خبر
آهن و فولاد   محیط زیست  

برنامه‌های « فولاد » در سال 98

می متالز - معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از سهم تولید آهن اسفنجی این مجموعه در سال ۹۷ و برنامه تولید انواع محصول‌های فولادی در سال جاری خبر داد.

به گزارش می متالز، مختار بخشیان با بیان اینکه در سال 97 کل آهن اسفنجی تولید شده در ایران (شرکت‌های تابعه ایمیدرو) بالغ ‌بر 24 میلیون تن بود، گفت: سهم گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا و شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) از این میزان تولید به بیش از .510 میلیون تن می رسد.

سال گذشته در واحدهای احیا مستقیم یک و دو «فولاد» 7.1 میلیون تن، فولاد هرمزگان بیش از 1.6 ‌میلیون تن، فولاد سبا 1.2 میلیون تن و در فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بیش از 554 هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.

با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن در اقتصاد، عرضۀ 7 میلیون و 50 هزار تن انواع محصول‌های فولادی در برنامۀ سال 98 فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته که این میزان عرضه نسبت ‌به مدت مشابه سال قبل 4.6 رشد نشان می‌دهد.

به گفته بخشیان برای تولید کلاف گرم در فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا تولید 6.5 میلیون تن محصول برنامه‌ریزی شده که رشد 2 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین در بخش محصولات سرد و پوشش‌دار "فولاد" نیز تولید 1.58 ‌میلیون تن و رشد 2 درصدی نسبت‌به مدت مشابه سال 97 در دستور کار قرار گرفته است.

همچنین حمیدرضا عظیمیان؛ مدیرعامل فولاد مبارکه در نمایشگاه محیط زیست به چند نکته اساسی در خصوص مجموعه تحت اختیار خود اشاره کرد:

  • توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه اقدامی داوطلبانه است.
  • کاهش مصرف آب در فولاد مبارکه با اجرای طرح‌های دقیق و مهندسی و تصفیه پساب صنعتی اتفاق افتاده است.در مبارکه از یک قطره آب هم نمی‌گذریم.
  • سالانه ۲۵ تا ۲۸میلیون مترمکعب از آب زاینده‌رود استفاده می‌کنیم که نیمی از مقدار قرارداد است.
  • مقامات سیاسی کمک کنند قراردادهای آبی که در سالهای قبل عملیات اجرای آن آغاز شده را تکمیل کنیم تا آب پایدار فولاد مبارکه تامین شود.
  • فولاد مبارکه استاندارد مدیریت ISO1400 را دارد و جزو اولین‌ها در ایران هستیم که این استاندارد را دریافت کرده‌ایم.
  • تحریم مشکلاتی را برای صادرات فولاد ایجاد کرده و در تلاشیم با ارتباطات سنتی با مشتریان قدیمی و بازارهای جدید،صادرات را تداوم دهیم.
  • برای خرید تجهیزات خارجی و مواد مصرفی هم با مشکل مواجه شدیم. برنامه‌هایی برای تامین آن‌ها اجرا کردیم تا فولاد مبارکه با موضوع توقف مواجه نشود.
  • امسال چند محصول جدید از جمله ورق‌های API و لوازم خانگی و بدنه خودرو را تولید خواهیم کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ضرورت استفاده بهینه از پساب در صنایع فولادی چهارمحال و بختیاری

می متالز - خشکسالی در سال های اخیر موجب صرفه جویی 31درصدی آب در شرکت فولاد سفیدشت چهارمحال و بختیاری شد و تا چهار ماه آینده با طرح انتقال پساب بروجن نیاز به آب زیرزمینی قطع می شود.
 در سال "رونق تولید" صورت گرفت

ثبت رکورد در فولاد سپیددشت؛ تولید 65 هزار تن آهن اسفنجی

می متالز - فولاد سپید دشت با تولید بیش از 65 هزار تن آهن اسفنجی در فروردین امسال، نخستین گام در سال "رونق تولید" را محکم برداشت.
 

هند از ایران بریکت خرید

می متالز - بنا بر گزارش استیل مینت، هند 21590 تن بریکت از ایران وارد کرده است که ظاهرا 18 آوریل محموله فوق وارد هند شده است.
 

احیا مستقیم بافت ۹ ماه زودتر از برنامه به بهره برداری رسید

می متالز - پروژه تولید آهن اسفنجی بافت بعنوان کامل ترین واحد تولید آهن اسفنجی با تکنولوژی ایرانی پرد به زودی رسما افتتاح خواهد شد.
 غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

افتتاح پروژه تولید آهن اسفنجی بافت با تکنولوژی ایرانی پرد

می متالز - پروژه تولید آهن اسفنجی بافت بعنوان کامل ترین واحد تولید آهن اسفنجی با تکنولوژی ایرانی پرد به زودی رسما افتتاح خواهد شد.
 یادداشت

پاسخ کارشناس بازار زنجیره فولاد به «پلنر»

می متالز - هفته گذشته خبری به نقل از رسانه محترم «پلنر» و به قلم سردبیر آن مبنی بر افزایش قیمت آهن اسفنجی در حدود ۲۳۰۰ تومان/کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده منتشر شده بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما