خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام   سرمایه گذاری  

پرداخت بدهی 1035 میلیارد تومانی «وامید» در سال 97

می متالز - گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید در اطلاعیه اخیر خود در سامانه کدال از تسویه اصل و خسارت تاخیر تادیه نسبت به سود سهام سال‌های 92 تا 95 و خسارات تاخیر تادیه تا زمان پرداخت سود مورد مطالبه بانک سپه به عنوان سهامدار اصلی خود خبر داد. بر این اساس مقرر شده‌است تا تمام مبلغ 1035 میلیارد تومان این بدهی در صورت‌های مالی سال 97 (با سال مالی 30 دی 97) و در سرفصل هزینه‌های مالی منعکس شود.

به گزارش می متالز، پیرو اطلاعیه های قبلی، جمع کل خسارات تاخیر تادیه به بانک سپه تا 30‏‏/10‏‏/97 مبلغ 1035 میلیارد تومان است که بر اساس نظر این شرکت: مبلغ 697 میلیارد تومان در سرفصل زیان سنواتی و مبلغ 338 میلیارد تومان به عنوان هزینه های مالی در سال مالی منتهی به 30‏‏/10‏‏/97 محاسبه و منظور شد. اما در تاریخ 25 فروردین ماه و برابر نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، مقرر شد که کل هزینه به حساب هزینه مالی دوره منتهی به 30‏‏/10‏‏/97 منظور گردد.

پیشتر نیز «وامید» خبر از تسویه اصل مطالبات صندوق بازنشستگی، وظیفه، از کار افتادگی، و پس انداز کارکنان بانک‌های ملی و ادغام شده شامل مطالبات سود سهام سال‌های 94 و 95 از طریق تهاتر با واگذاری ترکیبی از سهام «فولاد» و «پارسان» داده بود. بر این اساس 500 میلیون سهم فولاد مبارکه به قیمت هر سهم 5108 ریال و 296 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به قیمت هر سهم 3740 ریال از طریق معاملات پایاپای به این سهامدار عمده واگذار شده است که مجموعا رقمی در حدود 366.1 میلیارد تومان می‌شود.
یادآور می‌شود صندوق بازنشستگی، وظیفه، از کار افتادگی، و پس انداز کارکنان بانک‌های ملی و ادغام شده سهامدار 16.66 درصدی «وامید» است و پس از بانک سپه به عنوان بزرگترین سهامدار این هلدینگ شناخته می‌شود.

حجم واگذاری این دارایی‌ها در قبال اصل بدهی مذکور بود و قرار شد بابت سود و خسارت تاخیر تادیه باقیمانده سود سهام سال مالی 94 از تاریخ 12‏‏/07‏‏/96 تا زمان پرداخت (25‏‏/10‏‏/97) و خسارت تاخیر تادیه سود سهام سال مالی 95 از تاریخ 16‏‏/04‏‏/97 تا زمان پرداخت (25‏‏/10‏‏/97) با نرخ شاخص بانک مرکزی‌ محاسبه شود. مبلغ این خسارت رقمی در حدود 35.43 میلیارد تومان است که بر اساس نظر گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید قرار بود مبلغ 6.68 میلیارد تومان در سرفصل سود و زیان سنواتی و مبلغ 28.75 میلیارد تومان باقی مانده نیز به عنوان هزینه های مالی منتهی به 30‏‏/10‏‏/97 محاسبه و منظور شود. اما در تاریخ 25 فروردین ماه و برابر نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، مقرر شد که کل هزینه به حساب هزینه مالی دوره منتهی به 30‏‏/10‏‏/97 منظور گردد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حضور شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در هشتمین دوره آئین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران

می متالز - هشتمین دوره آئین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران سه شنبه مورخ ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۸ در محل دانشگاه تربیت مدرس، سالن مطهری برگزار شد.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از غرفه فولاد مبارکه:

در جنگ اقتصادی نقش فولاد مبارکه بسیار مهم است

می متالز - رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان افتتاح «نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» ضمن بازدید از غرفه فولاد مبارکه گفت: در جنگ اقتصادی نقش صنعت و علی‌الخصوص فولاد مبارکه بسیار مهم است.
 

اختیارات، فرصت فراموش شده بازار سهام

می متالز - بازار سهام این روزها بیش از پیش درگیر بیم داخلی شده‌ است. هرچقدر از دوران تهدید و اثرگذاری ریسک‌های خارجی فاصله گرفتیم، قیمت‌ها در بورس با شتاب بیشتری فارغ از مسائل پیرامونی حرکت رو به جلویی را تجربه کردند. اما این رشدهای پر شتاب در پس خود درگیری‌های داخلی برای نقد کردن سهام و حفظ سودهای بزرگ را در پی داشت. سازوکار بازار برای چنین وضعیتی راهکاری به نام اختیارات ارائه داده است که در بازار سرمایه داخلی استقبال چندانی از آن نمی‌شود.
 عظیمیان در جریان بازدید از کارخانه الکترود گرافیتی اردکان مطرح کرد:

فولاد مبارکه تمام توان خود را برای راه‌اندازی کارخانه الکترود اردکان به‌کار می‌گیرد

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه در جریان بازدید از کارخانه الکترود گرافیتی اردکان گفت: فولادمبارکه تمام توان خود را برای راه‌اندازی کارخانه الکترود اردکان به‌کار می‌گیرد.
 

دست پر روابط عمومی‌های گروه فولاد مبارکه از همایش سرآمدان روابط عمومی

می متالز - در هشتمین دوره آئین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران با اعطای لوح و تندیس زرین از روابط‌عمومی گروه فولاد مبارکه شامل شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و امیرکبیر کاشان تجلیل شد.
 

گزارش ۱۲ ماهه بزرگترین فولادساز بورسی هم حسابرسی شد

می متالز - شرکت فولاد مبارکه با انتشار گزارش عملکرد حسابرسی شده ۱۲ ماهه سال گذشته از دستیابی به سود ۹۴۱ ریالی هر سهم خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما