خبر
آب   برق  

تولید ۲ برابری انرژی نیروگاه‌های برقابی در سال جاری/ طلب ۱۰۰ میلیاردی بابت فروش برق

می متالز - مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از ارائه برنامه تولید برق نیروگاه‌های برقابی به توانیر خبر داد و گفت: نیروگاه‌های برقابی امسال ۲ برابر سال گذشته تولید برق خواهند داشت.

به گزارش می متالز، بهروز مرادی، در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت مناسب حجم ذخایر سدها آیا برنامه تولید برق این نیروگاه‌ها در ساعات پیک تابستان تنظیم شده است، گفت: نیروگاه‌های برقابی به دلیل وضعیت مناسب ذخایر آب در پشت سدها امسال کمک خوبی به تولید برق در ساعات اوج خواهند کرد.

وی افزود: طبق برنامه‌ای که به دیسپاچینگ و توانیر ارائه شده پیش‌بینی شده است که امسال حدود ۱۰ هزار مگاوات برق از نیروگاه‌های برقابی تولید شود.

مرادی با بیان اینکه تولید ۱۰ هزار مگاوات برق از نیروگاه‌های برقابی نسبت به پارسال که ۵ هزار مگاوات بود ۲ برابر خواهد شد،‌ اظهار داشت: ظرفیت نصب‌شده نیروگاه‌های برقابی ۱۱ هزار مگاوات است، حال اگر ۹۰ درصد این ظرفیت وارد مدار شود، قطعا می‌توانیم بر کمک مناسب نیروگاه‌های برقابی حساب ویژه‌ای باز کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ادامه داد: سهم سدهایی که در رودخانه کارون هستند در سال جاری بیشتر خواهد بود، به طوری‌که نیروگاه کارون ۴ حدود یک هزار مگاوات، کارون ۳ بالغ بر ۲ هزار مگاوات، سد شهید عباسپور ۲ هزار مگاوات، مسجد سلیمان ۲ هزار مگاوات و سد گتوند یک هزار مگاوات تولید برق خواهند داشت.

به گفته وی، سد کرخه ۴۰۰ مگاوات، سد سیمره ۴۸۰ مگاوات و سد داریان ۲۰۰ مگاوات تولید برق خواهند داشت. 

مرادی در پاسخ به این سوال که آیا از بابت فروش برقابی به شبکه و دیسپاچینگ طلبکار هم هستید، گفت: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از بابت فروش برق به شبکه سراسری برق طلبکار هستیم که البته سهم آب و برق خوزستان در مورد طلب از دیسپاچینگ و شبکه سراسری برق بیشتر است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد ۱۰۶ درصد تولید انرژی در نیروگاه‌های برقابی/ ابهام در میزان بارش‌های سال آینده

می متالز - معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تأکید بر اینکه تولید انرژی نیروگاه‌های برقابی در تابستان امسال ۱۰۶ درصد رشد خواهد داشت، گفت: شاید سال آینده بارش‌های امسال را نداشته باشیم، بنابراین مردم باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
 

تکیه وزارت نیرو به فروش برق/ ادامه نابسامانی‌های موجود در اقتصاد صنعت برق+نمودار

می متالز - مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی لایحه بوجه ۹۸ در بخش برق یادآور شد که سهم بخش برق از بودجه عمومی کل کشور کمتر از ۳ / ۶ درصد است، لذا بخش برق وزارت نيرو برای اجرای وظایفش باید به درآمدهای خود که عمدتاً از محل فروش برق است، تكيه کند.
 سرپرست شرکت آب نیرو

احداث سدهای غول پیکر متوقف شد

می متالز - سرپرست شرکت آب نیرو گفت: از این پس برنامه ما روی احداث سدهای جریانی و تلمبه ذخیره‌ای خواهد بود، ساخت سدهای بزرگ به جز سد بختیاری را در دستور کار نداریم.
 مدیرعامل توانیر خبر داد

افزایش تعرفه برق پرمصرف‌ها تا پایان آذرماه اعلام می‌شود/ایران پیگیر مطالبات فروش برق به عراق است

می متالز - مدیرعامل توانیر با تاکید بر اینکه مصوبه اصلاح و افزایش تعرفه برق پرمصرف‌ها در مراحل نهایی تصویب خود در دولت قرار دارد و تا آخر ماه جاری نتیجه قطعی آن به مردم اعلام خواهد شد، گفت: ایران پیگیر مطالبات خود از عراق بابت فروش برق به این کشور است.
 با حکم معاون امور آب و آبفا وزارت نیرو؛

بهروز مرادی سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران شد

می متالز - با حکم معاون امور آب و آبفا وزارت نیرو، بهروز مرادی به ‌عنوان سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران منصوب شد.
 

طرح های اقتصاد مقاومتی در شرکت آب و نیرو 100 درصدی شد

می متالز - اقتصاد مقاومتی در مجموعه شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در سال 95 به شکل مطلوبی به بار نشست و این شرکت در این حوزه کاملا موفق عمل کرد به طوری که تاکنون مبلغ 21 میلیارد تومان از طلب پیمانکاران طرف قرارداد این شرکت در قالب در قالب انتشار اوراق خزانه پرداخت شد بدین ترتیب بخشی از بدهی ها تسویه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما