خبر
بانک ها  

کرمان | مصوبات مربوط به امهال وام‌های بانکی هنوز اجرایی نشده‌ است

می متالز - در جلسه مشترک کارگروه رفع موانع تولید و کارگروه تنظیم بازار کرمان که حضور معاونان وزیر صنعت و معدن برگزار شد بر عدم اجرای مصوبات مربوط به امهال وام‌های بانکی در کرمان تاکید شد.

به گزارش می متالز، جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه تنظیم بازار استان کرمان عصر امروز با حضور فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و عباس تابش معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به وجود مشکلات با بعضی از واحدهای تولیدی و پیگیری مداوم برای مرتفع شدن این مشکلات اظهار داشت: به واسطه رفع نشدن مشکلات این واحدها از معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت شد تا از این واحدها بازدید شود.

سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه کارخانه‌های کشور جواب گو نیاز منگنز کشور نیستند و منگنز وارد شده به کشور ماه‌ها در گمرک است گفت: با وجود تامین ارز لازم و ثبت سفارش و با وجود گذشت قریب 7 ماه و مصوباتی در رابطه باز هم این کالا آزاد نمی‌‌شود.

وی با بیان اینکه بانک‌ها فشار بسیاری به تولیدکنندگان می‌آورند و از هر وسیله‌ای استفاده می‌کنند تا پول خود را وصول کنند افزود: خواستار این هستیم که حداقل شش ماه فرصت تنفس به تولیدکنندگان داده شود تا بتوانند به تعهدات خود به بانک‌ها عمل کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه مصوبات مربوط به امهال وام‌های کشاورزی و  حوزه تولید به بانک‌ها هنوز اجرایی نشده‌اند بیان کرد: تولیدکنندگان ما مشکلات زیادی دارند و فشار بانک‌ها تولیدکنندگان شرایط سختی را برای آنها ایجاد کرده است.

در این جلسه مسعود ورزیده مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلنار کرمان با اشاره به اینکه کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان با همت مسئولان استانی و کشوری از شنبه هفته گذشته دوباره آغاز به کار کرده است، اظهار داشت: قراردادهای بسته شده حدود 50 درصد از حقوق و دستمزد کارگران ما در سال آینده را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه صنعت روغن نباتی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است افزود: از سال‌ 87 تا 92 این مصوبه اجرایی می‌شد اما در همین بازه زمانی حدود 27 میلیارد تومان مالیات پرداخت کردیم که باید بازگشت داده شود.

مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلنار کرمان با اشاره به مشکلات بانکی این کارخانه گفت: کل حساب‌های بانکی ما مسدود است و توان انجام هیچ فعالیت بانکی را نداریم و درخواست داریم که بانک مرکزی کارخانه گلناز از لیست سیاه خارج کند.

کد خبر: 30847
تاریخ: 1397/12/23 - 11:47
منبع: خبرگزاری تسنیم

وام‌های بانکی  بازار  فرشاد مقیمی  عباس تابش 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ساماندهی بازار با پیش‌فروش‌ها محقق نشد

چالش جدید خودروسازان

می متالز - تعهدات پیش‌رو و معوق خودروسازان را می‌توان اصلی‌ترین چالش این شرکت‌ها بعد از نقض برجام و بازگشت تحریم‌ها خواند. در شرایطی که خودروسازی کشور در سال گذشته روند نزولی تولید را شاهد بود اما بنا به دستور وزارت صنعت و همچنین تدبیر خودروسازان، پیش‌فروش خودرو با اهدافی مشخص از سوی تولیدکنندگان آغاز شد. اهدافی همچون تامین نقدینگی خودروسازان، کاهش التهابات بازار و در نهایت تضمین فروش محصول‌های خودروسازان حداقل تا دو سال آینده. حال این اهداف در سایه مشکلات تولید، خودروسازی کشور را با چالش بی‌سابقه‌ای روبه‌رو کرده است؛ به‌طوری‌که بخش اعظم تولیدات خودروسازان به اجرای تعهدات پیش‌رو و معوق اختصاص یافت.
 گزارش هفتگی پلتس

سایه جنگ تجاری بر بازار محصولات پتروشیمی

می متالز - افزایش تنش‌های تجاری بین پکن و واشنگتن اقتصاد جهانی را متاثر کرده است. در همین راستا و با افزایش تعرفه‌ کالاهای وارداتی دو طرف مناقشه، چشم‌انداز قیمتی بسیاری از محصولات پتروشیمی مکدر شده است. استایرن مونومر که پیش از این در حال تجربه افزایش قیمت بود به یکباره نزولی شد، افت بهای «ABS» و «MEG» شدت گرفت، از سرعت رشد پلی‌اتیلن سبک کاسته شد و تنها پلی‌پروپیلن و پلی‌اتلین سنگین توانستند شرایط خود را بهبود ببخشند. در سایر محصولات نیز به دلیل روند نامشخص و پیش‌بینی ناپذیر معامله‌گران از ورود به خرید و فروش خودداری کرده و منتظر بازگشت ثبات به بازار هستند.
 

افزايش توليد كوييك در ماه‌های آینده

می متالز - مسئولان سایپا قصد دارند در سال جاری توليد كوييك را افزايش دهند تا سهم بازار سايپا در رده قيمتی اين خودرو افزايش يابد.
 گزارش پلتس از نوسان هفتگی متانول

محموله 10 هزار تنی متانول ایران در راه چین

می متالز - بهای متانول طی هفته گذشته در بازار آسیا نزولی بود. با این حال تحرکات بیشتر بازار در روز جمعه اندکی از افت ابتدای هفته را جبران کرد. خبر یک محموله متانول ایرانی به حجم 10 هزار تن برای تحویل در انتهای ماه ژوئن به چین به گوش می‌رسد. قیمت 268 دلاری هر تن از این محموله پایین‌تر از بهای متانول در سایر بازارهای آسیایی است.
 

اوراق وکالت در راه بازار سرمایه

می متالز - رییس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار بدهی اعلام کرد: طراحی و تصویب اوراق وکالت و انواع اوراق مالی اسلامی در سال جاری عملیاتی می‌شود.
 

ساز و کار معاملات در بازار متشکل ارزی

می متالز - با توجه به اینکه قرار است بازار متشکل ارزی بزودی آغاز به کار کند پیش‌بینی می‌شود با شروع فعالیت این بازار، دلار فروشان کف خیابان فردوسی، به حاشیه رانده شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما