خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  

پیشرفت 95 درصدی طرح نوسازی ریخته گری ذوب آهن اصفهان

می متالز - با همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان، طرح تغییر و نوسازی ریخته گری شماره هفت فولادسازی به پیشرفت 95 درصدی رسید.

به گزارش می متالز، مدیر بخش فولاد سازی با اشاره به اینکه  این طرح  از 21 بهمن سال 97 آغاز شده است، گفت: 27 سال از زمان راه  اندازی ایستگاه ریخته گری هفت می گذرد و  با توجه به فرسودگی ایستگاه، تغییر طرح در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون به پیشرفت 95 درصدی رسیده و مراحل پایانی خود را می گذراند خسرو جوادی افزود: کارشناسان ،مدت اجرای این طرح  را 6 ماه اعلام  کردند ، در حالی که با برنامه ریزی صورت گرفته در ذوب آهن اصفهان مقرر شد این طرح در 45 روز اجرا  شود.

وی گفت: با پایان تغییر طرح و نوسازی ریخته گری شماره هفت، ظرفیت تولید سالانه این ریخته گری از 600 هزار به 800 هزار تن افزایش خواهد یافت.

جوادی تولید شمش با کیفیت برای صادرات، افزایش ارزش افزوده، افزایش سرعت ریخته گری، کاهش هزینه تعمیرات آتی، کاهش مدت زمان توقف برای آماده سازی و ارتقای سامانه  اتوماسیون از PLCS5 به PLCS7  را از دیگر مزایای این طرح است.

مدیر بخش فولاد سازی ذوب آهن اصفهان گفت: طبق برنامه، در نیمه اول امسال ، طرح نوسازی ایستگاه ریخته گری شماره هشت این شرکت نیز اجرا می شود و بدین ترتیب، بخش فولادسازی ذوب آهن امکان جذب بیش از  سه میلیون تن چدن را خواهد داشت.

ذوب‌آهن اصفهان، مادر صنعت فولاد ایران تاسیس 1350 دارای ظرفیت تولید سه میلیون و 600 هزار تن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عرضه رینگ آلومینیوم استایل از تابستان ۹۹

می متالز - شرکت رینگ‌سازی مشهد در کشور در راستای پاسخ به نیاز مشتریان و توسعه سبد محصولات اقدام به طراحی و ارائه محصولی جدید با نام رینگ آلومینیوم استایل کرده است.
 مدیرعامل سرمایه‌گذاری صدر تامین تاکید کرد:

فروش "فولاد اکسین" درحد مذاکرات مقدماتی/ گزارشی از ارزش‌گذاری غیربورسی‌ها نداریم

می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین گفت: شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در نظر دارد عرضه اولیه زغال سنگ پروده طبس را انجام دهد.
 

استقبال از مرحله دوم انتشار اوراق «فولاد»

می متالز - دومین مرحله انتشار اوراق سلف فولاد مبارکه با استقبال سرمایه گذاران همراه شد.
 در یک نامه به وزارت صنعت:

پارازیت رییس اتاق بازرگانی ایران بر روی قیمت‌گذاری کنسانتره و گندله

می متالز - در حالی که ماه‌ها است همه فعالان و کارشناسان حوزه معدن و فولاد بر قیمت‌گذاری کارشناسی کنسانتره و گندله تاکید می‌کنند، اظهارنظر بدون پشتوانه فنی و کارشناسی رئیس اتاق بازرگانی ایران مثل یک پارازیت مزاحم، واکنش و تعجب کارشناسان و فعالان حوزه معدن و فولاد را به همراه داشته است.
 برای دومین هفته متوالی صورت گرفت:

گندزدایی و سم زدایی ساختمان دفتر مرکزی گروه شرکت های فولاد خوزستان

می متالز - به همت مدیریت منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت سیمیدکو، برای دومین هفته متوالی دفاتر شرکت های گروه فولاد خوزستان در تهران گند زدایی شد.
 

بازار مثبت فولاد و سنگ آهن در چین

می متالز - قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز جمعه با 0.75دلار افزایش 101.35دلار معامله شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما