خبر
سنگ آهن  

چند خبر با اهمیت از گهر زمین

می متالز - مدیرعامل گهر زمین پیش بینی کرد : قیمت سنگ آهن در سال جدید افتی نداشته باشد و در همین نرخ های کنونی و بالای 100 دلار نوسان کند.

به گزارش می متالز، علی اکبر پوریانی که درباره آخرین تحولات شرکت گهر زمین اظهار داشت : در سال 96 میزان استخراج ماده معدنی در گهر زمین 16.5 میلیون تن بود که این عدد در سال 97 به 17.5 میلیون تن رسید، لکن برای سال 98 پیش بینی ما استخراج 25 تا 30 میلیون تن ماده معدنی است.

به گفته وی، یکی از اقدامات مهم سال گذشته گهر زمین 15 میلیون تن باطه برداری بود که به دلیل احتمال رانش و فرو نشست ضلع شمالی معدن گهر زمین صورت گرفت، معدنی که با برآورد حدود 643 میلیون تن ماده معدنی تاکنون 450 میلیون تن عملیات معدنکاری در آن صورت گرفته است.

وی گفت در سال 97 شرکت گهر زمین در دو خط تولید کنسانتره 2 میلیون تنی خود بالای ظرفیت تولید کرده و عدد تولید 4 میلیون و 430 هزار تن را ثبت کرده است.

بهره برداری از گندله سازی نزدیک است

وی درباره سرانجام طرح توسعه شرکت گفت: شهریور امسال طرح گندله سازی شرکت با ظرفیت 5 میلیون تن به بهره برداری می رسد و این طرح تا الان 91 درصد پیشرفت داشته است و خط دوم و سوم هم پیشرفت های خوبی داشته است و دلیل پیشرفت خوب این پروژه ها پرهیز از ادامه خام فروشی است و حرکت به سمت محصول نهایی است.

حق انتفاع؛ چند؟

وی گفت: این شرکت 22 درصد فروش خود را بابت حق انتفاع به دولت پرداخت می کند و پرداخت حقوق دولتی بر عهده خود ایمیدرو است که سال گذشته میزان حق انتفاع پرداختی 800 میلیارد تومان برآورد می شود، لکن با پروژه های جدید و در دستور کار با توجه به فرمول حق انتفاع که هر چه به سمت محصول نهایی حرکت کنیم حق انتفاع هم کمتر می شود، میزان پرداختی به دولت هم کمتر خواهد شد.

پیش بینی رشد بیش از دو برابری سود

مدیرعامل گهر زمین درباره وضعیت سودسازی این شرکت گفت: برای سال مالی 98 پیش بینی می کنیم 3000 میلیارد تومان سود بسازیم در حالی که سود 97 برابر با 1200 میلیارد تومان بوده است که البته این تنها یک پیش بینی با توجه به نرخ های کنونی است و در صورت تحقق از طریق کدال اطلاع رسانی می شود.

او گفت: گل گهر بزرگترین خریدار ماده معدنی این شرکت است و مبنای فروش داخلی هم فرمول های موجود و مبنای نرخ های صادراتی هم نرخ جهانی منهای 5 درصد فوب خلیج فارس است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

از افتتاح اولین کارخانه بنتونیت تا برگزای جشن باشکوه خانواده بزرگ فولاد سنگان

می متالز - با حضورنگهبان (نماینده مجلس)، رسولیان (معاون استاندار خراسان رضوی)، امرایی (مدیرعامل فولاد سنگان)، طیب نیا (معاون خرید فولاد مبارکه)،ترابی (مدیرروابط عمومی فولاد مبارکه)،کفعمی (مدیرعامل شرکت آتیه فولاد اصفهان) و جمعی از مسوولان شهرستان، کارخانه یکصدهزارتنی تولید بنتونیت افتتاح و در جریان این مراسم، امرایی گزارش مبسوطی در خصوص روند پیشرفت پروژه کنسانتره، خط تولید گندله و همچنین دیگر پروژه های جانبی ارایه داد.
 گزارش 5 ماهه نخست سال 98 منتشر شد:

تولید 19.7 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ/ رشد 4 درصدی تولید کنسانتره آهن

می متالز - میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ سنگ آهن طی ماه 5 ماهه نخست 98، حدود 4 درصد رشد یافت.
 در ۶ ماهه اتفاق افتاد؛

سود خالص ۲۲۱ میلیارد ریالی «وهور»

می متالز - شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور سود عملیاتی را ۲۷۸ میلیارد ریال، سود خالص را ۲۲۱ میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۵۲۲ میلیارد ریال اعلام کرده است.
 

بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سنگ آهن مرکزی ایران بافق

می متالز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سفر یک روزه خود به بافق از پروژه‌های در دست اقدام شرکت سنگ آهن مرکزی به ویژه گندله ۵میلیون تنی سه چاهون بازدید کرد.
 گزارش 4 ماهه نخست سال 98 منتشر شد:

تولید کنسانتره سنگ آهن به مرز 16 میلیون تن رسید؛ تولید 3درصد رشد یافت

می متالز - میزان تولید کنسانتره شرکت های بزرگ سنگ آهن طی 4 ماهه نخست 98، به مرز 16 میلیون تن رسید. این میزان تولید حدود 3 درصد بیشتر از عملکرد مدت مشابه سال قبل است.
 

ثبت دو رکورد جدید گندله‌سازی در مجتمع فولاد خراسان

می متالز - کارکنان بخش‌کارخانه گندله سازی فولادخراسان موفق شدند ۱۹ مرداد ماه با ثبت رکورد تولید روزانه ۷۹۳۰ تن گندله، رقم ثبت شده قبلی را ۱۷۶ تن ارتقا دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما