خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  

پیشرفت 95 درصدی طرح نوسازی ریخته گری ذوب آهن اصفهان

می متالز - با همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان، طرح تغییر و نوسازی ریخته گری شماره هفت فولادسازی به پیشرفت 95 درصدی رسید.

به گزارش می متالز، مدیر بخش فولاد سازی با اشاره به اینکه  این طرح  از 21 بهمن سال 97 آغاز شده است، گفت: 27 سال از زمان راه  اندازی ایستگاه ریخته گری هفت می گذرد و  با توجه به فرسودگی ایستگاه، تغییر طرح در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون به پیشرفت 95 درصدی رسیده و مراحل پایانی خود را می گذراند خسرو جوادی افزود: کارشناسان ،مدت اجرای این طرح  را 6 ماه اعلام  کردند ، در حالی که با برنامه ریزی صورت گرفته در ذوب آهن اصفهان مقرر شد این طرح در 45 روز اجرا  شود.

وی گفت: با پایان تغییر طرح و نوسازی ریخته گری شماره هفت، ظرفیت تولید سالانه این ریخته گری از 600 هزار به 800 هزار تن افزایش خواهد یافت.

جوادی تولید شمش با کیفیت برای صادرات، افزایش ارزش افزوده، افزایش سرعت ریخته گری، کاهش هزینه تعمیرات آتی، کاهش مدت زمان توقف برای آماده سازی و ارتقای سامانه  اتوماسیون از PLCS5 به PLCS7  را از دیگر مزایای این طرح است.

مدیر بخش فولاد سازی ذوب آهن اصفهان گفت: طبق برنامه، در نیمه اول امسال ، طرح نوسازی ایستگاه ریخته گری شماره هشت این شرکت نیز اجرا می شود و بدین ترتیب، بخش فولادسازی ذوب آهن امکان جذب بیش از  سه میلیون تن چدن را خواهد داشت.

ذوب‌آهن اصفهان، مادر صنعت فولاد ایران تاسیس 1350 دارای ظرفیت تولید سه میلیون و 600 هزار تن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دریافت جایزه بهره وری فولاد اکسین برای بهینه سازی عملکرد میزهای غلطکی

می متالز - شرکت فولاد اکسین موفق به دریافت ششمین جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران شد.
 

غلبه عناصر نادر بر فولاد در جنگ تجاری

می متالز - یک سالی از آغاز جنگ تجاری میان دو قدرت اقتصادی جهان می‌گذرد و در این بین منابع طبیعی دوطرف دعوا اسباب خوبی برای در فشار گذاشتن رقیب بود.
 

روند دوگانه در بازارهای کالایی

می متالز - درحال‌حاضر و در هفته جاری، شاهد یک روند دوگانه در بازار هستیم که در اینجا به‌طور اجمالی مروری بر هر دو روند و عوامل تاثیرگذار بر آن خواهیم داشت.
 امروز صورت می گیرد؛

عرضه فولاد، روی و مس در تالار نقره ای

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۲۷ خرداد ماه میزبان عرضه۱۲۰ هزار و ۱۰ تن ورق گرم فولادی، ۱۰ هزار تن شمش بلوم، یک هزار و ۱۰۰ تن سبد میلگرد،۲۴۰ تن شمش روی، ۳ هزار تن مس کاتد و ۲۰۰ تن سولفورمولیبدن است.
 

انتقاد شدید یک فولادساز از وزارت صنعت؛ چرا جلوی صادرات را گرفتید؟/ گران فروشی نمی‌کنیم

می متالز - یک فعال بخش فولاد با بیان اینکه چرا وزارت صنعت به جای کنترل بازار کالاهایی که ما حتی مازاد تولید در آنها داریم کوتاه ترین راه را انتخاب و برای صادرات مانع تراشی می‌کند، درباره دلایل افزایش قیمت انواع محصولات فولادی توضیح داد.
 امروز رقم خورد؛

ثبت معامله ۳۵ هزار تن فولاد در تالار محصولات صنعتی و معدنی

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، میزبان دادوستد ۱۰ هزار تن شمش بلوم و ۲۵ هزار و ۷۴۰ تن سبد میلگرد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما