خبر
کاشی و سرامیک   فن آوری های نوین  

عرضه ۸۰ هزار مترمربع کاشی و سرامیک نانویی به بازار از سوی محققان کشور

می متالز - یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید سرامیک با استفاده از فناوری نانو موفق به عرضه کاشی‌ و سرامیک‌های نانویی به بازار شده است؛ ضمن آنکه درصدد راه‌اندازی دفاتر نمایندگی این شرکت در کشورهای همسایه برای توسعه بازار است.

به گزارش می متالز، در حال حاضر فناوری‌نانو مزیت زیادی در صنعت کاشی و سرامیک ایجاد کرده، به طوری که در حال حاضر کاشی و سرامیک آنتی‌باکتریال نیز توسط تولیدکنندگان به بازار عرضه شده است. این صنعت پتانسیل‌های بالایی برای صادرات دارد. جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت تولید 700 میلیون مترمربع، عنوان چهارمین تولیدکننده کاشی و سرامیک جهان را یدک می‌کشد.

در سال 1396، ایران بیش از 147 میلیون مترمربع کاشی به ارزش 395 میلیون دلار به 52 کشور صادر کرده است. ایجاد خواص آنتی‌باکتریال و پوشش‌های تزئینی نانویی می‌تواند ارزش افزوده این محصولات را بهبود داده و شرایط بهتری برای فروش در داخل کشور و صادرات فراهم کند.

در این راستا یکی از شرکت‌های فناور بیش از هزار نوع محصول دکوری کاشی و سرامیک همچون انواع کاشی‌های دکوری، تک گل، باند و قطعات ویژه را تولید می‌کند و این گروه تولیدی پس از گذشت یک سال از دریافت گواهی نانومقیاس، با فروش بیش از 80 هزار مترمربع کاشی و سرامیک نانویی، جایگاه خود را در میان مصرف‌کنندگان تثبیت کرده است.

این شرکت همچنین با امضای توافق‌نامه همکاری با کشور روسیه گام‌های اولیه برای صادرات محصولات خود به این کشور را آغاز و در ادامه اقدام به ایجاد دفتر نمایندگی فروش در کشورهای همسایه کرده است. این شرکت از تجهیزات ایرانی برای پوشش‌دهی محصولات خود استفاده می‌کند.

فرهاد غفاری، از محققان این شرکت با بیان اینکه در حال حاضر محصولات نانویی این شرکت به صورت مستمر در بازار داخلی توزیع می‌شود، گفت: روزانه بیش از 200 مترمربع کاشی و سرامیک دارای پوشش نانویی در بازار به فروش می‌رسد، ضمن آنکه بخشی از این محصولات به کشورهای عراق، آذربایجان و افغانستان صادر می‌شود.

وی با اشاره به توسعه بازار محصولات این شرکت از طریق استفاده از فناوری نانو در محصولات سرامیکی، اظهار کرد: با توجه به استقبال بازار به ویژه پذیرش این محصولات در کشورهای همسایه، به دنبال ایجاد دفتر نمایندگی در برخی از کشورهای همسایه هستیم تا فروش محصولات در منطقه به صورت مستقیم از طریق این دفاتر انجام شود.

به گفته این محقق، در طول یک سال گذشته و پس از دریافت گواهی نانومقیاس، بیش از 80 هزار متر مربع کاشی و سرامیک نانویی به بازار عرضه شده است که پیش‌بینی می‌شود که ایجاد دفتر نمایندگی بتواند حجم فروش را در آینده افزایش دهد.

این محققان از نانو پوشش‌های حاوی ترکیبات "تیتانیوم" به عنوان پوشش تزئینی روی کاشی و سرامیک استفاده کردند و این فناوری توسط گروه تحقیق و توسعه این شرکت به دست آمده است. در این فناوری از دستگاه PVD برای لایه‌نشانی ترکیبات TiN استفاده شده و این دستگاه نیز از سوی یکی از شرکت‌های فعال در طراحی و ساخت دستگاه‌های لایه‌نشانی تولید شده است.

غفاری اضافه کرد: این محصولات به دلیل بهره‌مندی از فناوری نانو پوشش، از نظر ظاهری بسیار زیبا بوده و همچنین عاری از گرد و غبار هستند، بنابراین مصرف‌کنندگان نسبت به این محصولات علاقه‌مند می‌شوند. علاوه بر آن، ایجاد پوشش‌هایی به رنگ طلایی و نقره‌ای که از نظر بصری به زیبایی کاشی و سرامیک افزوده، مشتریان را برای خرید این محصولات ترغیب می‌کند.

کد خبر: 38162
تاریخ: 1398/02/31 - 14:20
منبع: عصر معدن

کاشی و سرامیک  فناوری نانو  فرهاد غفاری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رفع مشکلات تولید یک واحد کاشی و سرامیک در قوچان

همکاری مثلث توسعه اقتصادی در راه‌اندازی یک کارخانه

می متالز - فعالیت کارخانه کاشی طوس قوچان در سال ۷۳ آغاز شد.
 

پیش بینی آینده سهام و تحلیل تکنیکال سه شرکت توسط یک کارگزاری

می متالز - سهام سه شرکت بورسی و فرابورسی سه شرکت مهندسی نصیر ماشین، کاشی سینا و نفت پاسارگاد، توسط یک کارگزاری تحلیل تکنیکال شد.
 

آماده باش به سهامداران این کاشی ساز/ برآیند حقوقی‌ها در «کلوند» در جهت خروج رسم می‌شود

می متالز - سهام «کلوند» در دو روز اخیر در سقف قیمتی معامله شد و افزایش حجم معاملات نشانه‌هایی را بروز می‌دهد.
 آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۳ ماه نخست سال نشان می‌دهد

رشد تولید شیشه وکاهش تولید کاشی و سرامیک

می متالز - سال گذشته صنعت شیشه جزو معدود صنایعی بود که با تمام ظرفیت مشغول تولید بود.
 

افزایش مزیت رقابتی کاشی و سرامیک ایرانی با نانو سیلیس پژوهشگران کشور

می متالز - یکی از شرکت‌های فناوری در حوزه نانو، "نانو سیلیس" تولیدی خود را با همکاری شرکت‌های تولیدکننده در صنعت کاشی و سرامیک وارد کرده است که استفاده از این محصول موجب براق شدن، ضد لک شدن و آنتی‌باکتریال شدن کاشی و سرامیک می‌شود و از آنجایی که ایران در جایگاه چهارم تولیدکننده کاشی و سرامیک جهان قرار گرفته است، این محصول می‌تواند مزیت رقابتی این محصول را افزایش دهد.
 

۳۰ درصد اقتصاد یزد وابسته به کاشی و سرامیک

می متالز - استان یزد با ۷۶ واحد تولید کاشی و سرامیک فعال، پیشتاز این صنعت در کشور به‌شمار می‌‌رود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما