خبر
بانک ها  

کرمان | مصوبات مربوط به امهال وام‌های بانکی هنوز اجرایی نشده‌ است

می متالز - در جلسه مشترک کارگروه رفع موانع تولید و کارگروه تنظیم بازار کرمان که حضور معاونان وزیر صنعت و معدن برگزار شد بر عدم اجرای مصوبات مربوط به امهال وام‌های بانکی در کرمان تاکید شد.

به گزارش می متالز، جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه تنظیم بازار استان کرمان عصر امروز با حضور فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و عباس تابش معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به وجود مشکلات با بعضی از واحدهای تولیدی و پیگیری مداوم برای مرتفع شدن این مشکلات اظهار داشت: به واسطه رفع نشدن مشکلات این واحدها از معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت شد تا از این واحدها بازدید شود.

سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه کارخانه‌های کشور جواب گو نیاز منگنز کشور نیستند و منگنز وارد شده به کشور ماه‌ها در گمرک است گفت: با وجود تامین ارز لازم و ثبت سفارش و با وجود گذشت قریب 7 ماه و مصوباتی در رابطه باز هم این کالا آزاد نمی‌‌شود.

وی با بیان اینکه بانک‌ها فشار بسیاری به تولیدکنندگان می‌آورند و از هر وسیله‌ای استفاده می‌کنند تا پول خود را وصول کنند افزود: خواستار این هستیم که حداقل شش ماه فرصت تنفس به تولیدکنندگان داده شود تا بتوانند به تعهدات خود به بانک‌ها عمل کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه مصوبات مربوط به امهال وام‌های کشاورزی و  حوزه تولید به بانک‌ها هنوز اجرایی نشده‌اند بیان کرد: تولیدکنندگان ما مشکلات زیادی دارند و فشار بانک‌ها تولیدکنندگان شرایط سختی را برای آنها ایجاد کرده است.

در این جلسه مسعود ورزیده مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلنار کرمان با اشاره به اینکه کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان با همت مسئولان استانی و کشوری از شنبه هفته گذشته دوباره آغاز به کار کرده است، اظهار داشت: قراردادهای بسته شده حدود 50 درصد از حقوق و دستمزد کارگران ما در سال آینده را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه صنعت روغن نباتی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است افزود: از سال‌ 87 تا 92 این مصوبه اجرایی می‌شد اما در همین بازه زمانی حدود 27 میلیارد تومان مالیات پرداخت کردیم که باید بازگشت داده شود.

مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلنار کرمان با اشاره به مشکلات بانکی این کارخانه گفت: کل حساب‌های بانکی ما مسدود است و توان انجام هیچ فعالیت بانکی را نداریم و درخواست داریم که بانک مرکزی کارخانه گلناز از لیست سیاه خارج کند.

کد خبر: 30847
تاریخ: 1397/12/23 - 11:47
منبع: خبرگزاری تسنیم

وام‌های بانکی  بازار  فرشاد مقیمی  عباس تابش 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک کارشناس بازار خودرو مطرح کرد:

رمزگشایی از جعبه سیاه گرانی خودرو

می متالز - عدم تعدیل نیرو در صنعت خودرو در چنین شرایطی نشان می‌دهد که اشتغال‌زایی در این صنعت یک پارامتر بسیار مهم است. اما سوال این است که چه کسی قرار است هزینه این اشتغال‌زایی را بدهد؟
 

بازار آلومینیوم

می متالز - درحال‌حاضر ثباتی در بازار آلومینیوم وجود ندارد. هرچند در ماه‌های گذشته نرخ دلار روندی کاهشی داشت اما همچنان تورم در تمام کالاهای بازار وجود دارد؛ از مواد غذایی تا خودرو و مسکن.
 معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد:

صادرات هنریست نیازمند حمایت دولت

می متالز - در سال‌های اخیر نام فولاد خوزستان و صادرات با یکدیگر عجین شده‌اند و موفقیت این شرکت در زمینه صادرات بر فعالان این حوزه پوشیده نیست. این شرکت حتی در ماه‌های اخیر که شرایط سیاسی، صادرات را با مشکلاتی مواجه کرده بود نیز موفق عمل کرد.
 انگیزه‌های بورس 98

دیده‌بان بورس دوشنبه (پنج فروردین)

می متالز - در حالی نخستین روز معاملاتی در سال جدید را آغاز می‌کنیم که یک پایان دل‌چسب در اسفند ماه را شاهد بودیم. همین مساله کافی است تا انتظارات از شروع سال 98 بالا باشد و در نبود فشار فروش‌ها نگاه‌ها افزایشی باشد. اما ممکن است برخی اخبار ناخوش از بازار جهانی این معادلات را بر هم زند و مانع از شروع بهاری معاملات بورس شود.
 کمین شاخص کل برای فتح قله 180 هزار واحدی

نقشه نیمروز بورس دوشنبه (5 فروردین)

می متالز - نخستین جلسه معاملاتی سال 98، مطابق با انتظارات در حجم و ارزش محدودتر نسبت به روزهای پایانی سال گذشته دنبال شد؛ با این حال شاخص کل بازار توانسته است برای یازدهمین جلسه متوالی مسیر صعودی خود را ادامه دهد و بار دیگر کانال 179 هزار واحدی را فتح کند. در روز کم‌رمق معاملات روند پرتنش بازارهای جهانی و گزارش‌های عملکرد ماهانه منبع سیگنال‌های ارسالی به بورس هستند و این در حالی است که همچنان بازار سهام در انتظار همگرا شدن نرخ‌های چندگانه ارزی است.
 یک کارشناس حوزه انرژی

صادرات به اروپا بازار نفت ایران را مستحکم‌تر می‌کند

می متالز - یک کارشناس حوزه انرژی با تاکید بر اینکه راه اندازی سازوکار مالی با اروپا بهترین کمک برای فروش نفت در شرایط کنونی است، یادآور شد: با ساز و کار مالی اروپا فروش نفت می‌تواند شفاف‌تر و با اتکا به یک شبکه مالی مطمئن صورت بگیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما