خبر
اقتصاد  
وزیر صمت اعلام کرد:

نیاز تولید به سرمایه در گردش ۳۶۰ هزار میلیاردی

می متالز - وزیر صمت گفت: در سالجاری تولید به حدود ۳۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش با حفظ تولید سال قبل نیاز دارد.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در نشست روز گذشته (یکشنبه، ۲۵ فروردین ماه) کمیسیون اقتصادی با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، روسای اتاق بازرگانی و اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار امری فرادستگاهی بوده، اما مسئولیت اصلی آن بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است، افزود: بخشی از بهبود فضای کسب و کار به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط می شود که وزارتخانه اقدامات لازم را برای بهبود این فضا که لازمه رونق تولید بوده انجام می‌دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ارتقاء بهره‌وری عوامل تولید و ایجاد یک نهضت در ساخت داخل را از جمله برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای تحقق رونق تولید عنوان کرد و ادامه داد: ساماندهی لجستیک تجاری، اصلاح نظام توزیع و نظارت بر بازار، توسعه صادرات غیرنفتی و توسعه معادن و صنایع معدنی از دیگر سرفصل‌های مد نظر وزارت صمت برای رونق تولید است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه در گردش لازمه هر تولیدی است، ادامه داد: تولید به حدود ۳۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش با حفظ تولید سال قبل نیاز دارد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه صادرات غیرنفتی ایران به کشورهای همسایه سال گذشته حدود ۲۵ میلیارد دلار بوده است، تاکید کرد: این رقم در واقع دو درصد از حجم واردات کشورهای همسایه را تشکیل می‌دهد که اگر بخواهیم واردات این کشورها از ایران را به ۵ درصد برسانیم، ۲۵ میلیارد دلار باید دو برابر شود که با کمترین نُرم جهانی تقریباً یک میلیون شغل ثابت ایجاد می‌کند.

کد خبر: 33546
تاریخ: 1398/01/26 - 12:34
منبع: بورس کالای ایران

رضا رحمانی  رونق تولید  سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصویب افزایش سرمایه تامین سرمایه نوین

می متالز - هیأت مدیره تامین سرمایه نوین افزایش سرمایه ٢٩ درصدی این شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را به تصویب رساند.
 

ضرورت رتبه‌بندی اعتباری اوراق تامین‌مالی

می متالز - بر اساس یک سنت حسنه سال ۱۳۹۸ به عنوان سال رونق تولید نام‌گذاری شده است. بر‌اساس اظهارنظر‌های اکثر کارشناسان سال ۱۳۹۸ سال سختی برای اقتصاد خواهد بود، اما بازار سرمایه چگونه می‌تواند به تحقق شعار سال کمک کند؟ خیلی واضح است.
 بازار کار مشاوران سرمایه‌گذاری و سبد گردانی تهدید می‌شود

انفعال ناظر در جولان سیگنال فروشان

می متالز - اطلاعات تایید نشده در فضای مجازی به راحتی تصمیمات سرمایه‌گذاران و سهامداران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 مدیر عامل بانک مسکن خبر داد؛

تحویل بسته رونق‌زای مسکن به دولت و بانک مرکزی تا پایان فروردین

می متالز - ​مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به اهمیت بخش مسکن و ساختمان در شرایط فعلی اقتصاد ایران، از تهیه بسته رونق زا برای این بخش از سوی کارشناسان بانک مسکن خبر داد.
 

صندوق مشترک بورسیران پربازده‌ترین صندوق هفته

می متالز - بررسی عملکرد ۴۲ صندوق سرمایه‌گذاری در ۱۴ روز معاملاتی منتهی به ۲۰ فروردین ماه نشان می‌دهد که متوسط بازدهی صندوق‌ها، ۸۶/۱۰ درصد بوده است. ۱۴ صندوق بازدهی بیشتری از شاخص کسب نموده‌اند و همه صندوق‌های بررسی‌شده بازدهی مثبت داشته‌اند.
 

یک کارگزاری ۶ سهم برای سرمایه گذاری معرفی کرد

می متالز - یک کارگزاری فعال در حوزه بازار سرمایه ۶ سهم برای سرمایه گذاری سهامداران در بازار سرمایه را معرفی کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما