خبر
پتروشیمی  

کاهش چشمگیر حجم تولید صنایع شیمیایی اروپا در سال 2018

می متالز - حجم تولید صنایع شیمایی قاره سبز در نیمه دوم سال 2018 میلادی با شیب چشمگیری کاهش یافت.

به گزارش می متالز به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، بر اساس تازه ترین گزارش شورای صنایع شیمیایی اروپا (Cefic)، حجم تولیدات صنایع شیمیایی قاره سبز در نیمه دوم سال 2018 میلادی با شیب چشمگیری کاهش یافت. این رقم در سه ماهه سوم و چهارم به ترتیب 1.2 و 3.5 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن افت داشت.
فدراسیون تجارت صنایع شیمیایی اروپا در گزارش ماهانه خود درباره روند بازار محصولات صنایع شیمیایی اعلام کرد: حجم تولیدات صنایع شیمیایی با کند شدن آهنگ رشد اقتصاد جهانی همچنان روندی کاهشی را دنبال می کند.
داده های منتشر شده نشان می دهد که حجم تولیدات صنایع شیمیایی اروپا در تمام مدت پارسال 0.7 درصد در مقایسه با سال 2017 میلادی پایین تر بود.
اگر چه قیمت های تولیدکنندگان در سال 2018 میلادی 3.7 درصد بالاتر از سال پیش از آن بود. همین موضوع به رشد رقم فروش کل پارسال شامل فروش داخلی در اتحادیه اروپا و صادرات انجامید. به این ترتیب صنایع شیمیایی اروپا رشدی 3.3 درصدی، معادل 18 میلیارد و 200 میلیون یورویی را در رقم فروش خود تجربه کرد که در نتیجه آن رقم یادشده در مجموع به 576 میلیارد و 900 میلیون یورو رسید.
داده های سالانه همچنین نشان داد که صادارت پتروشیمی اتحادیه اروپا به ایالات متحده سال گذشته رشدی یک میلیارد و 300 میلیون یورویی داشت. این موضوع کمک کرد صادرات کل صنایع شیمیایی اتحادیه اروپا به آمریکا تا سقف 10.3 درصد رشد یابد و به رقم 31 میلیارد و 800 میلیون یورو بالغ شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر راه و شهرسازی در تشریح سفر خود به بلغارستان مطرح کرد:

امضای تفاهمنامه‌‌ تقویت همکاری‌ بین ایران و بلغارستان

می متالز - وزیر راه و شهرسازی از امضای یادداشت تفاهمنامه‌هایی در زمینه‌های بندری و هواشناسی، استاندارد، اقتصادی در نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلغارستان خبر داد.
 

صادرات ۹.۵ میلیارد یورویی ایران به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸

می متالز - براساس آمار‌های کمیسیون اروپا، ارزش صادرات کالایی ایران به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸، حدود ۹.۵ میلیارد یورو بوده که نسبت به سال قبل از آن تقریبا ۶ درصد کاهش یافته است.
 معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران تحولات تجارت با قاره سبز را بررسی کرد

رقبای منطقه‌ای ایران در اروپا

می متالز - تحلیل‌های آماری نشان می‌دهد عربستان، ترکیه و عراق سهم خود را از بازار اتحادیه اروپا افزایش داده‌اند. این در حالی است که صادرات ایران به این اتحادیه در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت.
 

صادرات ۹.۵ میلیارد دلاری ایران به اتحادیه اروپا

می متالز - براساس آمارهای کمیسیون اروپا، ارزش صادرات کالایی ایران به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸، حدود ۹.۵ میلیارد یورو بوده که نسبت به سال قبل از آن تقریبا ۶ درصد کاهش یافته است.
 

شرکت فولاد انگلیس با مشکل مالی جدی مواجه شد

می متالز - قطع میلیون‌ها پوند کمک ‌هزینه اتحادیه اروپا، شرکت فولاد انگلیس را در آستانه خروج این کشور از این اتحادیه با مشکل مالی جدی مواجه کرده است.
 

تعرفه های ۲۰ میلیارد دلاری اتحادیه اروپا وضع می شود

می متالز - لیستی از تعرفه های ۲۰ میلیارد دلاری اتحادیه اروپا برای مقابله به مثل منتشر می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما