خبر
اقتصاد  

مطالبه حقوق مردم خوزستان از صنایع بزرگ اقتصادی در سال ۹۸ پیگیری می‌شود

می متالز - امام‌جمعه موقت اهواز بابیان اینکه محوریت کارها در سال ۹۸ باید براساس جلوگیری از بروز بحران باشد، گفت: در سال ۹۸ همه باید به استان کمک کنیم تا جهش‌هایی برای مطالبه حقوق مردم در بخش نفت، پتروشیمی، فولاد و سایر شرکت‌های بزرگ اقتصادی داشته باشیم.

به گزارش می متالز، آیت‌الله سید ابوالحسن حسن‌زاده، دیروز در شورای اداری استان خوزستان که در بیمارستان امام حسین (ع) خرمشهر برگزار شد بابیان اینکه ماه رجب می‌تواند مسیر زندگی ما را تعیین کند، اظهار داشت: اگر با دقت و تأمل در دعاهای ماه رجب نگاه کنیم مسیر زندگی‌مان تعیین و تغییر می‌کند.

وی بابیان اینکه در ماه رجب این جمله بیشتر جلب‌ توجه می‌کند که خدا کسانی که بر غیر تو وارد شدند هیچ‌چیز نصیبشان نشده، افزود: اگر کسی همه عمرش را برای غیر خدا صرف کند دچار خسران و زیان شده است، سرمایه‌اش را از دست می‌دهد و هیچ‌چیز نصیبش نمی‌شود.

امام‌جمعه موقت اهواز تأکید کرد: مردم و مسئولان خوزستان تاکنون در مواجه با بحران‌ها بسیار زیبا عمل کردند. مردم در مسائلی مانند سیل رفیع، مشکل آب خرمشهر و آبادان، حادثه تروریستی اهواز و سایر مشکلات کارگری به‌خوبی همراهی کردند و این قضیه باید بنایی برای حل کردن سایر مشکلات در سال آینده باشد.

آیت‌الله حسن‌زاده بابیان اینکه سال 98 محوریت کارها باید براساس جلوگیری از بروز بحران باشد، گفت: در سال 98 همه باید به استان کمک کنیم تا جهش‌هایی برای استیفای حقوق مردم در بخش نفت، پتروشیمی، فولاد و سایر شرکت‌های بزرگ اقتصادی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: استاندار خوزستان بارها به مدیران پتروشیمی گفته بخشی از گردش مالی خود را در خوزستان قرار دهید اما هنوز کاری انجام‌ نشده است.

امام‌جمعه موقت اهواز با تأکید بر پرداخت عوارض دستگاه‌های اقتصادی به شهرداری‌ها، افزود: آیا شهروندان اصفهانی بیش از شهروندان خوزستانی به شهرداری عوارض پرداخت می‌کنند که شهرهای آن‌ها در مسائل عمرانی با اختلاف زیاد از ما جلوتر هستند؟ دلیل آن پرداخت به‌موقع عوارض توسط کارخانه‌ها و تأسیسات صنعتی است که آن‌ها از امکانات شهری بیشتری نسبت به ما استفاده می‌کنند.

آیت‌الله حسن‌زاده تصریح کرد: ما قصد بخشی نگری نداریم اما اینکه در کنار شرکت‌ها و دستگاه‌های بزرگ زندگی کنیم اما آن‌ها حقوق مردم را پرداخت نکند رنجیده می‌شویم.

وی با اشاره به سخن برخی کارشناسان مبنی بر پایان یافتن بسیاری از مشکلات در انتهای سومین ماه سال 98، گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند اگر سه ماه ابتدایی سال 98 را به‌سلامت عبور کنیم بسیاری از مشکلات اقتصادی برطرف می‌شوند.

امام‌جمعه موقت اهواز بر تقویت انگیزه خدمت به مردم در میان مسئولان تأکید و عنوان کرد: استاندار، دستگاه‌های اجرایی، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی با همدلی بحران‌های موجود در خوزستان را می‌توانند پشت سر بگذارند.

آیت‌الله حسن‌زاده ادامه داد: در مسئله سیل اخیر مردم در کنار سختی‌های وارده؛ دیدند که چگونه مسئولان در کنار آن‌ها بودند و این همراهی برای آن‌ها لذت‌بخش بود. هیچ جاده و طرح یا پروژه‌ای افتتاح نشد و فقط همه آمدند تا آب وارد خانه‌ها نشود اما مردم این همراهی را دیدند و امیدوار شدند.

وی تصریح کرد: مردم هنگامی‌که می‌بینند همه تلاش استاندار و مسئولان برای خدمت به آن‌ها است خودشان برای کمک جلوآمده و برخی از کاستی‌ها را جبران می‌کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کالاهای اساسی تا پایان خرداد از بندر امام ترخیص می‌شود/ فعالیت روزانه 3000 کامیون در بندر

می متالز - به گفته مدیرکل دفتر حمل کالای سازمان راهداری روزانه به صورت میانگین 3000 کامیون عملیات خروج کالا از بندر امام را انجام می‌دهند که از این تعداد 1800 کامیون کار حمل کالاهای اساسی را بر عهده دارند.
 

جهش ۲۵ درصدی صادرات فولادسازان بزرگ

می متالز - عملکرد صادرات واحدهای بزرگ فولادی کشور طی فروردین 98 از سوی کامودیتی منتشر شد که براساس این گزارش، جهش 25 درصدی صادرات فولادسازان بزرگ ایران در ماه مذکور اتفاق افتاد.
 عملکرد اردیبهشت «سخوز» بررسی شد

جهش قیمت صادراتی سیمان خوزستان

می متالز - سیمان خوزستان عملکرد اردیبهشت را طی روزهای اخیر در سامانه کدال منتشر کرد. این شرکت در دومین ماه از سال موفق به ثبت فروش 30 میلیارد تومانی شده است. در حالی چنین فروشی به ثبت رسیده است که جای اهرم اصلی فروش در ماه گذشته خالی است. عملکرد اردیبهشت سیمان خوزستان حاوی نکات مثبت و منفی است که می‌تواند در تعیین مسیر قیمتی سهام این شرکت موثر باشد.
 با حکم مدیرعامل هلدینگ فارس خوزستان

امیرخانی سرپرست شركت خدمات فنی مهندسی فارس و خوزستان شد

می متالز - امیرخانی سرپرست شرکت خدمات فنی مهندسی فارس و خوزستان شد.
 نماینده مدیرعامل فولاد خوزستان در نظام مدیریت انرژی خبر داد:

گواهینامه نظام مدیریت انرژی شرکت فولاد خوزستان تمدید شد

می متالز - اختتامیه ممیزی شخص ثالث در زمینه‌ی نظام مدیریت انرژی (ISO 50001) با هدف صحه گذاری و ایجاد اطمینان از انطباق فرآیندها و فعالیتهای شرکت فولاد خوزستان با استاندارد بین المللی مرجع کسب گواهی برگزار شد و در نهایت این شرکت موفق به تمدید گواهینامه نظام مدیریت انرژی شد.
 توسط بیمه میهن انجام شد؛

اتمام کارشناسی و ارزیابی خسارت مناطق سیل زده خوزستان

می متالز - کارشناسی و ارزیابی خسارت در مناطق سیل زده استان خوزستان توسط شرکت بیمه میهن به اتمام رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما