خبر
اقتصاد  

تحقق رونق تولید و اقتصاد در فاینکس ۲۰۱۹

می متالز - با توجه به شرایط ویژه و خاص حاکم بر کشور و به ویژه دورنمای اقتصادی در سال ۱۳۹۸ می توان گفت دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه فرصتی مناسب برای هماهنگی اضلاع اساسی و پایه های اقتصاد کشور در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار "رونق تولید" در سال جدید خواهد بود.

به گزارش می متالز، بر این اساس جهت‌گیری این رویداد مهم اقتصادی در حوزه بورس، بانک و بیمه با شعار "مشارکت بیشتر، اقتصاد بهتر" به سوی رونق تولید و اقتصاد کشور با استفاده از پتانسیل‌های موجود در بازار سرمایه، بازار پول و بازار بیمه می تواند زمینه ساز تحول مورد انتظار در بخش اقتصادی کشور باشد. حضور پر تعداد ارکان، شرکت‌ها و هلدینگ‌های کشور از بازار سرمایه، صنعت بانک و بیمه در این نمایشگاه بین المللی گواه این نکته خواهد بود که فرصت مناسب و ارزشمندی در انتظار کشور خواهد بود.

برگزاری این رویداد کمک می‌کند که اهالی صنعت و تولید، اهالی بازار پول و سرمایه، صاحبان علم و دانش و مدیران و تصمیم گیران اقتصادی در کنار یکدیگر حضور یافته و این رویداد یک فضای تبادل برای آنها باشد و در نهایت کمک کند که ما از حوزه اقتصاد مبتنی بر نفت و خام فروشی فاصله بگیریم و به سمت تکمیل زنجیره تولید داخلی و ارزش‌آفرینی حرکت کنیم.

نقش و جایگاه ویژه بازار سرمایه در شرایطی که سیستم بانکی به اصلاحات نیاز دارد، بر کسی پوشیده نیست. از این رو معرفی دستاوردهای مهم بازار سرمایه در حوزه های مختلف، انجام هماهنگی های لازم در بین مدیران ارشد این سه حوزه شریانی کشور، معرفی ابزارهای مالی جدید و مناسب با سلایق مختلف در کنار اقدامات مهم در زمینه فرهنگ سازی و آموزش سرمایه گذاری در بازار سرمایه به عموم مردم در جهت کنترل نقدینگی، می تواند در این نمایشگاه سرمنشا توفیقات بزرگی باشد.

بدون تردید، یکی از عمده‌ترین و اصلی‌ترین نارسایی‌های فعلی کشور به حوزه اقتصادی و مشکلات تولید باز می‌گردد. با توجه به وابستگی شدید اقتصاد کشور به فروش نفت و سیستم بانکی، تلاش برای اعمال اصلاحات لازم در حوزه بانکی، ترغیب و تشویق آحاد مردم به حضور در بازار سرمایه و توجه جدی به صنعت بیمه، تسهیل کننده تحقق اهداف اقتصادی کشور به عنوان نقشه راه جامع اقتصادی این مرز و بوم خواهد بود.

احسان عامری مقدم، کارشناس بازار سرمایه

کد خبر: 33582
تاریخ: 1398/01/26 - 20:44
منبع: بورس کالای ایران

رونق تولید  اقتصاد  فاینکس ۲۰۱۹ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ضرورت رتبه‌بندی اعتباری اوراق تامین‌مالی

می متالز - بر اساس یک سنت حسنه سال ۱۳۹۸ به عنوان سال رونق تولید نام‌گذاری شده است. بر‌اساس اظهارنظر‌های اکثر کارشناسان سال ۱۳۹۸ سال سختی برای اقتصاد خواهد بود، اما بازار سرمایه چگونه می‌تواند به تحقق شعار سال کمک کند؟ خیلی واضح است.
 مدیر عامل بانک مسکن خبر داد؛

تحویل بسته رونق‌زای مسکن به دولت و بانک مرکزی تا پایان فروردین

می متالز - ​مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به اهمیت بخش مسکن و ساختمان در شرایط فعلی اقتصاد ایران، از تهیه بسته رونق زا برای این بخش از سوی کارشناسان بانک مسکن خبر داد.
 منوچین:

آمریکا به دولت جدید ونزوئلا ۱۰ میلیارد دلار فاینانس می‌دهد

می متالز - استیون منوچین، گفت: یک گروه از وزیران مالی بر روی یک بسته تامین مالی تجاری کار می‌کنند که می‌تواند بعد از روی کار آمدن دولت جدید، ونزوئلا را از بحران اقتصادی خارج کند.
 

صادرات نفت ایران به چین ۳۳ درصد افزایش یافت

می متالز - چین در آستانه اتمام معافیت ۶ماهه تحریم نفتی ایران واردات نفت از این کشور را افزایش داده و طی آوریل ۷۵۴ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به ماه قبل ۳۳ درصد رشد داشته است.
 به بهانه اعلام جدیدترین نرخ رشد اقتصادی ایران

مفهوم رشد اقتصادی منفی ۳.۸ درصد چیست؟

می متالز - در حالی نرخ رشد اقتصادی ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ در بخش صنعت منفی ۷.۹ و درمجموع منفی ۳.۸ درصد اعلام شده که یک اقتصاددان معتقد است چناچه در سال جاری سیاست‌های اصلاح ساختاری انجام نشود، شرایط نسبت به سال گذشته سخت‌تر خواهد بود.
 عضو اتاق بازرگانی ایران :

رشد اقتصادی در گروی تقویت تولید داخلی است

می متالز - سیفی گفت: رشد اقتصادی در کشور در گروی تقویت تولید داخلی است که می‌توان با اتکا به آن از محدودیت‌های بین المللی عبور کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما