خبر
مس  
پیام نوروزی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران

سال نو و مرور کارنامه سالی که گذشت

می متالز - مهندس «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با صدور پیامی عید نوروز و فرارسیدن بهار سال 1398 خورشیدی را به مردم ایران و همۀ فعالان صنعت مس کشور تبریک گفت.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، متن کامل این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال

عید فرخندۀ نوروز را به همۀ مردم بزرگوار ایران عزیز، به‌ویژه تمام سخت‌کوشان عرصۀ صنعت مس، شادباش می‌گویم. گفتۀ نبی مکرّم اسلام، حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) است که: «اذا رأیتم الربیع فأکثروا ذکر النّشور»؛ «هرگاه بهار را دیدید، بسیار از روز قیامت یاد کنید». این رستاخیز سبز طبیعت، مجالی است گران‌بها، برای این‌که به یاد رستاخیز دیگر باشیم و کارنامۀ زندگی خود را مرور کنیم.

همکاران ارجمند!
با همین نگاه متعالی و حکیمانه، که یادگار ارزشمند پیامبر مهربان ماست، می‌توان به کارنامۀ ما و شما در یک‌سال گذشته نیز، با دیده‌ای دیگر نگریست. آنچه در طول سال 1397 در شرکت ملی صنایع مس ایران دیده شد، حکایتگر حضور خستگی‌ناپذیر و کوشش‌های بی‌دریغ همۀ دست‌اندرکاران این صنعت بزرگ ایران، از شمال‌غرب تا جنوب‌شرق کشور، از سونگون و سرچشمه، تا میدوک و خاتون‌آباد بوده است.
خانوادۀ بزرگ و سرافراز شرکت ملی صنایع مس ایران، در حالی به پیشواز نوروز زیبای 1398 می‌رود که در همۀ عرصه‌ها، از تولید تا توسعه، از اکتشاف تا فروش و صادرات، دستاوردهایی مهم و ماندگار از خود به یادگار گذاشته است.
شکستن رکورد تولید تاریخ شرکت مس با تولید بیش از 240هزار تن مس کاتدی در سال 97، تحقق برنامه‌های تولیدی در همۀ مجتمع‌ها و کارخانه‌ها با رشدی چشمگیر، شتاب بخشیدن به همۀ طرح‌های توسعه‌ای صنعت مس، بهره‌برداری از پروژه‌های عظیمی همچون کارخانۀ اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه در مسیر تبدیل شدن صنعت مس به صنعت سبز، اهتمام ویژه برای شکل‌گیری نهضت بومی‌سازی و حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی، دست‌یابی به رتبۀ چهارم در بین 50 شرکت فعال‌تر بورس کشور، و ارتقای چهارپله‌ای رتبۀ تولید مس ایران با صعود به جایگاه بیستم جهان، ازجمله افتخاراتی است که به همت همۀ شما جهادگران عرصۀ صنعت و معدن، در این سال کاریِ شرکت مس، و البته در ادامۀ کوشش‌های همۀ همکاران شرکت مس در دوره‌های پیشین این صنعت، به‌دست آمده است.

فرارسیدن رستاخیز باشکوه طبیعت را گرامی می‌دارم و در آستانۀ این نوبهار جان‌افزا و طراوات‌بخش، به همۀ شما خدمت‌گزاران راستین این مرز پرگهر، خداقوت و دست‌مریزاد می‌گویم و بهروزی و تندرستی شما عزیزان را از درگاه خداوند بلندمرتبه آرزومندم.
بار دیگر، این عیدِ خجسته را به همۀ ایرانیان عزت‌مند، به‌ویژه خانواده‌های محترم شهدا و جانبازان، و تمام همکاران و خانواده‌های محترم شما بزرگواران تبریک می‌گویم و سالی سرشار از موفقیت را، در پناهِ رحمت الهی و در سایۀ کرامتِ اهل‌بیت (علیهم‌السلام)، برایتان خواستارم.

 

              محمدرضا بنی‌اسدی راد
            مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بهمن‌آبادی تشریح کرد:

اقدامات شرکت مس برای تبدیل شدن به صنعت سبز

می متالز - مدیر HSE شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران تا تبدیل شدن به صنعت سبز راه زیادی ندارد.
 مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان شرقی:

شرکت مس به تعهدات زیست‌محیطی‌اش عمل کرده است

می متالز - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان آذربایجان شرقی در بازدید از غرفهٔ شرکت ملی صنایع مس ایران در نمایشگاه محیط‌زیست گفت: خوشبختانه شرکت مس در همهٔ موارد ابلاغی در زمینه محیط‌زیست، با این سازمان تعامل و هماهنگی لازم را داشته و به تعهدات خود عمل کرده‌ است.
 آبسیم بررسی کرد:

سرچشمه افزایش سرمایه این شرکت بسته شد / دست بسته «سرچشمه» در یک اقدام مهم

می متالز - گاهی اوقات به طول انجامیدن فرایندهای افزایش سرمایه، برنامه‎ریزی‎های شرکت‎ها را دچار چالش می‎کند. «سرچشمه» از جمله شرکت‎هایی است که انتظاراتش از افزایش سرمایه برآورد نشد.
 

حرکت به سمتِ صنعت سبز

می متالز - شرکت ملی صنایع مس ایران، طرح توسعه‌ای کارخانه اسید سولفوریک را در دستور کار قرار داد چراکه تغییرات فناوری، موضوع‌های جدیدی را به‌همراه می‌آورد.
 عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم رفسنجان و انار:

راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی مس به رونق تولید کمک می‌کند

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع پایین دستی مس در بیش از 500 هکتار منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در حال راه اندازی است که این کار در ایجاد فرصت های جدید شغلی پایدار و رونق تولید استان کرمان و سایر استان ها موثر است.
 

رشد 15 درصدی درآمد فروش ملی مس در سال 97 / تولید 247 هزار تن کاتد و فروش بیش از 171 هزار تن از این محصول در یک سال اخیر

می متالز - شرکت ملی صنایع مس ایران براساس عملکرد 12 ماهه برای سال مالی منتهی به29 اسفند 97 مبلغ 100 هزار و 619 میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد رشد داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما