خبر
کاشی و سرامیک  

صنعت با هنر جان می‌گیرد

می متالز - صنعت کاشی و سرامیک جزو صنایعی در کشور به‌شمار می‌رود که در ظرفیت بالا رشد کرده است؛ به‌گونه‌ای که ایران در جهان رتبه چهارمین تولیدکننده را به خود اختصاص داده است.

به گزارش می متالز، در چشم‌انداز ۱۴۰۴ تولید این صنعت باید به ۷۰۰میلیون مترمربع برسد که از این میزان ۵۰۰ میلیون مترمربع آن به صادرات اختصاص یابد.
 از آنجا که حوزه ساخت‌وساز و مسکن کشور در رکود به سر می‌برد، باید این صنعت تمام توان خود را به سمت صادرات سوق دهد. از این‌رو می‌طلبد که تولیدکنندگان در این صنعت برای باقی ماندن در چرخه تولید به فکر صادرات باشند.
 با توجه به اینکه کشورهای همسایه چون عراق، افغانستان، سوریه و... دوران جنگ را پشت‌سر گذاشته‌اند، بازار این کشورها می‌تواند هدف صادراتی برای کاشی و سرامیک به‌شمار رود اما در راستای وارد شدن به این بازارهای مستعد، باید به سمت تولید کالای باکیفیت رفت چراکه نخستین معیار برای وارد شدن به بازار خارجی، بهبود کیفیت محصولات تولیدی است.
موضوع قابل‌توجه در صنعت کاشی و سرامیک تنوع بخشیدن به این صنعت با توجه به سلیقه مشتری است.
همچنان کارشناسان این صنعت معتقدند در زمینه فناوری تولید کاشی و سرامیک در داخل کشور با مشکلی روبه‌رو نیستیم اما برای ورود به بازارهای جهانی در وهله نخست باید به سمت تولید با کیفیت مناسب و در گام بعدی با شناخت نیاز و سلیقه بازار گام برداشت تا بتوان این صنعت را در تلفیق با هنر زیبا کرد و بازارهای صادراتی بیشتری را به تصرف درآورد.

سارا اصغری / روزنامه‌نگار

کد خبر: 39193
تاریخ: 1398/03/08 - 10:51
منبع: روزگار معدن

صنعت  هنر  کاشی و سرامیک  ساخت‌وساز 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۶ درخواست سنگ‌آهنی‌ها از دولت

می متالز - فعالان سنگ آهن در نامه‌ای به رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از 6 درخواست سخن به میان آوردند.
 

معاون وزيرصنعت: براي رونق توليد35 پروژه تعريف شده است

می متالز - معاون طرح و برنامه وزيرصنعت، معدن و تجارت گفت: رونق توليد نيازمند تقسيم كار ملي است در نتيجه در سال 98 براي رونق توليد 7 محور و در حدود 35 پروژه تعريف شد.
 کارشناسان عالی بخش معدن و صنایع معدنی در پاسخ به چرایی رشد مثبت معدن و رشد منفی صنعت در تولید ناخالص داخلی مطرح کردند

رشد بخش معدن مرهون امنیت و سرمایه‌گذاری ۶ سال گذشته

می متالز - مرکز آمار ایران چند روز پیش گزارشی از جزییات سهم بخش‌های مختلف اقتصادی از تولید ناخالص داخلی منتشر کرد که در آن جایگاه معدن در اقتصاد ارتقا یافته است.
 

تغییرات قیمتی بازار تایرها

می متالز - مجوز 22درصدی افزایش نرخ لاستیک، قیمت ها را در بازار کاهش داد.
 

فشار برای تولید خودروی ناقص؟

می متالز - بر مبنای برخی منابع مطلع اظهارات این قطعه‌ساز کشور در شرایطی است که تولید ناقص خودرو در شرکت‌های خودروساز همچنان ادامه دارد و ظاهرا ایران خودرو و سایپا تصمیم بر توقف تولید ناقص ندارند.
 

سیمانی‌ها ملزم به فروش ارزی سیمان صادراتی

می متالز - شرکت‌های سیمان ملزم به فروش ارزی سیمان صادراتی شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما