خبر
انرژی های تجدیدپذیر  
یک گام به سمت رونق تولید؛

احداث پنج پروژه نیروگاه خورشیدی با ۳۶ مگاوات ظرفیت در غرب کشور

می متالز - احداث ۳۶ مگاوات نیروگاه خورشیدی در غرب کشور از جمله برنامه‌های شرکت برق منطقه‌ای غرب در سال رونق تولید اعلام شد.

به گزارش می متالز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، برنامه اجرای طرح‌های زیرساختی در بخش‌های احداث خط و پست، احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک و احداث نیروگاه‌های متمرکز و بزرگ از مهم‌ترین طرح‌های عملیاتی شرکت برق منطقه‌ای غرب درجهت تحقق شعار رونق تولید در سال جاری عنوان شده است.

این شرکت در بخش احداث مولد‌های مقیاس کوچک (تجدیدپذیر و گازسوز) از عقد قرارداد و صدور مجوز برای احداث پنج پروژه نیروگاه خورشیدی با مجموع ۳۶ مگاوات ظرفیت خبر داد و با اشاره به امضای این قرارداد‌ها با سرمایه گذاران خصوصی، یادآور شد: درصورت رفع موانع مالی از جمله برقراری تسهیلات ارزی و یا ریالی از سوی صندوق ذخیره ملی، راه اندازی این مولد‌ها که اغلب برای شهرک‌های صنعتی برنامه‌ریزی شده، تأثیر به‌سزایی در تامین برق متقاضیان صنعتی خواهد داشت.

این گزارش می‌افزاید: پنج پروژه خورشیدی شامل نیروگاه‌های هفت مگاواتی شاه مهمان در ثلاث باباجانی، ۱۰ مگاواتی شرکت برق خاورمیانه درکوزران، ۲ مگاواتی شرکت علم وصنعت در دانشگاه آزاد کنگاور، ۷ مگاواتی جهاد دانشگاهی در منطقه چشمه سفید و ۱۰ مگاواتی سولار صنعت یاسین در سرپل ذهاب است.

همچنین شش پروژه دارای مجوز نیروگاه‌های دیزلی گازسوز این شرکت شامل نیروگاه‌های ۱۲.۶ مگاواتی سفالینه در شهرک صنعتی هرسین، ۸ مگاواتی به‌آفرین در شهرک صنعتی بیستون، ۸ مگاواتی نیروگستر در شهرک صنعتی قصرشیرین، ۷.۲ مگاواتی امید غرب در شهرک صنعتی اسلام آبادغرب، ۱.۵۶ مگاواتی فرانیروی الیپی در دانشگاه رازی و نیروگاه ۶ مگاواتی بازی دراز در شهرستان دالاهو معرفی شده که پنج پروژه نخست دارای قرارداد خرید تضمینی برق است.

بر پایه این گزارش، برق منطقه‌ای غرب درجهت توسعه وارتقای پایداری شبکه برق، احداث طرح‌های مصوب شبکه انتقال از جمله پست ۶۳.۲۰ کیلوولت گیلان غرب، پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت شاهد، پست ۶۳ کیلوولت سوئیچینگ هرسین و پست کامپکت ۶۳.۲۰ کیلوولت حمیل را به همراه توسعه یک فیدر خط ۶۳ کیلوولت در قصرشیرین، توسعه پست ۶۳.۲۰ کیلوولت صحنه، توسعه و افزایش ظرفیت پست ۶۳.۲۰ کیلوولت هلیلان، افزایش ظرفیت پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت اورامانات و سیم‌کشی مدار دوم خط ۶۳ کیلوولت قصرشیرین به نفت‌شهر را در دست اقدام دارد که به‌عنوان پروژه‌های زیرساختی، تأثیر به‌سزایی در پایداری شبکه برق منطقه و تامین برق متقاضیان صنعتی و کشاورزی خواهد داشت.

پیگیری احداث نیروگاه‌های متمرکز یا بزرگ از دیگر برنامه‌های این شرکت در سال رونق تولید است که با توجه به دردست ساخت بودن نیروگاه ۹۰۰ مگاواتی دالاهو از سوی بخش خصوصی، پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از فاز اول این نیروگاه تا قبل از تیر امسال، تأمین برق مورد نیازصنعت در منطقه بدون مشکل انجام شود.

همچنین این شرکت توسعه واحد‌های ۳ و ۴ نیروگاه بیستون به ظرفیت ۶۵۰ مگاوت را در دست پیگیری دارد که پیش‌بینی می‌شود این نیروگاه در سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی و به بهره‌برداری برسد.

گفتنی است، برق منطقه‌ای غرب شرکتی خدماتی است که وظیفه تأمین برق مشترکان تجاری، صنعتی، خانگی و کشاورزی در استان‌های کرمانشاه، کردستان و ایلام را برعهده دارد.

این شرکت از بدو تأسیس تاکنون در استان کرمانشاه بیش از ۳ هزار و ۳۶۳ کیلومتر مدار خطوط برق، ۵۵ ایستگاه برق انتقال و فوق توزیع به ظرفیت ۵ هزار و ۷۱۶ مگاولت آمپر و چهار نیروگاه با مجموع هزار و ۶۰۸ مگاوات ظرفیت احداث کرده که با توجه به تأمین برق مشترکان و متقاضیان از جمله صنایع واقع در شهرک‌های صنعتی و صنایع سنگین مانند پتروشیمی‌LAB، سیمان سامان و... موجب رونق تولید در منطقه شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جهانگیری اعلام کرد؛

۳ اولویت اول اقتصادی دولت در سال ۹۸

می متالز - معاون اول رییس جمهور اعلام کرد: معیشت مردم، رونق تولید و ایجاد اشتغال مهم‌ترین اولویت‌های اقتصادی دولت در سال ۹۸ هستند.
 وزیر نیرو:

حضور ۳۰۰ نفر از مسئولان بخش دولتی و خصوصی روسیه در ایران/ همکاری‌های مناسب ۲ کشور در بخش کشاورزی

می متالز - وزیر نیرو گفت: پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی و تجاری ایران و روسیه با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از مقامات در قالب ۶۵ شرکت در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.
 

رونق تولید، بدون رونق بازار امکان پذیر نیست

می متالز - مدیرعامل شرکت سیمان لامرد گفت: باید علاوه بر به موضوع رونق تولید، چالش های صادرات در کنار رونق تولید مورد توجه قرار گیرد زیرا بازارهای خارجی عاملی موثر در رونق تولید است.
 

جلسه کارگروه تنظیم بازار سیمان شمال غرب کشور به میزبانی شرکت سیمان صوفیان برگزارشد

می متالز - جلسه مدیریت بازار و کنترل قیمت ها، فیمابین شرکت های سیمان صوفیان، سیمان ارومیه، سیمان بوکان و سیمان زنجان با حضور مدیران عامل، معاونین و مدیران فروش آن واحدها در شرکت سیمان صوفیان برگزار شد.
 مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

سایپا به رکوردی بالاتر در تولید روزانه خودرو رسید/ می‌توان تحریم صنعت خودرو را بی‌اثر کرد

می متالز - مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از دستیابی به رکوردی بالاتر در تولید روزانه در این مجموعه خبر داد و گفت: گروه سایپا توانست در هجدهمین روز خردادماه، ۲ هزار و ۵۰۷ دستگاه خودرو تولید کند.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس مطرح کرد:

تحقق رونق تولید و توسعه اشتغال پایدار با اجرای طرح تاپ

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: اجرای " طرح تاپ" به تحقق رونق تولید و توسعه اشتغال پایدار کمک می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما