خبر
مس   دانش فنی  
معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه:

تهیه نقشه 480 قطعه ساخته نشده در مجتمع مس سرچشمه برای ساخت در داخل کشور

می متالز - معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه گفت: از مردادماه سال جاري بيش از 480 مورد نقشه از قطعات و تجهيزاتي كه تا به حال ساخته نشده و يا امكان ساخت آنها مورد بررسي قرار نگرفته بوده جهت ساخت در داخل استان يا كشور تهيه شده است.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس نجف شيخي در خصوص نتايج بازديد تخصصي كارشناسان مجتمع مس سرچشمه از واحدها و كارگاه‌هاي توليدي منطقه، اظهاركرد: بعد از اينكه كارگروه مديريت ساخت در مرداد ماه امسال تشكيل گرديد، بيش از بيست جلسه تخصصي به منظور توانمند سازي كارگاه‌هاي منطقه با هدف بومي سازي ساخت قطعات و تجهيزات تشكيل گرديد. در اين جلسات قطعات و تجهيزاتي كه تاكنون ساخته نشده و يا براي ورود به داخل كشور مورد تحريم  قرار گرفته بودند، مورد بررسي قرار گرفت و اسناد، نقشه ها و مدارك فني آنها تهيه و جهت ساخت به كارگاه هاي بومي منطقه ارجاع گرديد.
وي بيان كرد: مشخصات اين قطعات را به صورت نقشه و اطلاعات فني آماده كرده ايم تا هر كدام را با تيراژي كه مد نظر است سفارش داده و توسط شركت خدمات بازرگاني سازندگان مورد نظر انتخاب و مراحل توليد و ساخت انجام مي گيرد.
شيخي بيان داشت: آنچه مسلم است كارگاه‌هاي توليدي جهت همكاري با مجتمع مس سرچشمه بايد در حوزه‌هاي گوناگون همچون ايمني، دانش فني، تكنولوژي، فضاي كارگاهي و ... ميل به بهبود مستمر داشته تا هم شرايط بومي سازي قطعات و تجهيزات و هم وضعيت اشتغال و كسب و كار در منطقه ارتقاء يابد. 
معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه با بيان اينكه يكي از اقداماتي كه در اين خصوص انجام شده است ترسيم نقشه راه  توانمندسازي كارگاه‌هاي بومي منطقه و ارائه آن به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان بوده است، افزود: گام بعدي و مهمتر همكاري با كارگاه‌هاي پيش قدم جهت اجرايي نمودن مفاد طرح پيشنهادي مي‌باشد.
شيخي توضيح داد: در اين راستا جلسه هم انديشي و ارائه نقشه راه در جهت توانمند سازي كارگاه‌هاي قطعه ساز شهرستان رفسنجان با حضور مديريت مجتمع مس سرچشمه، اعضاي كارگروه مديريت ساخت، معاون شركت خدمات بازرگاني، ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان و جمعي از پيشكسوتان قطعه ساز و كارآفرينان در محل ستاد معاونت مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه تشكيل و طرح پيشنهادي مورد نقد و بررسي قرار گرفت.
وي تصريح كرد: چون نيت ما توانمند سازي و ارتقاء صنعتگران منطقه مي‌باشد، مطمئناً  آنها نيز از اين طرح استقبال نموده و در آينده نزديك شاهد رونق در منطقه خواهيم بود.
شیخی ادامه داد: البته لازم به ذكر است متولي اطلاع رساني در اين خصوص اداره صنعت، معدن و تجارت بوده و  هر كدام از صنعتگران استان كه داوطلب و علاقه‌مند باشند مي‌توانند در اين طرح شركت نمايند.


توليد جرثقيل پالايشگاه مجتمع مس سرچشمه توسط يك شركت بومي


معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه از مراحل توليد جرثقيل پالايشگاه مجتمع براي اولين بار توسط يك شركت بومي خبر داد و افزود: اسناد فني و نقشه‌هاي ساخت جرثقيل مذكور توسط اداره طراحي تهيه و كليه مراحل ساخت، توليد و بازرسي فني به صورت مستمر زير نظر كارشناسان اداره طراحي، مجري توسعه و بازسازي پالايشگاه، بازرسي فني و دفتر فني معاونت توسعه مجتمع مس سرچشمه در حال انجام مي‌باشد.
شیخی خاطرنشان کرد: با توجه به محدوديت امكان تامين تجهيزاتي از اين قبيل از خارج از كشور، اجراي اين پروژه علاوه بر خودكفايي و كمك به توليد پايدار مبلغ قابل توجهي صرفه جويي ارزي داشته است. 
وي ادامه داد: موارد ديگري نيز وجود دارد كه با توجه به شرايط استان كرمان و شهرستان رفسنجان ارزش مطالعه و بررسي را داشته كه عمده‌ترين آن طراحي و احداث نيروگاه خورشيدي است كه مطالعات خوبي در اين زمينه انجام و طرح پيشنهادي ارائه شده است.
وي تاكيد كرد: استراتژي مجتمع مس سرچشه ايجاد اشتغال، رونق كسب و كار و  بومي سازي ساخت قطعات و تجهيزات  در منطقه بوده كه اميدواريم با  ادامه اين فعاليت ها روز به روز به اهداف نزديك و نزديكتر شويم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت بازیافت فلزات غیرآهنی رفسنجان:

قیمت‌گذاری دستوری، صنایع را به ورشکستگی کشاند

می متالز - مدیرعامل شرکت بازیافت فلزات غیرآهنی رفسنجان گفت: سال گذشته که دستور قیمت‌گذاری کالاها در بورس با نرخ ارز 4200 تومانی صادر شد و قیمت فلزات اساسی با این نرخ شکل گرفت، بازار آزاد از این دستور تبعیت نکرد و مشکلات فراوانی پدید آمد.
 در مجلس هفتم‌مادر شهید عبدالرضا ترکمان در شهر ارومیه:

حضور مدیریت روابط عمومی مجتمع های مس سونگون و سرچشمه به همراه مسئول امور ایثارگران

می متالز - مادر شهید عبدالرضا ترکمان از شهدای شرکت ملی صنایع مس ایران چتد روز قبل وداع حق را لبیک‌گفته به دیدار معبود شتافت.
 

بازدید جمعی از اقتصاددانان کشور از مجتمع مس سرچشمه

می متالز - جمعی از اقتصاددانان و صاحب‌نظران اقتصادی کشور از مجتمع مس سرچشمه بازدید کردند.
 

قدردانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اقدامات فرهنگی بانک شهر

می متالز - رئیس شورای اسلامی‌شهر تهران با اشاره به حمایت بانک شهر از هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، از فعالیت‌های فرهنگی این بانک قدردانی کرد.
 قائم مقام تعاونی اسلامی مجتمع صنعتی رفسنجان:

سیم و کابل مسی در صنعت مخابراتی عملا مرده است

می متالز - قائم مقام تعاونی اسلامی مجتمع صنعتی رفسنجان گفت: با پیشرفت تکنولوژی سیم و کابل‌های مخابراتی مسی جای خود را به فیبرهای نوری داده‌اند. درست است که لوازم جنبی سیم و کابل مخابراتی مسی ارزان‌تر از فیبر نوری است اما پهنای باند این دو قابل مقایسه نیست.
 

رونق تولید در مجتمع مس سرچشمه با بهره‌برداری از کارخانه اسید سولفوریک

می متالز - دكتر اردشير سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران «فملی» در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمان، با اشاره به تحریم‌های ظالمانه گفت: خوشبختانه با کمک مهندسان و تکنسین‌های مس تجهیزات مورد نیاز کارخانه اسيد سولفوريك مجتمع مس سرچشمه فراهم شده تا این طرح به مرحله تولید برسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما