خبر
آهن و فولاد  

بازار ورق چین در ثبات نسبی

می متالز - قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین افت بسیار ناچیزی داشت ولی هنوز آنقدر برای کارخانه ها به صرفه است که به بازار صادرات رجوع نکنند.

به گزارش می متالز، ورق گرم در نقاط مختلف چین تا 592 دلار هر تن درب کارخانه با مالیات بر ارزش افزوده می باشد. قیمت ها افت جزیی داشته ولی در کل با ثبات است.

قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز حدود 533 دلار هر تن فوب می باشد که کمتر از یک دلار رشد داشته است. اغلب کارخانه ها نیز تمایل به کاهش دادن قیمت های صادراتی نشان نمی دهند. از این رو بازار صادرات در سکوت است و برخی از خریداران حتی تا 520 دلار هر تن فوب درخواست خرید داده اند.

کد خبر: 33580
تاریخ: 1398/01/26 - 20:38
منبع: ایفنا

ورق  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بیولیچینگ، ‌به‌صرفه‌ترین روش فرآوری مواد معدنی

می متالز - صنعت مدرن از بیوفناوری در بیولیچینگ مواد معدنی کم‌عیار و مواد معدنی استفاده می‌کند. از ورود این فناوری به بخش معدن جهان بیش از ۷۰ سال می‌گذرد.
 

افزایش صادرات مواد معدنی کانتینری به چین از بندر چابهار

می متالز - رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت حاوی سنگ های معدنی از بندر شهید کلانتری چابهار بارگیری و به مقصد چین ارسال شده است.
 

داستان کوتاه جنگ تجاری برای فلز سرخ

می متالز - تاثیر جنگ تجاری چین و امریکا بر میزان سرمایه‌گذاری در صنایع مس جهان امکان‌پذیر و در همان حال، کوتاه‌مدت است.
 

ورق گرم صادراتی چین ارزان تر شد

می متالز - در بازار ورق صادراتی چین، قیمت ها علی رغم رونق بازار واردات سنگ آهن نزولی بوده البته فعالان بازار معتقدند افت قیمت ادامه نخواهد داشت چون حاشیه سود کارخانه ها نیز کاهش داشته ولی تجار اینقدر خوش بین نیستند. قیمت ورق گرم 5 تا 10 دلار افت داشته 495 تا 505 دلار هر تن فوب شنیده شده است.
 

بازار ورق ترکیه در چه حال است؟

می متالز - بازار ورق گرم ترکیه فعالیت پس از تعطیلات عید فطر را با ثبات اکثر قیمت ها آغاز کرده ولی همچنان در رکود است.
 

افزایش قیمت نفت سبب تشدید فشار بر اقتصاد جهانی می‌شود

می متالز - افزایش تنش‌های در خاورمیانه سبب افزایش قیمت نفت شده است و این مسئله هزینه واردات بسیاری از کشورهای مصرف کننده را بالا می‌برد و بر رشد اقتصاد جهانی که اکنون نیز تحت تأثیر جنگ اقتصادی ترامپ و وخامت جو روانی مصرف‌کنندگان است، تأثیر منفی بیشتری می‌گذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما