خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی  
هاشمی مرند تاکید کرد:

لزوم توسعه صنعت تولید کاغذ از سنگ

می متالز - مجری طرح تولید کاغذ کربنات کلسیم الیگودرز بر ضرورت توسعه صنعت تولید کاغذ از سنگ در کشور تاکید کرد.

به گزارش می متالز به نقل از رادیو اقتصاد، غلامرضا هاشمی مرند ضمن اشاره به طرح احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ درشهرستان الیگودرز استان لرستان افزود: این طرح در کاهش قطع درختان بسیار نقش آفرین بوده و به تبع در زمره دوستداران محیط زیست قرار می گیرد.

وی همچنین اظهارداشت: تولید کاغذ از سنگ مصارف عمده ای دارد چرا که ضد حریق، آب و اشتعال است.

مجری طرح تولید کاغذ کربنات کلسیم الیگودرز گفت: ظرفیت اولیه این طرح ۱۰ هزار تن پیش بینی شده اما تا ۳۰ هزار قابل افزایش است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا الیگودرز برای اجرای پروژه تولید کاغذ از سنگ انتخاب شده است، افزود: نزدیکی به منابع غنی کربنات کلسیم و همینطور وجود کارخانه های متعدد تولید پودر کربنات کلسیم از جمله این دلائل است.

هاشمی مرند ضمن اشاره به اینکه سالانه دو میلیون تن کاغذ سلولزی به کشور وارد می شود، اظهار داشت: متاسفانه واردات این نوع کاغذ امروز به دلائلی از جمله ارزبری بالا با مشکل مواجه شده است.

وی گفت: رشد و توسعه صنعت تولید کاغذ در کشور ضرورت دارد چرا که در زمینه صرفه جویی ارزی، تامین بخشی از کاغذ مورد نیاز، اشتغال، کاهش قطع درختان و غیره بسیار واجد اهمیت است.

مجری طرح تولید کاغذ کربنات کلسیم الیگودرز با بیان اینکه ایران از منابع غنی برای تولید کاغذ از سنگ برخوردار است، افزود: جدا از این هزینه تولید کاغذ به روش مزبور مناسب تر است.

وی ادامه داد: برای مثال قیمت واردات هر کیلوگرم کاغذ سلولزی در حال حاضر بین ۲۴ تا ۲۸ هزار تومان بوده در حالیکه قیمت این مدل کاغذ که بوسیله دو کارخانه در ایران با کیفیت بالا هم تولید می شود به ازای هرکیلو گرم ۱۷ هزار تومان است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۱ به مدت ۶۰ دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.  

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هاشمی مرندی، مدیرعامل شرکت نوآوران مس شد

می متالز - رضا هاشمی مرندی بعنوان مدیر عامل شرکت نوآوران مس منصوب شد.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

۲۱ معدن سنگ چینی الیگودرز در مسیر احیای دوباره

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از احیای ۲۱ معدن سنگ چینی الیگودرز خبر داد.
 پیش به سوی فعال کردن معادن سنگ الیگودرز

۳۰۰۰ فرصت شغلی معدن لرستان در یک قدمی احیا

می متالز - بازار صنعت سنگ ایران و برخی سنگ‌های ساختمانی در جهان با نام استان لرستان پیوند خورده و سبب شده است لرستان به عنوان قطب صادرات سنگ کشور مطرح باشد.
 پس از سال‌ها انتظار با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلید خورد

ساخت کارخانه تولید کاغذ سنگی در الیگودرز

می متالز - عملیات اجرایی ساخت کارخانه تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و خداداد غریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو در شهرک صنعتی الیگودرز استان لرستان آغاز شد.
 

آغاز عملیات اجرایی طرح تولید کاغذ از سنگ با حضور رحمانی

می متالز - عملیات اجرایی ساخت کارخانه تولید کاغذ از سنگ (کربنات کلسیم) با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در شهرک صنعتی الیگودرز (استان لرستان) آغاز شد
 تا ساعاتی دیگر

طرح تولید کاغذ از سنگ در الیگودرز کلنگ زنی می شود

می متالز - طرح تولید کاغذ از سنگ تا ساعاتی دیگر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو کلنگ زنی می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما