خبر
مس   دانش فنی  
معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه:

تهیه نقشه 480 قطعه ساخته نشده در مجتمع مس سرچشمه برای ساخت در داخل کشور

می متالز - معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه گفت: از مردادماه سال جاري بيش از 480 مورد نقشه از قطعات و تجهيزاتي كه تا به حال ساخته نشده و يا امكان ساخت آنها مورد بررسي قرار نگرفته بوده جهت ساخت در داخل استان يا كشور تهيه شده است.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس نجف شيخي در خصوص نتايج بازديد تخصصي كارشناسان مجتمع مس سرچشمه از واحدها و كارگاه‌هاي توليدي منطقه، اظهاركرد: بعد از اينكه كارگروه مديريت ساخت در مرداد ماه امسال تشكيل گرديد، بيش از بيست جلسه تخصصي به منظور توانمند سازي كارگاه‌هاي منطقه با هدف بومي سازي ساخت قطعات و تجهيزات تشكيل گرديد. در اين جلسات قطعات و تجهيزاتي كه تاكنون ساخته نشده و يا براي ورود به داخل كشور مورد تحريم  قرار گرفته بودند، مورد بررسي قرار گرفت و اسناد، نقشه ها و مدارك فني آنها تهيه و جهت ساخت به كارگاه هاي بومي منطقه ارجاع گرديد.
وي بيان كرد: مشخصات اين قطعات را به صورت نقشه و اطلاعات فني آماده كرده ايم تا هر كدام را با تيراژي كه مد نظر است سفارش داده و توسط شركت خدمات بازرگاني سازندگان مورد نظر انتخاب و مراحل توليد و ساخت انجام مي گيرد.
شيخي بيان داشت: آنچه مسلم است كارگاه‌هاي توليدي جهت همكاري با مجتمع مس سرچشمه بايد در حوزه‌هاي گوناگون همچون ايمني، دانش فني، تكنولوژي، فضاي كارگاهي و ... ميل به بهبود مستمر داشته تا هم شرايط بومي سازي قطعات و تجهيزات و هم وضعيت اشتغال و كسب و كار در منطقه ارتقاء يابد. 
معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه با بيان اينكه يكي از اقداماتي كه در اين خصوص انجام شده است ترسيم نقشه راه  توانمندسازي كارگاه‌هاي بومي منطقه و ارائه آن به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان بوده است، افزود: گام بعدي و مهمتر همكاري با كارگاه‌هاي پيش قدم جهت اجرايي نمودن مفاد طرح پيشنهادي مي‌باشد.
شيخي توضيح داد: در اين راستا جلسه هم انديشي و ارائه نقشه راه در جهت توانمند سازي كارگاه‌هاي قطعه ساز شهرستان رفسنجان با حضور مديريت مجتمع مس سرچشمه، اعضاي كارگروه مديريت ساخت، معاون شركت خدمات بازرگاني، ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان و جمعي از پيشكسوتان قطعه ساز و كارآفرينان در محل ستاد معاونت مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه تشكيل و طرح پيشنهادي مورد نقد و بررسي قرار گرفت.
وي تصريح كرد: چون نيت ما توانمند سازي و ارتقاء صنعتگران منطقه مي‌باشد، مطمئناً  آنها نيز از اين طرح استقبال نموده و در آينده نزديك شاهد رونق در منطقه خواهيم بود.
شیخی ادامه داد: البته لازم به ذكر است متولي اطلاع رساني در اين خصوص اداره صنعت، معدن و تجارت بوده و  هر كدام از صنعتگران استان كه داوطلب و علاقه‌مند باشند مي‌توانند در اين طرح شركت نمايند.


توليد جرثقيل پالايشگاه مجتمع مس سرچشمه توسط يك شركت بومي


معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه از مراحل توليد جرثقيل پالايشگاه مجتمع براي اولين بار توسط يك شركت بومي خبر داد و افزود: اسناد فني و نقشه‌هاي ساخت جرثقيل مذكور توسط اداره طراحي تهيه و كليه مراحل ساخت، توليد و بازرسي فني به صورت مستمر زير نظر كارشناسان اداره طراحي، مجري توسعه و بازسازي پالايشگاه، بازرسي فني و دفتر فني معاونت توسعه مجتمع مس سرچشمه در حال انجام مي‌باشد.
شیخی خاطرنشان کرد: با توجه به محدوديت امكان تامين تجهيزاتي از اين قبيل از خارج از كشور، اجراي اين پروژه علاوه بر خودكفايي و كمك به توليد پايدار مبلغ قابل توجهي صرفه جويي ارزي داشته است. 
وي ادامه داد: موارد ديگري نيز وجود دارد كه با توجه به شرايط استان كرمان و شهرستان رفسنجان ارزش مطالعه و بررسي را داشته كه عمده‌ترين آن طراحي و احداث نيروگاه خورشيدي است كه مطالعات خوبي در اين زمينه انجام و طرح پيشنهادي ارائه شده است.
وي تاكيد كرد: استراتژي مجتمع مس سرچشه ايجاد اشتغال، رونق كسب و كار و  بومي سازي ساخت قطعات و تجهيزات  در منطقه بوده كه اميدواريم با  ادامه اين فعاليت ها روز به روز به اهداف نزديك و نزديكتر شويم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ثبت رکورد تولید 22 هزار تن آند در مجتمع مس سرچشمه در آذرماه

می متالز - امور ذوب مجتمع مس سرچشمه با تولید بیش از 22 هزار تن آند در آذرماه رکوردی دیگر بجا گذاشت. همکاران امور ذوب مجتمع مس سرچشمه اعم از مدیران، سرپرستان و کارگران این امور با تلاش شبانه روزی، بار دیگر با ثبت رکورد تولید، افتخاری دیگر را به نام خود ثبت کرده و قدمی دیگر در راه اعتلای اقتصاد کشور برداشتند. در این زمینه با حامد مددی مدیر امور ذوب مجتمع مس سرچشمه به گفتگو نشسته ایم که می خوانید.
 سیدعلی سجادی، رئیس کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه در گفت‌وگو با «می متالز»:

کارخانه اسید در خدمت صیانت از محیط زیست است

می متالز - شرکت ملی مس ایران، با ارتقای واحد ذوب مجتمع مس سرچشمه، احداث کارخانه اسید شماره 2 را در دستور کار خود قرار داد. با راه‌اندازی این کارخانه جدید، میزان تولید اسید افزایش یافت که از ابتدا هدف ساخت و راه‌اندازی این واحد، کمک به حفظ محیط زیست در منطقه سرچشمه و مناطق اطراف بوده است. در خصوص اهمیت احداث این واحد، پای صحبت سیدعلی سجادی، رئیس کارخانه اسید نشستیم که در ادامه مشروح این گفت‌و‌گو را می‌خوانید:
 رئیس‌جمهوری در پایان سفر به استان اردبیل و در جمع خبرنگاران:

راه‌آهن ایران از بندرعباس به آذربایجان و دریای سیاه و روسیه و اروپا متصل می‌شود

می متالز - رئیس جمهور چهارشنبه شب و در پایان سفر به استان اردبیل با حضور در جمع خبرنگاران در فرودگاه اردبیل، ضمن تشریح دستاوردهای این سفر، به پرسش های آنان پاسخ گفت.
 

مس سرچشمه، رکورد تولید آند را شکست/ تولید بیش از 22 هزار تن آند در آذرماه

می متالز - کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه طی آذرماه امسال، با ثبت رشد 15درصدی نسبت به برنامه، موفق به تولید 22 هزار و 5 تن آند مس شد.
 در سال رونق تولید؛

رکورد تولید آند، در آذر ماه شکسته شد

می متالز - «اردشیر سعدمحمدی» مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه در آذرماه 98 با رشد 15 درصدی نسبت به برنامه، موفق به تولید 22 هزار و 5 تن آند مس شد که در تاریخ شرکت مس بی‌ سابقه بوده است.
 مدیر امور برق و نیروگاه‌های مجتمع مس سرچشمه:

مجتمع مس سرچشمه به شرکت برق منطقه‌ای کرمان بدهی ندارد

می متالز - مدیر امور برق و نیروگاه‌های مجتمع مس سرچشمه با اشاره به انتشار برخی خبرها مبنی بر بدهی مجتمع مس سرچشمه به شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان، آن را رد کرد و گفت: مجتمع مس سرچشمه به شرکت برق منطقه‌ای کرمان بدهی ندارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما