خبر
انرژی های تجدیدپذیر  
یک گام به سمت رونق تولید؛

احداث پنج پروژه نیروگاه خورشیدی با ۳۶ مگاوات ظرفیت در غرب کشور

می متالز - احداث ۳۶ مگاوات نیروگاه خورشیدی در غرب کشور از جمله برنامه‌های شرکت برق منطقه‌ای غرب در سال رونق تولید اعلام شد.

به گزارش می متالز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، برنامه اجرای طرح‌های زیرساختی در بخش‌های احداث خط و پست، احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک و احداث نیروگاه‌های متمرکز و بزرگ از مهم‌ترین طرح‌های عملیاتی شرکت برق منطقه‌ای غرب درجهت تحقق شعار رونق تولید در سال جاری عنوان شده است.

این شرکت در بخش احداث مولد‌های مقیاس کوچک (تجدیدپذیر و گازسوز) از عقد قرارداد و صدور مجوز برای احداث پنج پروژه نیروگاه خورشیدی با مجموع ۳۶ مگاوات ظرفیت خبر داد و با اشاره به امضای این قرارداد‌ها با سرمایه گذاران خصوصی، یادآور شد: درصورت رفع موانع مالی از جمله برقراری تسهیلات ارزی و یا ریالی از سوی صندوق ذخیره ملی، راه اندازی این مولد‌ها که اغلب برای شهرک‌های صنعتی برنامه‌ریزی شده، تأثیر به‌سزایی در تامین برق متقاضیان صنعتی خواهد داشت.

این گزارش می‌افزاید: پنج پروژه خورشیدی شامل نیروگاه‌های هفت مگاواتی شاه مهمان در ثلاث باباجانی، ۱۰ مگاواتی شرکت برق خاورمیانه درکوزران، ۲ مگاواتی شرکت علم وصنعت در دانشگاه آزاد کنگاور، ۷ مگاواتی جهاد دانشگاهی در منطقه چشمه سفید و ۱۰ مگاواتی سولار صنعت یاسین در سرپل ذهاب است.

همچنین شش پروژه دارای مجوز نیروگاه‌های دیزلی گازسوز این شرکت شامل نیروگاه‌های ۱۲.۶ مگاواتی سفالینه در شهرک صنعتی هرسین، ۸ مگاواتی به‌آفرین در شهرک صنعتی بیستون، ۸ مگاواتی نیروگستر در شهرک صنعتی قصرشیرین، ۷.۲ مگاواتی امید غرب در شهرک صنعتی اسلام آبادغرب، ۱.۵۶ مگاواتی فرانیروی الیپی در دانشگاه رازی و نیروگاه ۶ مگاواتی بازی دراز در شهرستان دالاهو معرفی شده که پنج پروژه نخست دارای قرارداد خرید تضمینی برق است.

بر پایه این گزارش، برق منطقه‌ای غرب درجهت توسعه وارتقای پایداری شبکه برق، احداث طرح‌های مصوب شبکه انتقال از جمله پست ۶۳.۲۰ کیلوولت گیلان غرب، پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت شاهد، پست ۶۳ کیلوولت سوئیچینگ هرسین و پست کامپکت ۶۳.۲۰ کیلوولت حمیل را به همراه توسعه یک فیدر خط ۶۳ کیلوولت در قصرشیرین، توسعه پست ۶۳.۲۰ کیلوولت صحنه، توسعه و افزایش ظرفیت پست ۶۳.۲۰ کیلوولت هلیلان، افزایش ظرفیت پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت اورامانات و سیم‌کشی مدار دوم خط ۶۳ کیلوولت قصرشیرین به نفت‌شهر را در دست اقدام دارد که به‌عنوان پروژه‌های زیرساختی، تأثیر به‌سزایی در پایداری شبکه برق منطقه و تامین برق متقاضیان صنعتی و کشاورزی خواهد داشت.

پیگیری احداث نیروگاه‌های متمرکز یا بزرگ از دیگر برنامه‌های این شرکت در سال رونق تولید است که با توجه به دردست ساخت بودن نیروگاه ۹۰۰ مگاواتی دالاهو از سوی بخش خصوصی، پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از فاز اول این نیروگاه تا قبل از تیر امسال، تأمین برق مورد نیازصنعت در منطقه بدون مشکل انجام شود.

همچنین این شرکت توسعه واحد‌های ۳ و ۴ نیروگاه بیستون به ظرفیت ۶۵۰ مگاوت را در دست پیگیری دارد که پیش‌بینی می‌شود این نیروگاه در سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی و به بهره‌برداری برسد.

گفتنی است، برق منطقه‌ای غرب شرکتی خدماتی است که وظیفه تأمین برق مشترکان تجاری، صنعتی، خانگی و کشاورزی در استان‌های کرمانشاه، کردستان و ایلام را برعهده دارد.

این شرکت از بدو تأسیس تاکنون در استان کرمانشاه بیش از ۳ هزار و ۳۶۳ کیلومتر مدار خطوط برق، ۵۵ ایستگاه برق انتقال و فوق توزیع به ظرفیت ۵ هزار و ۷۱۶ مگاولت آمپر و چهار نیروگاه با مجموع هزار و ۶۰۸ مگاوات ظرفیت احداث کرده که با توجه به تأمین برق مشترکان و متقاضیان از جمله صنایع واقع در شهرک‌های صنعتی و صنایع سنگین مانند پتروشیمی‌LAB، سیمان سامان و... موجب رونق تولید در منطقه شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قائم مقام امور بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی معاونان صنایع خبرداد:

فعال شدن رایزنان صادراتی در 15 کشور/ تشکیل ستاد توسعه صادرات/ برنامه ریزی برای تنوع صادرات کالا و محصولات به کشورهای مختلف

می متالز - قائم مقام امور بازرگانی وزارت صنعت، معدن، تجارت از فعال شدن 15 رایزن صادراتی با همکاری سازمان توسعه و تجارت تا پایان سال در کشورهای هدف خبرداد و افزود: صدور ویزا برای تجار وصادر کنندگان در قالب ویزای صادراتی تسهیل خواهد شد.
 

کسب رتبه نخست استان تهران در پرداخت تسهیلات رونق تولید

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تأکید بر لزوم فعال‌تر شدن بانک‌ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید گفت: استان تهران از نظر تعداد پرونده‌ها در جایگاه دوم و از نظر میزان پرداختی در جایگاه نخست قرار دارد.
 

بخشنامه های خلق الساعه رونق تولید و صادرات را دچار مشکل کرده است

می متالز - بخشنامه ها و پیمان سپاری ارزی صادرات برخی واحدها نظیر جهان فولاد غرب را به صفر رسانده و علاوه بر صادرات، تولید را نیز تحت تاثیر قرار داده و شاهد کاهش تولید نیز هستیم.
 با بررسی تحولات سیستم برق در انگلستان تشریح شد؛

کاستی‌های صنعت برق ایران

می متالز - صنعت برق در انگلستان از لحاظ تعداد مشترکان و ظرفیت نصب‌شده مشابهت‌ زیادی با صنعت برق ایران دارد.
 محمدیان مطرح کرد:

جدا کردن بودجه از درآمدهای نفتی موجب رفع معضل بیکاری می‌شود

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در عین حال که از وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی انتقاد می‌کند، معتقد است که با جدا کردن این درآمدها از بودجه، معضل بیکاری برای همیشه در کشور رفع می‌شود.
 اولتیماتوم وزیر نیرو به مدیران حوزه برق؛

معادن خراسان جنوبی به هیچ وجه نباید مشکل برق داشته باشند

می متالز - اردکانیان در واکنش به سخنان یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر مشکل برق رسانی به ۴۰ معدن خراسان جنوبی گفت: به هیچ وجه نباید در حوزه صنعت و معدن این استان مشکل برق داشته باشیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما