خبر
آهن و فولاد   آب  

برداشت سالانه مبارکه از آب زاینده رود در چه وضعیتی است؟/ مبارکه امسال چند محصول جدید تولید خواهد کرد/ چندهزار واحد صنعتی با محصولات مبارکه زنده است

می متالز - مهندس حمیدرضا عظیمان مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان روز گذشته و در غرفه این شرکت در هجدهمین نمایشگاه محیط زیست، در جمع خبرنگاران حضور یافت و به اقدامات این شرکت در حوزه محیط زیست پرداخت.

به گزارش می متالز، مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در نشست با اصحاب رسانه گفت: توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه نه یک الزام بلکه یک اقدام خود خواسته و داوطلبانه است.

وی افزود: در مبارکه صرفا تولید را در نظر نمی گیریم بلکه در کنار تولید با کمیت و کیفیت، اقدامات زیست محیطی را مد نظر قرار می دهیم بگونه ای که در سال ۷۳ با ۲.۳ میلیون تن تولید، مصرف آب ۱۶ مترمکعب بود درحالی که امسال با ۷.۲ میلیون تن تولید به ۲.۷ متر مکعب رسیده است و این به معنای صرفه جویی ۸.۹ درصدی در مصرف آب می باشد.

عظیمان خاطرنشان کرد: این کاهش به دلیل طرح های دقیق و مهندسی و تصفیه پساب صنعتی اتفاق افتاده و در مبارکه از یک قطره آب نیز نمی گذریم.

وی خاطرنشان کرد: صرفه جویی و استفاده از پساب شهری دو اقدام مهم مبارکه در حوزه آب بوده است. در بحث هوا نیز با اجرای غبارگیرهای متعدد از آلودگی هوا خودداری کردیم. همچنین اجرای ۳ هزار و ۶۰۰ متر مکعب فضای سبز از دیگر اقدامات در حوزه هوا بوده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه ادامه داد: فولاد مبارکه به طور سالانه ۲۵ تا ۲۸ میلیون مترمکعب سالانه از آب زاینده رود استفاده می کند که نیمی از مقدار قرارداد ۴۰ میلیون مترمکعبی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت در سال حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان هزینه برای نگهداشت و تعمیر و نگهداری تجهیزات زیست محیطی به مصرف می رساند و هزینه جاری نگهداری فضای سبز کارخانه به صورت سالانه ۱۵ میلیارد تومان است.

عظیمیان گفت: از مقامات سیاسی درخواست داریم کمک کنند قراردادهای آبی که در سال های قبل عملیات اجرای آن آغاز شده را تکمیل کنیم تا آب پایدار فولاد مبارکه تامین گردد.

وی در بخش بعدی صحبت های خود خاطرنشان کرد: تمامی خروجی های دودکش ها و آب فولاد مبارکه با سیستم پایش آنلاین رصد می شود و تحت استاندارد است. همچنین فولاد مبارکه استاندارد مدیریت ISO1400 را دارا است و جزو اولین ها در ایران می باشد که این استاندارد را دریافت کرده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد: اقدامات فولاد مبارکه با نهادهای بین المللی نیز هماهنگ است. پارامترهای زیست محیطی فولاد مبارکه هر لحظه مانیتورینگ می شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود مطرح کرد: تحریم ها مشکلاتی را برای صادرات فولاد ایجاد کرده و برروی صادرات ما اثرگذار بوده است. در تلاشیم با ارتباطات سنتی با مشتریان قدیمی و بازارهای جدید، صادرات را تداوم دهیم.

عظیمیان ادامه داد: برای خرید تجهیزات خارجی و مواد مصرفی نیز با مشکل مواجه شدیم و برنامه هایی برای تامین آنها اجرا کردیم تا مبارکه با موضوع توقف مواجه نشود.

وی این نوید را به مشتریان فولاد مبارکه داد که امسال چند محصول جدید تولیدی خواهد شد و برخی از آنها ورق های API و لوازم خانگی و بدنه خودرو می باشند که در بازار عرضه می شوند.

مدیرعامل فولاد مبارکه تاکید کرد: کنسانتره سازی فولاد سنگان و فولادسازی سفید دشت را نیز در دستور کار داریم.

مهندس عظیمیان در پاسخ به سوال خبرنگاران  درباره شعار سال و رونق تولید گفت: چند هزار واحد صنعتی در کشور با محصولات مبارکه زنده هستند و باید تلاش کنیم تکنولوژی های فروش و تولید را پایدار نگه داریم تا رونق تولید در واحدهای زیردستی حفظ شود.

وی اظهار داشت: سر پا نگه داشتن تولید گام مهمی است در راستای تحقق شعار سال است. اقدام دیگر، فعال کردن بخش پیمانکاری و سازندگان داخلی از طریق اجرای طرح های توسعه ای است و برنامه داریم تا در راستای شعار سال آنها را راه اندازی و اجرا کنیم.

عظیمیان تصریح کرد: از دولت درخواست می کنیم حمایت های تامین نقدینگی ارز و ریال را برای واحدهایی نظیر مبارکه داشته باشند تا بخشی از مشکل بیکاری در برخی استان ها که با توسعه فولاد هرمزگان و نورد مبارکه ایجاد می شود برطرف گردد. علاوه براین، انتظار داریم دولت در صدور مجوز و نقدینگی ما را حمایت و کمک کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه در خاتمه گفت: امسال تولید را با راندمان گرفتن از کوره ها ۵ درصد افزایش می دهیم.

کد خبر: 33567
تاریخ: 1398/01/26 - 17:08
منبع: چیلان

آب زاینده رود  حمیدرضا عظیمیان  فولاد مبارکه اصفهان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیش بینی سالی متفاوت برای فولاد مبارکه با افزایش تولید و پتانسیل رشد قیمت ها

می متالز - استراتژی فولاد مبارکه در سال جاری مشخص شد. شرکت تلاش می کند، تولید خود را پایدار نگه داشته و با محصولات جدید سهم خود را در بازار حفظ نماید.
 مدیرعامل فولاد مبارکه؛

از یک قطره آب هم نمی‌گذریم

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه یک اقدام خود خواسته و داوطلبانه است و این شرکت قصد دارد علاوه بر تولید به مسائل زیست محیطی نیز توجه کند.
 

بازدید مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان از نمایشگاه محیط زیست

می متالز - حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان از نمایشگاه محیط زیست دیدن کرد.
 عظیمیان از رشد تولید بالاتر از برنامه فولاد مبارکه خبر داد

عرضه دو محصول جدید فولاد مبارکه در سال ۹۸

می متالز - فولاد مبارکه بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق‌های فولادی در خاورمیانه و شمال افریقا و بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان است. این بنگاه صنعتی سهم یک درصدی در تولید ناخالص داخلی و سهم ۵ درصدی در تولید ناخالص بخش صنعتی را برعهده دارد.
 

تیغ دو لبه‌ای به نام کاهش نرخ پایه عرضه ورق

می متالز - عضو هیات مدیره بورس کالای ایران در خصوص مکانیزم جدید کشف نرخ پایه ورق گفت: بورس‌کالا همواره بر مبنای عرضه‌وتقاضا، قیمت‌گذاری خود را انجام می‌دهد و نرخ پایه ورق هم از این قاعده مستثنی نیست.
 با بهره برداری از طرح‌های توسعه و نیروی انسانی پرتلاش

افزایش ۵۴ درصدی تولید کلاف گرم در مجتمع فولاد سبا

می متالز - تولید کلاف گرم در مجتمع فولاد سبای از گروه فولاد مبارکه اصفهان ۵۴ درصد افزایش یافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما