خبر
آهن و فولاد   تحقیق و توسعه  
یادداشتی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی؛

اصل اعتمادسازی نخستین و مهمترین اصل روابط عمومی

می متالز - روابط عمومی به عنوان ترجمان عقل یک سازمان باید انتقال دهنده دیدگاه و نظرات گروه های هدف و مخاطب به سازمان و ترجمان دیدگاه ها و نظرات سازمان به مخاطبان باشد. کنترل جریانات و رفتارهای علیه سازمان و جهت دهی مثبت به آنها از وظایف مهم روابط عمومی است.

دکتر سعید فیلسوفیان / مدیر روابط عمومی هلدینگ میدکو


می متالز- روابط عمومی سازمان می تواند با عملکرد و نظرسنجی مناسب تعامل سازنده و مفید درون سازمانی و برون سازمانی را ایجاد کرده و آن را به نحو احسن تفسیر و تبیین کند. با تاکید بر لزوم بررسی مولفه های تاثیرگذار بر روابط عمومی، تقویت نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف با نگاه استراتژیک، روابط عمومی سازمان باید راهکارهای عملی برای تحقق اهداف سازمان را ترسیم کند. در جهت تقویت روابط عمومی باید شبکه داخلی اطلاع رسانی خبرگزاری ها را فعال کرد.

چنانچه روابط عمومی روابط استراتژیک و ارگانیک داشته باشند می توانند در پیشبرد اهداف سازمان ها گام های موثری بردارند. همچنین بر اصل علم محوری و پژوهش محوری و اصل مدیریت زمان در روابط عمومی باید تاکید کرد و اگر فعالیت های روابط عمومی بر اساس شناخت جایگاه سازمان در افکار مخاطبان، تقویت ارتباط با افراد، نهادها و رسانه های گروهی، مساعدت به سازمان در وصول به اهداف، نفوذ در افکار عمومی و تغییر شناخت ها، مساعدت به ارتقای اندیشه های انقلابی را از اهداف مهم فعالیت روابط عمومی می توان بر شمرد و با اشاره به نقاط ضعف حاکم بر فعالیت روابط عمومی سازمان ها و شناخت محدود برخی از مسوولان از نقش روابط عمومی در سازمان، عدم شناخت و آگاهی از روند تغییر و تحول رویکردهای اجتماعی، عدم وجود مراکز تحقیقاتی و علمی جهت پشتیبانی نظری و علمی از روابط عمومی از مهمترین مشکلاتی است که باید راهکارهای علمی و عملی برای رفع آنها ارایه کرد.

راه اندازی ارتباطات گویای سازمان و مجله الکترونیک، راه اندازی مرکز مانیتورینگ و شبکه اطلاع رسانی به کارکنان سازمان از جمله مواردی هستند که در ارتقای فعالیت روابط عمومی نقش بسزایی خواهند داشت. روابط عمومی در معرفی سازمان و تشکیلات و هموار کردن راه های طی نشده نقش بسزایی بر عهده دارد و زمانی که روابط عمومی یک سازمان به شکل موفق عمل کند آن سازمان در دستیابی به اهداف مورد نظر موفق خواهد بود و روابط عمومی یک سازمان باید از هر فرصتی برای تقویت نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف استفاده کند و روابط عمومی ها به دلیل پوشش دهی قشر عظیمی از مخاطبان مسوولیت سنگینی را بر دوش دارند. باید نحوه تعامل و ارتباط با مغرهای بالقوه و بالفعل مخاطبان به خصوص جوانان را طبق اصول و به شکل برنامه ریزی شده صورت داده تا در راستای اهداف کشور فعالیت کنند که این تعامل و ارتباط باید به شکل سازنده و توسط روابط عمومی محقق شود.

اصل اعتمادسازی نخستین و مهمترین اصل روابط عمومی به شمار می رود که باید اساس فعالیت های روابط عمومی قرار گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افتتاح کارخانه فرآوری زغال‌سنگ طبس

می متالز - کارخانه فرآوری زغال‌سنگ طبس با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال به بهره‌برداری رسید.
 پیش گشایش؛

«بانک» و «خودرویی»‌ها همچنان پرحجم‌های بازار

می متالز - برای بازار امروز با توجه به احتمال رشد قابل توجه و البته مقطعی قیمت نفت در بازار‌های جهانی شاهد استقبال به نماد‌های گروه پالایشگاهی خواهیم بود.
 با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال

کارخانه فرآوری زغال سنگ طبس به بهره‌برداری رسید

می متالز - کارخانه فرآوری زغال سنگ طبس امروز یکشنبه با حضور مدیرعامل میدکو و تماس تلفنی با مدیرعامل بانک پاسارگاد و رییس هیأت مدیره میدکو با ذکر یا امام هادی (ع) به بهره‌برداری رسید.
 به طور همزمان در تهران، کرمان و اصفهان

یکصد و یازدهمین جلسه تولید هلدینگ میدکو

می متالز - یکصد و یازدهمین جلسه تولید با حضور مدیر عامل هلدینگ میدکو در تهران، مدیران و مشاوران در تهران، کرمان و اصفهان، مدیران عامل و مدیران مجتمع های تولیدی از محل مجتمع ها روز یکشنبه 27 مرداد ماه 98 بصورت همزمان در دفترها و کارخانه های واقع در تهران، کرمان، اصفهان و همدان با برقراری ارتباط تصویری برگزار شد.
 توسط دکتر پورمند انجام شد

دهمین دوره بازدید از پروژه های میدکو در سال 1398

می متالز - دهمین دوره بازدید از پروژه های شرکت میدکو در سال 1398 توسط دکتر علی اصغر پورمند (مدیر عامل میدکو) در روزهای دوشنبه و سه شنبه 21 و 22 مردادماه سال 98 انجام شد.
 به طور همزمان در تهران، کرمان و اصفهان

یکصد و دهمین جلسه تولید هلدینگ میدکو برگزار شد

می متالز - یکصد و دهمین جلسه تولید با حضور مدیر عامل هلدینگ میدکو در تهران، مدیران و مشاوران در تهران، کرمان و اصفهان، مدیران عامل و مدیران مجتمع های تولیدی از محل مجتمع ها روز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 بصورت همزمان در دفترها و کارخانه های واقع در تهران، کرمان، اصفهان و همدان با برقراری ارتباط تصویری برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما