خبر
آهن و فولاد   زغال سنگ  
در کارگاه پروژه خاموش سازى کک به روش خشک میدکو اعلام شد:

بازیابی انرژی حرارتی موجود در کک داغ

می متالز - کارگاه پروژه خاموش سازى کک به روش خشک در غرفه میدکو در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این کارگاه مباحث مختلفی درخصوص مجموعه فولاد زرند ایرانیان  به عنوان یکى از بزرگترین زیرمجموعه‌هاى شرکت میدکو مطرح شد. این مجموعه شامل واحد کک سازى شماره ١ زرند با ظرفیت ٤۰۰ هزار تن، واحد کک سازى شماره ٢ زرند با ظرفیت ٨۰۰ هزارتن، واحد فولاد زرند با ظرفیت ١.٧ میلیون تن و استخراج معدن زغالسنگ خمرود است.
همچنین در این کارگاه آموزشی گفته شد که براى تامین انرژى گرمایی در پروژه کک سازى از گاز تولید شده در واحد و تصفیه آن استفاده مى شود.
بر اساس اطلاعات و آمار داده شده، در دنیا تنها ١١١ واحد فولاد سازى از سیستم CDQ استفاده مى‌کنند که در ایران براى اولین بار واحد فولاد سازى زرند ایرانیان استفاده کرده است.
مزایاى سیستم CDQ نیز شامل مواردی همچون بازیابى انرژى حرارتى موجود در کک داغ و تولید انرژى الکتریکى، کاهش گازهاى گلخانه ای، کاهش انتشار ترکیبات آلاینده از برج خنک کننده و کاهش مصرف آب و اتلاف انرژى است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 افتخاری دیگر برای ایران توسط گروه مالی پاسارگاد؛

تولید انبوه کاتد مس برای اولین بار در جهان توسط شرکت میدکو

می متالز - تولید کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ، در مجتمع بابک مس ایرانیان از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ میدکو، برای اولین بار در جهان، با حمایت بانک‌‌پاسارگاد آغاز شد.
 

افتتاح 3 طرح زنجیره فولاد بخش خصوصی؛ فردا با حضور رحمانی

می متالز - فردا سه طرح زنجیره فولاد بخش خصوصی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان کرمان افتتاح می شود.
 بانک پاسارگاد حامی تولید و اشتغال؛

پروژه‌های شرکت میدکو، با حمایت بانک پاسارگاد به بهره‌برداری رسیده‌اند

می متالز - تاکنون پروژه‌های متعددی توسط شرکت میدکو در شهرهای مختلف کشور اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.
 

سرمایه گذاری ۲هزارمیلیاردی شرکت"مانا" در خارج از کشور

می متالز - در نشست خبری مدیرعامل شرکت ساختمانی گسترش و نوسازی صنایع ایرانیان مانا( زیرمجموعه شرکت میدکو) اظهار کرد: امید داریم تا پایان سال ۹۸ بیش از ۴هزارمیلیارد تومان در داخل کشور و ۲هزارمیلیارد تومان در خارج از کشور قرارداد ببندیم.
 

نماد «میدکو» به بورس لندن می رود

می متالز - شرکت میدکو در حال سپری کردن مراحل ورود به بورس لندن LME است.
 

واحد ذوب بوتیای ایرانیان

می متالز - انتظار می رود، واحد ذوب و ریختگری شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با 39 درصد پیشرفت فیزیکی تامین اکثر تجهیزات آن و به در اسفند سال 97 به اتمام می رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما