خبر
اقتصاد  

تحقق رونق تولید و اقتصاد در فاینکس ۲۰۱۹

می متالز - با توجه به شرایط ویژه و خاص حاکم بر کشور و به ویژه دورنمای اقتصادی در سال ۱۳۹۸ می توان گفت دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه فرصتی مناسب برای هماهنگی اضلاع اساسی و پایه های اقتصاد کشور در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار "رونق تولید" در سال جدید خواهد بود.

به گزارش می متالز، بر این اساس جهت‌گیری این رویداد مهم اقتصادی در حوزه بورس، بانک و بیمه با شعار "مشارکت بیشتر، اقتصاد بهتر" به سوی رونق تولید و اقتصاد کشور با استفاده از پتانسیل‌های موجود در بازار سرمایه، بازار پول و بازار بیمه می تواند زمینه ساز تحول مورد انتظار در بخش اقتصادی کشور باشد. حضور پر تعداد ارکان، شرکت‌ها و هلدینگ‌های کشور از بازار سرمایه، صنعت بانک و بیمه در این نمایشگاه بین المللی گواه این نکته خواهد بود که فرصت مناسب و ارزشمندی در انتظار کشور خواهد بود.

برگزاری این رویداد کمک می‌کند که اهالی صنعت و تولید، اهالی بازار پول و سرمایه، صاحبان علم و دانش و مدیران و تصمیم گیران اقتصادی در کنار یکدیگر حضور یافته و این رویداد یک فضای تبادل برای آنها باشد و در نهایت کمک کند که ما از حوزه اقتصاد مبتنی بر نفت و خام فروشی فاصله بگیریم و به سمت تکمیل زنجیره تولید داخلی و ارزش‌آفرینی حرکت کنیم.

نقش و جایگاه ویژه بازار سرمایه در شرایطی که سیستم بانکی به اصلاحات نیاز دارد، بر کسی پوشیده نیست. از این رو معرفی دستاوردهای مهم بازار سرمایه در حوزه های مختلف، انجام هماهنگی های لازم در بین مدیران ارشد این سه حوزه شریانی کشور، معرفی ابزارهای مالی جدید و مناسب با سلایق مختلف در کنار اقدامات مهم در زمینه فرهنگ سازی و آموزش سرمایه گذاری در بازار سرمایه به عموم مردم در جهت کنترل نقدینگی، می تواند در این نمایشگاه سرمنشا توفیقات بزرگی باشد.

بدون تردید، یکی از عمده‌ترین و اصلی‌ترین نارسایی‌های فعلی کشور به حوزه اقتصادی و مشکلات تولید باز می‌گردد. با توجه به وابستگی شدید اقتصاد کشور به فروش نفت و سیستم بانکی، تلاش برای اعمال اصلاحات لازم در حوزه بانکی، ترغیب و تشویق آحاد مردم به حضور در بازار سرمایه و توجه جدی به صنعت بیمه، تسهیل کننده تحقق اهداف اقتصادی کشور به عنوان نقشه راه جامع اقتصادی این مرز و بوم خواهد بود.

احسان عامری مقدم، کارشناس بازار سرمایه

کد خبر: 33582
تاریخ: 1398/01/26 - 20:44
منبع: بورس کالای ایران

رونق تولید  اقتصاد  فاینکس ۲۰۱۹ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قطع برق گسترده در آمریکای‌جنوبی؛

اقتصاد نیمه‌جان آرژانتین از پا می‌افتد؟

می متالز - در حالی‌ که آرژانتین نیمی از آمریکای جنوبی را با خاموشی مواجه کرده، این اتفاق می‌تواند اقتصاد نیمه‌جان این کشور را زمین بزند؟
 ذهن‌خوانی طراح دلا‌‌ر ۴۲۰۰

منشا پرسروصداترین تصمیم ارزی کجاست؟

می متالز - بعد از گذشت حدود ۱۴ ماه از معرفی دلار ۴۲۰۰ تومانی، هنور زوایای پنهان آن روشن نشده است؛ سیاستی که ضمن تحمیل میلیاردها دلار هزینه، یکی از متهمان اصلی تشدید التهابات بوده است. اما خاستگاه این سیاست زیان‌بار کجا بود؟
 شافعی مطرح کرد:

آرامش مضاعف انتخابات دوره نهم نسبت به دوره گذشته

می متالز - رئیس اتاق ایران گفت: آرامش و اخلاق مداری در نهمین دوره انتخابات نمایندگان اتاق ایران، یکی از صفاتی بود که تاکنون در هیچ دوره‌ای ندیدم.
 بعد از ۳ سال :

نماینده اصلاح طلب جانشین پورابراهیمی در ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شد

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بعد از ۳ سال تغییر کرد و نماینده اصلاح طلب و مدیر مسئول دو روزنامه‌ جانشین پورابراهیمی شد.
 وزیر نیرو:

حضور ۳۰۰ نفر از مسئولان بخش دولتی و خصوصی روسیه در ایران/ همکاری‌های مناسب ۲ کشور در بخش کشاورزی

می متالز - وزیر نیرو گفت: پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی و تجاری ایران و روسیه با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از مقامات در قالب ۶۵ شرکت در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.
 مرکز آمار اعلام کرد؛

رشد اقتصادی سال ۹۷ با نفت منفی ۴.۹ درصد

می متالز - بر اساس اعلام مرکز آمار، رشد اقتصادی سال ۹۷، با نفت منفی ۴.۹ و بدون نفت منفی ۲.۴ درصد بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما