خبر
گاز  

فاز دوم پروژه گازرسانی به آسارا در استان البرز آغاز شد

می متالز - فاز دوم عملیات اجرایی گازرسانی به بخش آسارا در استان البرز با هدف گازرسانی به بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی آغاز شد.

به گزارش می متالز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز، در آیین رسمی آغاز فاز دوم عملیات اجرایی گازرسانی به بخش آسارا که با حضور حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و دیگر مقام‌های استانی برگزار شد، گفت: با گذشت حدود چهار ماه از کلنگ‌زنی فاز نخست گازرسانی به روستاهای جاده کرج - چالوس و بخش آسارا، اکنون عملیات اجرای فاز دوم این پروژه آغاز شده است و امیدواریم تا پایان دولت تدبیر و امید به سرانجام برسد.

وی گازرسانی روستایی را نقطه عطفی برای مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به روستاها دانست و اظهار کرد: دولت تدبیر و امید بیشترین میزان آبادانی برای شهرها و روستاها را به همراه داشته است.

 

گازرسانی به آسارا با اعتبار ۴۶ میلیارد تومانی

حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز البرز درباره مشخصات فنی این پروژه توضیح داد: با بهره‌برداری این پروژه سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات در منطقه آسارا از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی افزود: طول این پروژه ۵۳ کیلومتر است که با اعتباری بیش از ۴۶ میلیارد تومان در مدت ۵۰۰ روز به بهره‌برداری خواهد رسید، همچنین در مدت زمان یادشده سه فاز دیگر از این پروژه نیز اجرایی خواهد شد.

 

مردم آسارا برای همکاری با شرکت گاز استان البرز آماده‌اند

محمدصادق کمالی، بخشدار آسارا نیز در آیین آغاز عملیات گازرسانی به بخش آسارا در استان البرز، ضمن قدردانی از تلاش‌های کارکنان و مدیران شرکت گاز استان البرز برای گازرسانی به بخش‌های شهری و روستایی این استان، گفت: آرزوی دیرینه مردم بخش آسارا با اجرایی شدن این پروژه به‌زودی محقق خواهد شد.

وی مساحت آسارا را هزار و ٢٠٠ کیلومتر مربع عنوان کرد و افزود: آسارا دارای ١٧ هزار و ٢٠٠ نفر جمعیت است که آمادگی خود را برای هر نوع همکاری با شرکت گاز استان به‌منظور در گازرسانی اعلام کرده‌اند.

بخشدار آسارا خطاب به مدیرعامل شرکت گاز استان البرز خواستار اجرای به‌موقع فازهای بعدی این پروژه شد.

شایان ذکر است، فاز دوم گازرسانی به آسارا شامل گازرسانی به روستاهای جاده چالوس و بخش آساراست که روستاهای گچسر را نیز شامل می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صنایع سنگان به شبکه سراسری گاز متصل شدند/ لوله گذاری 90 کیلومتری گاز با اعتبار 700 میلیارد ریال

می متالز - با اتمام عملیات گازرسانی به معادن سنگان با اعتبار 700 میلیارد ریال، صنایع این بخش به شبکه اصلی گاز متصل شدند.
 مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت‌های شرق کشور خبر داد:

گاز به صنایع سنگان رسید

می متالز - با اتمام عملیات گازرسانی به معادن سنگان خواف، صنایع سنگان به شبکه اصلی گاز متصل شدند.
 

مجتمع معادن سنگ آهن سنگان خواف به شبکه اصلی گاز پیوست

می متالز - با اتمام عملیات گازرسانی به معادن سنگان خواف، صنایع این بخش به شبکه اصلی گاز متصل شدند.
 مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد

تکمیل پرونده گازرسانی به صنایع تا پایان سال ۹۹

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از پیشرفت گازرسانی شهری و روستایی خبرداد و درباره گازرسانی به صنایع گفت: پرونده گازرسانی به بخش‌های صنعتی کشور تا پایان سال ۹۹ بسته می‌شود.
 

اجرای ۱۷۰ کیلومتر از شبکه گاز زاهدان در ۴۰۰ روز

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در بازدید از طرح اجرایی شبکه‌گذاری گاز شهر زاهدان گفت: اجرای ۱۷۰ کیلومتر از شبکه گاز زاهدان با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریالی به‌عهده شرکت گاز سمنان قرار گرفته است.
 

چتر گاز بر بام سروآباد

می متالز - گازرسانی روستایی یکی از راهبردی‌ترین سیاست‌های وزارت نفت است که از سوی شرکت ملی گاز ایران به عنوان متولی آن مجدانه در جای جای ایران پیگیری می‌شود تا آنجا که تاکنون نزدیک به ۲۹ هزار روستا در سراسر کشور زیر پوشش این انرژی ارزشمند قرار گرفته‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما