خبر
پتروشیمی  

کاهش چشمگیر حجم تولید صنایع شیمیایی اروپا در سال 2018

می متالز - حجم تولید صنایع شیمایی قاره سبز در نیمه دوم سال 2018 میلادی با شیب چشمگیری کاهش یافت.

به گزارش می متالز به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، بر اساس تازه ترین گزارش شورای صنایع شیمیایی اروپا (Cefic)، حجم تولیدات صنایع شیمیایی قاره سبز در نیمه دوم سال 2018 میلادی با شیب چشمگیری کاهش یافت. این رقم در سه ماهه سوم و چهارم به ترتیب 1.2 و 3.5 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن افت داشت.
فدراسیون تجارت صنایع شیمیایی اروپا در گزارش ماهانه خود درباره روند بازار محصولات صنایع شیمیایی اعلام کرد: حجم تولیدات صنایع شیمیایی با کند شدن آهنگ رشد اقتصاد جهانی همچنان روندی کاهشی را دنبال می کند.
داده های منتشر شده نشان می دهد که حجم تولیدات صنایع شیمیایی اروپا در تمام مدت پارسال 0.7 درصد در مقایسه با سال 2017 میلادی پایین تر بود.
اگر چه قیمت های تولیدکنندگان در سال 2018 میلادی 3.7 درصد بالاتر از سال پیش از آن بود. همین موضوع به رشد رقم فروش کل پارسال شامل فروش داخلی در اتحادیه اروپا و صادرات انجامید. به این ترتیب صنایع شیمیایی اروپا رشدی 3.3 درصدی، معادل 18 میلیارد و 200 میلیون یورویی را در رقم فروش خود تجربه کرد که در نتیجه آن رقم یادشده در مجموع به 576 میلیارد و 900 میلیون یورو رسید.
داده های سالانه همچنین نشان داد که صادارت پتروشیمی اتحادیه اروپا به ایالات متحده سال گذشته رشدی یک میلیارد و 300 میلیون یورویی داشت. این موضوع کمک کرد صادرات کل صنایع شیمیایی اتحادیه اروپا به آمریکا تا سقف 10.3 درصد رشد یابد و به رقم 31 میلیارد و 800 میلیون یورو بالغ شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد اقتصادی کشورهای اروپایی بیشتر شد

می متالز - مرکز آمار اتحادیه اروپا از افزایش ۰.۴ درصدی رشد اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا خبر داد.
 

مخالفت اتحادیه اروپا با ادغام تاتااستیل و ThyssenKrupp

می متالز - اتحادیه اروپا ادغام تاتااستیل و ThyssenKrupp را وتو و رد کرد.
 

زمان احتمالی راه‌اندازی اینستکس

می متالز - سفیر اسلوونی در ایران از احتمال راه اندازی اینستکس تا دو ماه دیگر در زمینه دارو و کالاهای اساسی برای ایران و بالعکس برای دیگر کشورها خبر داد.
 یوروفر:

امسال تقاضای فولاد ضعیف است

می متالز - گزارشات یوروفر حاکی از آن است که تقاضای فولاد پس از آن که سال گذشته رشد 3.3 درصدی داشت در سال جاری میلادی با افت 0.4 درصدی روبرو خواهد شد.
 وزیر خارجه آلمان:

به توافق با ایران نیاز داریم

می متالز - وزیر خارجه آلمان با بیان اینکه ترامپ نتوانسته اتحاد کشورهای اروپایی را خدشه‌دار کند، گفت با وجود توافق هسته‌ای، جهان امن‌تر است.
 موگرینی:

باید از افزایش تنش با ایران اجتناب شود / اتحادیه اروپا با تمام ابزارهای خود از برجام حمایت می‌کند

می متالز - فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید: «ما همچنان به صورت کامل از برجام حمایت می‌کنیم. من امروز با وزرای خارجه انگلستان، آلمان و فرانسه در این رابطه دیدار خواهم کرد تا در خصوص بهترین راهکارها درباره اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران گفتگو کنیم.»
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما