خبر
انرژی  
وزیر نیرو خبر داد؛

لایحه موافقت نامه تشکیل منطقه آزاد تجاری ایران و اوراسیا به صحن مجلس می رود

می متالز - اردکانیان از مطرح شدن لایحه موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش می متالز به نقل از وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان وزیر نیرو در آستانه برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه در نشستی با تجار و فعالان مرتبط با کشور روسیه، گفت: از شهریور سال گذشته با پیشنهاد وزارت امور خارجه و تصویب هیئت دولت مسئولیت کمیسیون مشترک یاد شده به وزارت نیرو واگذار شده است.

 

وی افزود: در طی این مدت براساس مذاکرات صورت گرفته مقرر شده است تا پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی (استان‌های جنوبی روسیه) اواخر خرداد امسال به میزبانی شهر‌های تهران و اصفهان برگزار شود.

وزیر نیرو با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در این مدت برای عملیاتی کردن موافقت‌نامه اوراسیا، ادامه داد: یک فوریت لایحه موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشور‌های عضو با قید فوریت به تصویب دولت رسیده و سپس برای تصویب در مجلس شورای اسلامی  این مهم در کمیسیون‌های مربوط خانه ملت مورد بررسی قرار گرفت؛ این لایحه پس از موافقت کمیسیون‌های یاد شده به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده است.

اردکانیان افزود: امروز در گفتگو با رئیس مجلس شورای اسلامی قول مساعد داده شده است تا این لایحه در چند روز آینده در صحن مجلس ارائه و پیش از برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه به تصویب برسد.

وزیر نیرو تاکید کرد: امیدواریم با تلاش بخش خصوصی بتوانیم این موافقت‌نامه را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنیم تا از فرصت پیش آمده برای حضور در بازار کشور‌های هدف به خوبی استفاده شود.

وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی (استان‌های جنوبی روسیه) ۲۶ تا ۲۸ خرداد در شهر‌های تهران و اصفهان برگزار می‌شود که در مدت زمان برگزاری این ۲ رویداد ۱۰ کارگروه و ۳ کمیته تخصصی به بررسی آخرین روند همکاری‌های اقتصادی و پروژه‌های میان  ۲ کشور خواهند پرداخت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با بررسی تحولات سیستم برق در انگلستان تشریح شد؛

کاستی‌های صنعت برق ایران

می متالز - صنعت برق در انگلستان از لحاظ تعداد مشترکان و ظرفیت نصب‌شده مشابهت‌ زیادی با صنعت برق ایران دارد.
 اولتیماتوم وزیر نیرو به مدیران حوزه برق؛

معادن خراسان جنوبی به هیچ وجه نباید مشکل برق داشته باشند

می متالز - اردکانیان در واکنش به سخنان یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر مشکل برق رسانی به ۴۰ معدن خراسان جنوبی گفت: به هیچ وجه نباید در حوزه صنعت و معدن این استان مشکل برق داشته باشیم.
 

ثبت اطلاعات ۷۰ درصد مشترکان برق برای حذف قبوض کاغذی

می متالز - معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: تاکنون از میان ۳۶ میلیون مشترک برق کشور، اطلاعات ۲۵ میلیون مشترک برای حذف قبوض کاغذی جمع‌آوری شده و این افراد قبوض خود را به شیوه پیامکی دریافت می‌کنند.
 به منظور حذف قبوض کاغذی؛

اطلاعات ۷۰ درصد مشترکان برق ثبت شد

می متالز - یک مقام مسئول گفت: تاکنون از میان ۳۶ میلیون مشترک برق کشور، اطلاعات ۲۵ میلیون مشترک برای حذف قبوض کاغذی جمع‌آوری شده است.
 با حضور وزیر نیرو

عملیات اجرایی خط انتقال آب در طبس آغاز شد

می متالز - عملیات اجرایی خط انتقال آب از نیروگاه زغال‌سنگ سوز طبس به سد نهرین در این شهرستان روز پنجشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو آغاز شد.
 

زمان افتتاح کامل فاز نخست نیروگاه هریس

می متالز - با گذشت بیش از یک هفته از افتتاح واحد گازی نیروگاه کلاس F هریس با ظرفیت اسمی ۳۱۰ مگاوات، قرار است بهره‌برداری کامل از فاز نخست این نیروگاه تا پایان خرداد سال ۱۳۹۹ انجام شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما