خبر
آهن و فولاد   محیط زیست   عکس  
یزدی زاده در نشست خبری خود در نمایشگاه محیط زیست مطرح کرد:

توجه به نیروی انسانی و پرسنل ذوب آهن جزو اولویت های ماست + عکس

می متالز - نشست خبری مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان با اصحاب رسانه در غرفه این شرکت در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تاریخ 26 فروردین 1398 در تهران، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شد.

به گزارش می متالز، ذوب آهن اصفهان دارای بزرگترین جنگل دست کاشت در خاورمیانه با وسعت ۱۶۵۰۰ هکتار؛ ۸۴ برابر استانداردهای زیست محیطی است. 

مهندس منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست تهران در غرفه این شرکت حاضر شد و با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی و موضوع محیط زیست، گفت: سال ۹۶ میزان ۱۰.۵ میلیارد تومان برای نگهداری پوشش گیاهی ذوب آهن هزینه شد.

یزدی زاده افزود: میزان کل ترسیب کربن در فضای سبز ۱۵۵ هزار تن، میزان کل ترسیب در خاک تحت پوشش فضای سبز ۶۳۰ هزار تن و هزینه نگهداری سالانه بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان یادآور شد: ذوب آهن برای پساب های زرین شهر، فولادشهر و نجف آباد برنامه دارد تا ۵۶۰ لیتر در ثانیه پساب های این شهرها را تصفیه کند و امیدواریم در چهار سال آینده این موضوع عملی شود. ضمنا، پساب فلاورجان را برای پوشش کامل نیازهای بخش صنعت ذوب آهن در نظر داریم.

یزدی زاده در ادامه  افزود: فرآیند کوره بلند یک فرآیند بسته است و در کنورتورها، فیلتر نصب کرده ایم.

مهندس یزدی زاده خاطرنشان کرد: سال گذشته تولید ریل را آغاز کردیم، برای ریل S49 منتظر قرارداد با مترو اصفهان هستیم  و ریل UIC60 را با راه آهن قرارداد داریم. 

وی با تاکید بر اینکه در کشور منابع زغالی فراوانی وجود دارد که باید از آنها استفاده شود، بیان داشت: برای امسال پروژه PCI (تزریق پودر زغال) را در دست اجرا داریم.

مدیرعامل ذوب آهن گفت: ذوب آهن اصفهان قبلا ۳ باطری داشت که دو باطری آن فعال است، باطری شماره ۱ کاملا بروز و اصلاح شده و آلایندگی ندارد؛ اما باطری شماره ۳ با تحریم مواجه شد و پس از رفتن اوکراینی ها به سراغ چینی ها رفتیم به طوری که آن را در حد راه اندازی به کار انداختند و سال گذشته 3 پروژه را بر روی این باطری شروع کردیم که ۲ مورد در حال تکمیل است.

یزدی زاده در ادامه به ارائه جزئیات پروژه پرداخت و گفت: ما چند راهکار داریم، تنظیم رژیم حرارتی باطری شماره ۳ که به محض ورود من به شرکت با کارشناسان روسی قرارداد بسته شد؛ تعویض و بومی سازی درب های فلکسیبل (انعطاف پذیر) باطری شماره ۳، dedusting و تمیزکننده درب های باطری؛ درب های آسیب دیده بحرانی (تا پایان خرداد) و درب های آسیب دیده جزئی (تا پایان شهریور) باید ترمیم شوند. جهت اصلاح این موارد برای ۴ شرکت اروپایی، روسی و چینی مناقصه گذاشته ایم که بخش هایی را خودمان اصلاح خواهیم کرد و حدودا ۵ میلیون یورو هزینه آن برآورد می شود.

مهندس منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار «می متالز» در ارتباط با استمرار حضور این شرکت در بورس کالا گفت: بورس کالا تنها مرجعی است که شفافیت دارد و اقتصادی ترین روش حضور و عرضه در بورس کالاست.

وی ابراز داشت: با حضور در بورس کالا معافیت مالیاتی داریم  و سعی داریم عرضه محصولات ساختمانی را در بورس کالا افزایش دهیم. 

یزدی زاده بیان کرد: سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان درخواست سلف موازی را در بورس کالا داشتیم که ۲۰۰ میلیارد تومان آن محقق شد اما متاسفانه ۱۰۰ میلیارد تومان آن منقضی گردید. 

مدیرعامل «ذوب» در خاتمه گفت: در تلاشیم تا ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر درخواست و آنرا محقق سازیم.

گزارش از علیرضا جعفری نژاد

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نشریه بین‌المللی hellenic shippingnews گزارش داد؛

روند روبه رشد معاملات بورس کالای ایران

می متالز - نشریه بین‌المللی hellenic shippingnews که یک خبرنامه بین‌المللی در زمینه تجارت کالا و حمل‌ونقل بوده و دفتر اصلی آن در دوحه قطر واقع‌شده است، در گزارش اخیر خود علاوه بر ارائه توضیحاتی در خصوص بورس کالای ایران به معاملات هفته منتهی به ۲۰ تیر سال ۱۳۹۸ این بورس نیز پرداخته است.
 مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:

ترغیب اقتصاد به شفافیت از مسیر بورس کالا

می متالز - «بورس کالا طی سال های گذشته توانسته علاوه بر ایجاد بستری برای کشف واقعی قیمت، شفاف سازی را در اقتصاد ایران به ارمغان بیاورد.» این گفته منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان است که متن کامل گفت و گو با او را در ادامه می خوانید.
 

اولین نشانه های رکود در بازارهای داخلی

می متالز - حامد مددی مدیرعامل شرکت دانش و سرمایه کارا، در یادداشتی نوشت: در روزهای اخیر با رصد میزان تقاضا برای شرکت‌های تولیدی حوزه صنایع معدنی و فلزی در بورس کالا اولین نشانه های رکود انتظاری در ماه های آتی رویت شد.
 امروز رقم خورد؛

ثبت معامله ۳۰ هزار تن فولاد در بورس کالا

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه، میزبان دادوستد ۳۰ هزار تن انواع محصولات فولادی بود.
 در جلسه شورای‌عالی حفاظت محیط زیست رخ داد

قدردانی از تلاش‌های وزارت نفت برای تولید بنزین با کیفیت

می متالز - اعضای شورای‌عالی حفاظت محیط زیست از خدمات و تلاش‌های وزارت نفت در زمینه تولید بنزین با استانداردهای یورو ۴ و یورو ۵ که منجر به کاهش آلودگی‌ها شده است، قدردانی کردند.
 

شیرکوه سرمایه یزد است، مجوز فعالیت معدنی در آن صادر نشود

می متالز - نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شیرکوه سرمایه استان است گفت: نباید مجوز فعالیت بهره برداری معدن در این منطقه صادر شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما