دی ماه سال جاری 12 هزار و 400 تن بیلت و شمش در بورس کالا عرضه شد که همه آن‌ها به فروش رفتند.
 

افزایش سرمایه «رمپنا»

می متالز - براساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده و افزایش سرمایه با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، از نظر سازمان بلامانع است.
 

لغو مزایده خصوصی‌سازی در دقیقه نود

می متالز - زمان مزایده شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که قرار بود در روز ۲۲ اسفندماه توسط سازمان خصوصی‌سازی برگزار شود به ۲۸ اسفندماه جاری تغییر کرد، اما این مزایده دقیقه نودی هم لغو شد.
 توکلی با اشاره به رفتار دولت ها درباره بنگاه های اقتصادی؛

از تظاهر به زیان ده بودن بنگاه ها تا فروش برای جبران کسری بودجه

می متالز - رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه علیه رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام جرم شده است،گفت: پوری حسینی صلاحیتی برای ماندن در سمت ریاست سازمان خصوصی سازی را ندارد و باید در برابر خیانت هایی که به منابع ملی شده پاسخگو باشد.
 

جزئیات مجمع روز یکشنبه آلومینیم المهدی و پایان حاشیه‌ها

می متالز - مجمع فوق‌العاده سهامداران مجتمع آلومینیم المهدی صبح روز یکشنبه 12 اسفند با حضور ۹۵ درصد سهامداران برگزار و کرسی‌های جدید هیات مدیره آن مشخص شد.
 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان عنوان کرد؛

پرونده مجتمع آلومینیوم المهدی؛ بزرگترین پرونده تعزیرات حکومتی هرمزگان به لحاظ ریالی

می متالز - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان با بیان اینکه تعداد چهارهزار راس دام قاچاق به ارزش یک‌میلیارد و 386 میلیون تومان توقیف شد و 164 پرونده در این رابطه تشکیل شده است، گفت: متاسفانه نکته‌ای که شاهد آن هستیم قاچاق دام مولد و پرواری از کشور است و سازمان جهاد کشاورزی که مکلف به پلاک‌دار کردم دام است برای جلوگیری از روند قاچاق دام مولد کشور باید نسبت به هویت‌دار کردن دام‌ها اقدام کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما