خبر
انرژی  
وزیر نیرو خبر داد؛

لایحه موافقت نامه تشکیل منطقه آزاد تجاری ایران و اوراسیا به صحن مجلس می رود

می متالز - اردکانیان از مطرح شدن لایحه موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش می متالز به نقل از وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان وزیر نیرو در آستانه برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه در نشستی با تجار و فعالان مرتبط با کشور روسیه، گفت: از شهریور سال گذشته با پیشنهاد وزارت امور خارجه و تصویب هیئت دولت مسئولیت کمیسیون مشترک یاد شده به وزارت نیرو واگذار شده است.

 

وی افزود: در طی این مدت براساس مذاکرات صورت گرفته مقرر شده است تا پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی (استان‌های جنوبی روسیه) اواخر خرداد امسال به میزبانی شهر‌های تهران و اصفهان برگزار شود.

وزیر نیرو با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در این مدت برای عملیاتی کردن موافقت‌نامه اوراسیا، ادامه داد: یک فوریت لایحه موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشور‌های عضو با قید فوریت به تصویب دولت رسیده و سپس برای تصویب در مجلس شورای اسلامی  این مهم در کمیسیون‌های مربوط خانه ملت مورد بررسی قرار گرفت؛ این لایحه پس از موافقت کمیسیون‌های یاد شده به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده است.

اردکانیان افزود: امروز در گفتگو با رئیس مجلس شورای اسلامی قول مساعد داده شده است تا این لایحه در چند روز آینده در صحن مجلس ارائه و پیش از برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه به تصویب برسد.

وزیر نیرو تاکید کرد: امیدواریم با تلاش بخش خصوصی بتوانیم این موافقت‌نامه را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنیم تا از فرصت پیش آمده برای حضور در بازار کشور‌های هدف به خوبی استفاده شود.

وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی (استان‌های جنوبی روسیه) ۲۶ تا ۲۸ خرداد در شهر‌های تهران و اصفهان برگزار می‌شود که در مدت زمان برگزاری این ۲ رویداد ۱۰ کارگروه و ۳ کمیته تخصصی به بررسی آخرین روند همکاری‌های اقتصادی و پروژه‌های میان  ۲ کشور خواهند پرداخت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 اردکانی:

سرمایه‌گذاری ۱۴هزاری برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی

می متالز - وزیر نیرو از سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در کشور خبر داد.
 

افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های کرمانشاه و فارس توسط روحانی

می متالز - پروژه‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های فارس و کرمانشاه توسط رئیس‌جمهور به بهره برداری رسید.
 محمدنژاد تشریح کرد:

بررسی علت اصلی خاموشی‌ها / کاهش خاموشی‌ها با اصلاح و تعمیر سیستم توزیع

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو با جذب سرمایه‌های بخش خصوصی سیستم‌های تولید و انتقال برق را استاندارد کند، گفت: میزان سرمایه گذاری در صنعت برق با کاهش چشمگیری مواجه است که تبعات آن را می‌توان در خاموشی‌های اخیر مشاهده کرد.
 اردکانیان:

اصلاح مصرف و افزایش تولید برق راهبرد وزارت نیرو

می متالز - وزیرنیرو مبنی بر اینکه استراتژی وزارت نیرو برای مصرف برق تابستان برمبنای توسعه و افزایش تولید برق است یا صرفه جویی مردم، گفت: ما باید به یک حد تعادل برسیم چراکه صرف اتکا به افزایش تولید نمیتواند جوابگوی نیاز برق کشور باشدبنابراین هم اصلاح مصرف هم افزایش تولید معقول راهبرد ما در این مسیر است.
 

صادرات برق ایران به افغانستان افزایش می‌یابد

می متالز - وزیر نیرو گفت: در حال حاضر میزان صادرات برق به افغانستان کم است اما یکی از پروژه‌های وزارت نیرو سرمایه گذاری برای احداث یک خط ۲۲۰ کیلوولت جدید است که طبیعتا با احداث این خط ظرفیت صادرات به افغانستان افزایش می‌یابد.
 وزیر نیرو پاسخ داد

ساعت اداری تغییر می کند؟

می متالز - تغییر ساعت اداری با توجه به افزایش مصرف برق و شرایط کرونایی امروز مورد بررسی قرار می‌گیرد و تصمیم گیری نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما