خبر
کاشی و سرامیک  

صنعت با هنر جان می‌گیرد

می متالز - صنعت کاشی و سرامیک جزو صنایعی در کشور به‌شمار می‌رود که در ظرفیت بالا رشد کرده است؛ به‌گونه‌ای که ایران در جهان رتبه چهارمین تولیدکننده را به خود اختصاص داده است.

به گزارش می متالز، در چشم‌انداز ۱۴۰۴ تولید این صنعت باید به ۷۰۰میلیون مترمربع برسد که از این میزان ۵۰۰ میلیون مترمربع آن به صادرات اختصاص یابد.
 از آنجا که حوزه ساخت‌وساز و مسکن کشور در رکود به سر می‌برد، باید این صنعت تمام توان خود را به سمت صادرات سوق دهد. از این‌رو می‌طلبد که تولیدکنندگان در این صنعت برای باقی ماندن در چرخه تولید به فکر صادرات باشند.
 با توجه به اینکه کشورهای همسایه چون عراق، افغانستان، سوریه و... دوران جنگ را پشت‌سر گذاشته‌اند، بازار این کشورها می‌تواند هدف صادراتی برای کاشی و سرامیک به‌شمار رود اما در راستای وارد شدن به این بازارهای مستعد، باید به سمت تولید کالای باکیفیت رفت چراکه نخستین معیار برای وارد شدن به بازار خارجی، بهبود کیفیت محصولات تولیدی است.
موضوع قابل‌توجه در صنعت کاشی و سرامیک تنوع بخشیدن به این صنعت با توجه به سلیقه مشتری است.
همچنان کارشناسان این صنعت معتقدند در زمینه فناوری تولید کاشی و سرامیک در داخل کشور با مشکلی روبه‌رو نیستیم اما برای ورود به بازارهای جهانی در وهله نخست باید به سمت تولید با کیفیت مناسب و در گام بعدی با شناخت نیاز و سلیقه بازار گام برداشت تا بتوان این صنعت را در تلفیق با هنر زیبا کرد و بازارهای صادراتی بیشتری را به تصرف درآورد.

سارا اصغری / روزنامه‌نگار

کد خبر: 39193
تاریخ: 1398/03/08 - 10:51
منبع: روزگار معدن

صنعت  هنر  کاشی و سرامیک  ساخت‌وساز 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس واحد محیط زیست شرکت فولاد هرمزگان:

فولاد هرمزگان به عنوان یک صنعت پاک شناخته می شود

می متالز - آلایندگی جزء لاینفک هر صنعتی است اما می توان با بهره گیری از روش های کنترلی، میزان آلایندگی را به حداقل ممکن و در حد قابل قبول سازمان محیط زیست رساند.
 

سازندگان ایرانی پشتیبان صنعت پتروشیمی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: سازندگان ایرانی در زمینه ساخت و تامین تجهیزات و قطعه های مورد استفاده در صنعت پتروشیمی موفقیت های بزرگی کسب کرده اند.
 با هدف بهبود فضای کسب‌وکار صنایع پلاستیک و پلیمر

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست پروپیلن‌ محور شد

می متالز - سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با هدف بهبود فضای کسب‌وکار صنایع تکمیلی پتروشیمی با رویکرد معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ساخت طرح‌های پروپیلن به‌ عنوان یکی از مواد اولیه پرطرفدار صنایع پلیمر برگزار می‌شود.
 یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خوشبختانه با همت رحمانی کارکنان خودروسازی را کف خیابان ندیدیم/ از 1200 قطعه خودرو، 471 قطعه وارداتی است

می متالز - یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزیر صمت اجازه نداد که صنعت خودروسازی دچار یک بحران و چالش شود و کارکنان این صنعت را کف خیابان ها ببینیم.
 در حاشیه نشست هیات دولت

زنگنه: دست از تلاش برای فروش نفت برنمی‌داریم

می متالز - وزیر نفت گفت که به‌راحتی نمی‌توانیم نفت خود را بفروشیم، اما دست از تلاش هم بر نمی‌داریم.
 

سهم ۹۵ درصدی صنعتگران پلاستیک از نمایشگاه ایران‌پلاست

می متالز - رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک (استان تهران) اظهار کرد: ۹۵ درصد شرکت‌کنندگان سیزدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست، صنعتگران حوزه پلاستیک هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما