خبر
آهن و فولاد   محیط زیست  

برنامه‌های « فولاد » در سال 98

می متالز - معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از سهم تولید آهن اسفنجی این مجموعه در سال ۹۷ و برنامه تولید انواع محصول‌های فولادی در سال جاری خبر داد.

به گزارش می متالز، مختار بخشیان با بیان اینکه در سال 97 کل آهن اسفنجی تولید شده در ایران (شرکت‌های تابعه ایمیدرو) بالغ ‌بر 24 میلیون تن بود، گفت: سهم گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا و شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) از این میزان تولید به بیش از .510 میلیون تن می رسد.

سال گذشته در واحدهای احیا مستقیم یک و دو «فولاد» 7.1 میلیون تن، فولاد هرمزگان بیش از 1.6 ‌میلیون تن، فولاد سبا 1.2 میلیون تن و در فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بیش از 554 هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.

با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن در اقتصاد، عرضۀ 7 میلیون و 50 هزار تن انواع محصول‌های فولادی در برنامۀ سال 98 فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته که این میزان عرضه نسبت ‌به مدت مشابه سال قبل 4.6 رشد نشان می‌دهد.

به گفته بخشیان برای تولید کلاف گرم در فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا تولید 6.5 میلیون تن محصول برنامه‌ریزی شده که رشد 2 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین در بخش محصولات سرد و پوشش‌دار "فولاد" نیز تولید 1.58 ‌میلیون تن و رشد 2 درصدی نسبت‌به مدت مشابه سال 97 در دستور کار قرار گرفته است.

همچنین حمیدرضا عظیمیان؛ مدیرعامل فولاد مبارکه در نمایشگاه محیط زیست به چند نکته اساسی در خصوص مجموعه تحت اختیار خود اشاره کرد:

  • توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه اقدامی داوطلبانه است.
  • کاهش مصرف آب در فولاد مبارکه با اجرای طرح‌های دقیق و مهندسی و تصفیه پساب صنعتی اتفاق افتاده است.در مبارکه از یک قطره آب هم نمی‌گذریم.
  • سالانه ۲۵ تا ۲۸میلیون مترمکعب از آب زاینده‌رود استفاده می‌کنیم که نیمی از مقدار قرارداد است.
  • مقامات سیاسی کمک کنند قراردادهای آبی که در سالهای قبل عملیات اجرای آن آغاز شده را تکمیل کنیم تا آب پایدار فولاد مبارکه تامین شود.
  • فولاد مبارکه استاندارد مدیریت ISO1400 را دارد و جزو اولین‌ها در ایران هستیم که این استاندارد را دریافت کرده‌ایم.
  • تحریم مشکلاتی را برای صادرات فولاد ایجاد کرده و در تلاشیم با ارتباطات سنتی با مشتریان قدیمی و بازارهای جدید،صادرات را تداوم دهیم.
  • برای خرید تجهیزات خارجی و مواد مصرفی هم با مشکل مواجه شدیم. برنامه‌هایی برای تامین آن‌ها اجرا کردیم تا فولاد مبارکه با موضوع توقف مواجه نشود.
  • امسال چند محصول جدید از جمله ورق‌های API و لوازم خانگی و بدنه خودرو را تولید خواهیم کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رکورد استفاده از آجرهای نسوز پاتیل‌های مذاب فولاد سبا به ۱۶۷ ذوب رسید

می متالز - با تلاش کارکنان تعمیرات نسوز و همکاری مؤثر واحدهای فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و دفتر فنی نسوز در خردادماه ۱۳۹۸، عمر آجرهای نسوز پاتیل‌های مذاب فولاد سبا به ۱۶۷ ذوب افزایش یافت و رکورد جدیدی به ثبت رسید.
 مدیرعامل فولاد مبارمه اصفهان تاکید کرد:

حمایت تمام عیار فولاد مبارکه از طرح تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در خلیج فارس

می متالز - فولاد مبارکه به عنوان بزرگ‌ترین گروه فولادسازی کشور و خاورمیانه آمادگی دارد تا از طرح تولید 10 میلیون تن فولاد در منطقه خلیج فارس حمایت های لازم را به عمل آورد.
 

رسالت شرکت های گروه فولاد مبارکه از زبان مدیرعامل این هلدینگ فولادی

می متالز - حدود ۳۰۰۰ شرکت، تأمين کالا و خدمات را براي فولاد مبارکه بر عهده دارند.
 

کارگران فولاد مبارکه برای عدم برکناری مدیرعامل کمپین حمایتی راه‌اندازی کردند

می متالز - کارگران فولاد مبارکه در واکنش به زمزمه‌های برکناری حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل این کارخانه کمپین حمایتی به راه انداختند.
 

تولید آهن اسفنجی در فروردین به 2.5 میلیون تن رسید

می متالز - تولید آهن اسفنجی در نخستین ماه سال 98 با رشد 14 درصدی نسبت به ماه مشابه پارسال به رقم 2 میلیون و 542 هزار تن رسید.
 نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خبرداد:

احداث تصفیه خانه فاز دوم مجتمع فولاد سبزوار با اعتبار 100 میلیارد تومان

می متالز - نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: تصفیه خانه فاز دوم مجتمع فولاد سبزوار با حدود 100 میلیارد تومان اعتبار در مرحله احداث قرار دارد و مصرف بهینه آب را به یک دهم کاهش می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما