خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  

پیشرفت 95 درصدی طرح نوسازی ریخته گری ذوب آهن اصفهان

می متالز - با همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان، طرح تغییر و نوسازی ریخته گری شماره هفت فولادسازی به پیشرفت 95 درصدی رسید.

به گزارش می متالز، مدیر بخش فولاد سازی با اشاره به اینکه  این طرح  از 21 بهمن سال 97 آغاز شده است، گفت: 27 سال از زمان راه  اندازی ایستگاه ریخته گری هفت می گذرد و  با توجه به فرسودگی ایستگاه، تغییر طرح در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون به پیشرفت 95 درصدی رسیده و مراحل پایانی خود را می گذراند خسرو جوادی افزود: کارشناسان ،مدت اجرای این طرح  را 6 ماه اعلام  کردند ، در حالی که با برنامه ریزی صورت گرفته در ذوب آهن اصفهان مقرر شد این طرح در 45 روز اجرا  شود.

وی گفت: با پایان تغییر طرح و نوسازی ریخته گری شماره هفت، ظرفیت تولید سالانه این ریخته گری از 600 هزار به 800 هزار تن افزایش خواهد یافت.

جوادی تولید شمش با کیفیت برای صادرات، افزایش ارزش افزوده، افزایش سرعت ریخته گری، کاهش هزینه تعمیرات آتی، کاهش مدت زمان توقف برای آماده سازی و ارتقای سامانه  اتوماسیون از PLCS5 به PLCS7  را از دیگر مزایای این طرح است.

مدیر بخش فولاد سازی ذوب آهن اصفهان گفت: طبق برنامه، در نیمه اول امسال ، طرح نوسازی ایستگاه ریخته گری شماره هشت این شرکت نیز اجرا می شود و بدین ترتیب، بخش فولادسازی ذوب آهن امکان جذب بیش از  سه میلیون تن چدن را خواهد داشت.

ذوب‌آهن اصفهان، مادر صنعت فولاد ایران تاسیس 1350 دارای ظرفیت تولید سه میلیون و 600 هزار تن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرفروش خارجی ذوب آهن خبر داد:

افزایش سهم صادرات ذوب آهن در بازار اروپا/ پیش بینی یک میلیون و 200 هزار تن صادرات در سال جاری

می متالز - مدیر فروش خارجی ذوب آهن اصفهان گفت: به‌رغم تحریم هایی اخیر کشورمان که صنعت فولاد کشور را نیز نشانه گرفت، صادرات شرکت ذوب آهن طبق برنامه در حال انجام است و پیش بینی می شود که تا پایان سال از رقم یک میلیون و 200 هزار تن عبور کند.
 در دیدار مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان عنوان شد:

تحقق تولید حداکثری مد نظر رهبر معظم انقلاب، وظیفه همه ما است

می متالز - در آستانه اعیاد قربان و غدیر منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به همراه تنی چند از مسئولان شرکت با سرتیپ پاسدار فدا، فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان دیدار و گفتگو کرد.
 

پروژه PCI با راه اندازی گرم تجهیزات به افتتاح نزدیک می شود

می متالز - با توجه به اینکه در آستانه افتتاح پروژه PCI قرار داریم با امیررضا کهکشان کارشناس ارشد مکانیک و مسئول کنترل فرایند پروژه و ایرج امینی کارشناس ارشد برق گفتگویی انجام داده ایم که مشروح آن را در ادامه می خوانید.
 گزارش هفتگی بازارهای جهانی نشان داد؛

بازار های فولاد در ثبات

می متالز - گزارش هفتگی بازارهای فولاد منتشر شد.
 

بازار سنگ آهن در چه حال است

می متالز - روز گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین یک دلار بالا رفته 89.5 دلار هر تن سی اف آر شنیده شد.
 

افزایش 2.8 درصدی تولید فولاد در اوکراین/ "معدن"‌بیشترین مالیات را در اقتصاد اوکراین می پردازد

می متالز - اوکراین در نظر دارد تولید فولاد خود را در سپتامبر2019 میلادی 2.8 درصد افزایش دهد. سهم معدن در اقتصاد این کشور به 10 درصد می رسد اما بالاترین پرداخت مالیات نیز مربوط به حوزه معدن است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما