خبر
نرم افزار و فن آوری اطلاعات   اتوماسیون  

موفقیت سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی+سند

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی یک سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی توسط دانشمندان جوان کشور خبر داد.

به گزارش می متالز، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از حمله استاکس‌نت حتماً شنیده‌اید. خبر خوب این‌که امروز یک گزارش دریافت کردم؛ از مدتی قبل با سفارش سازمان فناوری اطلاعات دانشمندان جوان دانشگاه‌های ایران یک سپر دفاعی فایروال برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی ساخته بودند که عملا خرابکاری صنعتی مثل استکس‌نت را در شبکه‌های برق و امثال آن خنثی می‌کند. این سپر موفقیت‌آمیز آزمایش شد. در روز جهانی ارتباطات از این دستاورد بیشتر خواهیم گفت. برای افزایش تاب‌آوری زیرساخت‌های حیاتی لازم است که این تجهیزات در شبکه‌های مورد نظر نصب شود که طبیعتا این موضوع با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی عملیاتی خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مهمترین عناوین اقتصادی ۱۴ مهر

صادر نشدن سنگ خام ظلم در حق معادن/ ارزهای صادراتی ۲۲۸۶ صادرکننده بازگشت

می متالز - ارزهای صادراتی ۲۲۸۶ صادرکننده بازگشت، ۲۷ مهرماه؛ گام بعدی شاپرک در ساماندهی حوزه پرداخت‌یاری، هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۰۱ هزار تومان، جزییات بسته حمایتی آموزش مجازی دانشجویان اطلاع رسانی می شود برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
 آذری‌جهرمی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

بررسی موانع قانونی توسعه دولت الکترونیک در کمیته مشترک وزارت ارتباطات و کمیسیون برنامه

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری گفت: در نشست امروز ما در کمیسیون برنامه و بودجه مقرر شد، برخی مقررات موجود که مانع توسعه دولت الکترونیک هستند را در کمیته مشترک میان وزارت ارتباطات و کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات بررسی و در برنامه هفتم توسعه مورد بازنگری قرار بگیرد.
 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات تکمیل شود

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در مدت باقی‌مانده تا پایان دولت به طور جدی بر تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات متمرکز شوید تا کارهای ارزشمندی که در این حوزه آغاز شده است تکمیل و به اتمام برسد.
 وزیر ارتباطات اعلام کرد:

اعطای وام ۵۰۰ میلیارد تومانی به اپراتورها برای فروش موبایل قسطی

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اعطای وام ۵۰۰ میلیارد تومانی به اپراتورها برای تحویل گوشی قسطی به مردم در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
 در گفت وگوی مجازی با کاربران اینستاگرام اعلام شد:

توضیح جالب وزیر ارتباطات درباره بورس/ دیگر وزیران و مسوولان یاد بگیرند

می متالز - وزیر ارتباطات با اعلام عدم کم‌فروشی اینترنت توسط دو اپراتور و برنامه تولید گوشی ارزان قیمت و با کیفیت مناسب ایرانی در پاسخ به سوالی درباره بورس توضیح جالبی داد.
 وزیر ارتباطات در دیدار با نمایندگان کمیته سنا:

رشد صنعت ICT کشور حاصل تلاش بخش خصوصی، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان است

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نقش بخش خصوصی در رشد و توسعه صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را حائز اهمیت دانست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما