خبر
مس  

قیمت جهانی مس در کانال 7000 دلار در طی ماه های آتی

می متالز - مس فلزی با خصوصیات منحصر به فرد که خصوصیات مشابه آن فقط در طلا و نقره پیدا می شود که قیمت آن به مراتب بالا و استفاده از آن توجیه اقتصادی ندارد.

به گزارش می متالز، کانال تلگرامی مبین تحلیل طی یادداشتی در مورد فلز سرخ نوشت:

  • در سال گذشته حدود 21.5 میلیون تن تولید مس در سطح جهانی محقق شده است که سهم ایران حدود 1.5 درصد از بازار این صنعت می باشد.
  • در خرداد سال گذشته قیمت جهانی مس به دلیل کمبود عرضه به ازای هر تن به مقدار 7250 دلار رسید.
  • اما در سال 2019 پیش بینی می شود با افزایش تقاضای جهانی بخصوص در بخش تولید خودروهای برقی (اخیرا با توجه به ملاحظات زیست محیطی تولید آن در سطح جهانی بسیار رشد کرده است) که سهم عمده ای از مصرف را به خود اختصاص داده است، افزایش پیدا کند. هم اکنون به صورت میانگین مصرف مس به ازای هر خودروی هیبریدی در حدود 100 کیلو مس می باشد.
  • در سال 2018 حدود 11 میلیون تن مس در صنعت خودرو سازی مصرف شده است.
  • از طرفی دیگر میزان ذخایر مس در بورس فلزات لندن نسبت به دوره مشابه در سال گذشته  تقریبا 50 درصد کاهش پیدا کرده است.  
  • افزایش تقاضای اقتصادهای نو ظهور مانند هند و برزیل نیز از عمده دلایلی می باشد که پیش بینی می شود در کوتاه مدت قیمت مس وارد کانال 7000 و در بلند مدت وارد کانال 8000 شود.
  • به یاد داشته باشید قیمت جهانی مس در سال 2011 به دنبال افزایش نرخ رشد اقتصادی و بر طرف شدن رکود آمریکا و کمبود عرضه  کانال 10000 دلاری را رد کرده بود. 
  • با مراجعه به دادهای تاریخی می توان رابطه مستقیمی بین قیمت مس و حامل های انرژی مخصوصا نفت خام را پیدا کرد که با ادامه قیمت جهانی نفت خام انتظار بیشتری از افزایش قیمت جهانی مس می رود.    
  • به طور خلاصه با توجه به اخبار مربوط به رشد اقتصادی چین به عنوان کشوری که حدود 50 درصد از تقاضای جهانی را به خود اختصاص داده است و از طرفی با توجه به کاربرد وسیع در ساخت خودورها برقی و رشد تقاضای 20 درصد در سال هند انتظار می رود که قیمت این کامودیتی هم در روند کوتاه مدت هم در روند بلند مدت افزایش پیدا کند.

نمودار مربوط به قیمت جهانی مس طی یک سال گذشته میلادی و همچنین میزان ذخایر مس در بازار بورس فلزات در لندن

کد خبر: 33173
تاریخ: 1398/01/24 - 14:52
منبع: می متالز

مبین تحلیل  قیمت جهانی مس  مس  صنعت خودرو سازی  قیمت مس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر عامل شرکت ملی صنایع ملی مس ایران:

آمادگی حمایت کامل از ایده‌های خلاقانه و اقتصادی در حوزه معدن را داریم/ به‌زودی استراتژی توسعه شرکت مس را منتشر می‌کنیم

می متالز - هفتمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی و تجهیزات وابسته و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راهسازی روز گذشته با حضور اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمان افتتاح شد.
 معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آغاز ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات ارزان‌ قیمت ساخت مسکن

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت ساخت به بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری خبر داد.
 

شیب افزایش نرخ اجاره مسکن/ مستاجران چشم‌انتظار حمایت دولت

می متالز - افزایش نرخ اجاره مسکن طی یکسال گذشته پرداخت اجاره‌بها را به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معیشتی مستاجران تبدیل کرده است.
 

هیات تجاری ایران اول مرداد به بلاروس می‌رود

می متالز - مسعود خوانساری نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و رییس اتاق تهران در راس هیاتی تجاری، اول تا چهارم مردادماه عازم بلاروس خواهد شد.
 چرا نبض بازار مزایده و فروش عادی ملک متفاوت شده است؟

پشت‌پرده اوج‌گیری مزایده‌های ملکی در پایتخت

می متالز - تنور مزایده‌های ملکی با تاکتیک بازیگران بزرگ بازار مسکن، گرم‌تر شد. ملاکان عرضه‌کننده‌های حقوقی با درس گرفتن از رکود سنگین سال‌های ۹۳ تا ۹۵، پیش از مواجهه با وضعیت مشابه در سال جاری، موقعیت فروش به خود گرفته‌اند.
 

یارانه سود تسهیلات مسکن مهر به بانک مسکن پرداخت می شود

می متالز - براساس موافقت هیئت دولت مابه التفاوت نرخ سود پرداختی به مسکن مهر شهری و روستایی تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تا پایان سال ۱۳۹۵ به حساب درآمد بانک مسکن منظور می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما