خبر
سهام  
بازیگران بورس (25 فروردین)

« رمپنا » و « وبملت » در کانون توجه معامله‌گران سهام

می متالز - بازار سهام روز یکشنبه شاهد توجه معامله‌گران سهام به دو نماد «رمپنا» و «وبملت» بود. البته حقیقی‌های بازار همچنان نقدینگی بازار را در اختیار دارند.

به گزارش می متالز، تغییر مالکیت های ثبت شده در بازار امروز با انتقال 3.5میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی دنبال شد تا به این ترتیب معامله گران خرد برای هفتمین روز متوالی، نقدینگی را همچنان دراختیار داشته باشند.

بررسی خریدهای صورت گرفته نشان از آن دارد که سهامداران خرد به جمع آوری سهام مپنا تمایل نشان داده و در نهایت خالص خریدی در حدود 10میلیارد تومان را در این نماد ثبت کردند. در مقابل بزرگان بازار به حمایت از سهام بانک ملت اقدام کرده و 8میلیارد تومان نقدینگی را به پرتفوی خود افزودند.

الف) بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری: در میان دیگر نمادهای بانکی نیز بانک پاسارگاد بیشترین حجم عرضه از سوی سهامدار عمده را تجربه کرد. البته سهم مزبور توسط سرمايه‌گذاری خوارزمی به فروش رفت. در مقابل بانک خاورمیانه از حمایت سهامدار عمده برخوردار شد؛ سام الكترونيک، صندوق سرمايه‌گذاری مشترک افق كارگزاری بانک خاورمیانه و صندوق سرمايه‌گذاری اندوخته پايدارسپهر به عنوان سه سهامدار حقوقی «وخاور» به خرید سهام مزبور پرداخته و در مجموع بیش از 3میلیون سهم را خریداری کرند.

ب) شرکت‌های سیمانی: در میان نمادهای سیمانی نیز سرمايه‌گذاری توسعه صنايع سيمان با عرضه از سوی دو سهامدار عمده مواجه شد.  در این روز 9میلیون و 300هزار سهم «سیدکو» از سوی شرکت خدمات مديريت سرمايه‌مدار و 5میلیون سهم نیز توسط بيمه مركزی به فروش رفت. البته روند عرضه‌ها در نماد سیمان تهران با حجم بالاتری همراه شد؛ به طوریکه 15میلیون سهم مزبور توسط گروه مالی بانک مسكن به فروش رفت. در مقابل سیمان شمال با خرید یک میلیون و 300هزار سهم توسط سرمايه گذاری وتوسعه صنايع سيمان روبه‌رو شد.

ج) شرکت‌های فولادی: رصد تغییرات در نمادهای فولادی نیز نشان از آن دارد که صندوق سرمايه‌گذاری گنجينه زرين شهر به عنوان سهامدار عمده در نماد فولاد خوزستان به عرضه 3 میلیون سهم پرداخت.

د) شرکت‌های معدنی: در گروه معدنی نیز توسعه ‌معادن ‌و فلزات‌ با حمایت دو سهامدار عمده روبه‌رو شد؛ خرید 3میلیون و 600هزار سهم از سوی توسعه معدنی وصنعتی صبانور و 300هزار سهم توسط صندوق توسعه معادن وفلزات آرمان از جمله این خریدها بود. در این گروه معادن ‌منگنز ايران‌ نیز شاهد خرید سهم از سوی سهامدار حقوقی بود؛ به طوریکه گسترش سرمايه‌گذاری ايرانيان به همراه سرمايه‌گذاری سليم در مجموع 60هزار سهم مزبور را خریداری کردند.

ه) شرکت‌های پالایشی: نمادهای پالایشی نیز عمدتا با عرضه از سوی سهامدار عمده مواجه شدند. در این میان پالایش نفت بندرعباس، واگذاری 2میلیون سهم توسط صندوق سرمايه‌گذاری گنجينه زرين شهر را تجربه کرد. در همین راستا سرمايه‌گذاری تدبيرگران آتيه ايرانيان نیز به عرضه‌های خود در نماد پالایش نفت اصفهان ادامه داد و 5میلیون سهم دیگر را فروخت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بازیگران بورس (28 فروردین)

بازیگران سهام در این هفته چه خریدند؟ / موقعیت‌های فروش معامله‌گران حقیقی و حقوقی

می متالز - خرید و فروش های بازیگران بورس در حالی این هفته با خالص خرید بیش از 313میلیارد تومانی سهامداران خرد همراه شد که تقاضای بالای حقیقی‌ها در این هفته سبب شد یکی از جابه‌جایی‌های قابل توجه در مقیاس هفتگی در کارنامه آن‌ها ثبت شود.
 بازیگران بورس (21 فروردین)

سهامداران چه خریدند و چه فروختند؟/سبزپوشی یکدست حقیقی‌های بازار در سمت خرید

می متالز - معاملات بورس سویمن هفته سال در حالی با ثبت بازدهی 4.7درصدی به اتمام رسید که در این مدت سهامداران خرد، به خریدهای قابل‌توجهی پراختند؛ به‌طوری‌که معامله‌گران حقیقی در تمامی روزهای هفته خالص خرید مثبتی در کارنامه خود ثبت کردند که در نهایت این موضوع با انتقال بیش از 190میلیارد تومان به پرتفوی سهامداران خرد همراه شد.
 بازیگران بورس (18 فروردین)

حقوقی‌های بازار چه خریدند؟/طرفداران خرید سهام « پترول »

می متالز - معاملات روز یکشنبه با حفظ تغییر مالکیت نزد سهامداران خرد همراه شد. بر این اساس امروز حدود 67میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی معامله‌گران عمده به سبد سهامداران حقیقی جابه‌جا شد که بخش عمده‌ای از این رقم به خریدهای صورت گرفته در نماد گروه پتروشيمی سرمایه‌گذاری ايرانيان تعلق داشت؛ به طوریکه 77درصد از خالص خرید مزبور یعنی رقمی بیش از 52میلیارد تومان به خالص خرید در سهام «پترول» اختصاص یافت.
 بازیگران بورس (17 فروردین)

تمایل حقیقی‌های بازار به جمع آوری سهام خودرویی

می متالز - معاملات روز شنبه در حالی با خالص خرید بیش از 51میلیارد تومانی سهامداران خرد همراه شد که حقیقی‌های بازار در سال جدید، فعالیت بیشتری در سمت خرید سهم نشان دادند؛ به طوریکه در 6روز معاملاتی از آغاز سال 98، تنها در 2روز معاملاتی تغییر مالکیت‌ها در اختیار سهامداران عمده قرار گرفت و در مابقی روزها، خالص خریدی مثبت در کارنامه معامله‌گران حقیقی ثبت شد.
 بازیگران بورس (4 اسفند)

خریدو فروش‌های سهام با چاشنی « فولاد »

می متالز - صعود بورس تهران در نخستین روز کاری هفته با خریدهای پرحجم معامله گران خرد همراه شد. در معاملات روز ابتدایی هفته نخست اسفندماه سهامداران حقیقی با خریدهای پرحجم خود در نمادهای فلزی به ویژه فولا مبارکه، توانستند خرید 500میلیارد تومانی را داشته باشند.
 بازیگران بورس (چهارشنبه یک اسفند)

سهامداران بازار چه سهامی خریدند؟

می متالز - معامله‌گران حقیقی با خریدهای پرحجم خود در سه روز اخیر، توانستند تغییر مالکیت هفتگی را در اختیار گیرند. در معاملات این هفته بیش از 13میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد. «بازیگران بورس» در گزارش هفتگی خود به دنبال بررسی موقعیت خریداران و فروشندگان در بازار سهام است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما