خبر
شهرسازی  

ساخت ۲۰۹۹ واحد مسکونی در قالب طرح «اقدام ملی » در شهر اندیشه

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی ۲ هزار و ۹۹ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید اندیشه از تنظیم آئین نامه مؤسسات اجاره مسکن به منظور ساماندهی بازار اجاره‌بها خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، روز شنبه یازدهم خرداد ماه با حضور در فاز سه شهر جدید اندیشه، کلنگ ساخت پروژه مشارکتی، مسکونی، تجاری و خدماتی مرکز شهر اندیشه را  به عنوان بخشی از طرح اقدام ملی مسکن بر زمین زد.

با حضور محمد اسلامی همچنین عملیات اجرایی سه پروژه مسکونی “لاله”، “آپادانا” و “بنفشه” از طریق ویدئو کنفرانس کلید خورد.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی طرح اقدام ملی مسکن شامل ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور می شود که ۲۰۰ هزار واحد آن در  شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در قالب طرح بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد نیز توسط بنیاد مسکن در سطح کشور ساخته می‌شود.

سهم شهر جدید اندیشه از این طرح  ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است که کلنگ ساخت  ۲۰۹۹ واحد آن امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی بر زمین خورد.

اسلامی در این مراسم گفت: آغاز عملیات اجرایی ۲۰۹۹ واحد که امروز در شهر اندیشه اجرایی شد، بخشی از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح “اقدام ملی” محسوب می‌شود و همه این پروژه‌ها با مشارکت بخش خصوصی انجام شده است. ضمن اینکه سایر سرمایه‌ گذاری‌های در بخش‌های فرهنگی، آموزشی و درمانی در دستور کار است.

وی همچنین در خصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار اجاره بها گفت: در قالب ماده ۲ قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن سعی خواهیم کرد ساز و کاری برای این بازار ایجاد کنیم. به این ترتیب موسساتی به وجود خواهد آمد که مالکان و متقاضیان اجاره واحدهای مسکونی از طریق آن و در قالب یک شیوه‌نامه، می‌توانند واحد مسکونی را اجاره دهند و یا اجاره کنند.  این برنامه به عنوان بخشی از قانون در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر شیوه نامه آن را تنظیم کنیم.

گفتنی است: این مراسم با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محمد محمودی شاه‌نشین نماینده شهریار در مجلس شورای اسلامی، در شهر جدید اندیشه برگزار شد.

 

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ارسال بسته رونق تولید به رییس‌جمهور؛

وزیر اقتصاد: واگذاری شرکت‌های غیر بورسی دولت با کمک شرکت‌های تعاونی / برای صادرات غیرنفتی فرش قرمز پهن می‌کنیم

می متالدژپسند درباره واگذاری شرکت‌های غیر بورسی دولت گفت: در این واگذاری ها، شرکت‌های تعاونی می‌توانند ورود فعالانه‌ای داشته باشند.
 

افزایش قدرت خرید مسکن با تسهیلات بانک ملی ایران

می متالز - بانک ملی ایران این فرصت را فراهم کرده است تا با برخورداری همزمان از سود سپرده و تسهیلات خرید و ساخت مسکن، کلید خانه آروزهایتان را در دست بگیرید.
 

۱۸۰۰ تن سیمان بین سیل زدگان گلستانی توزیع شد

می متالز - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان گفت: هزار و ۸۰۰ تن سیمان بین سیل زدگان گلستانی توزیع شد.
 عملکرد بازارها در فصل اول سال ۱۳۹۸:

"بورس" پربازده‌ترین بازار، "طلا" آخر شد

می متالز - در حالی که سال گذشته بازارها با تکانه های شدیدی رو به رو بودند اما در سه ماهه نخست سال جاری این تکانه ها کاهش یافته است و تقریباً بازارها به یک ثبات نسبی رسیده اند. بررسی ها نشان می دهد که در بهار سال جاری بورس با میزان بازدهی ۳۱.۴ درصد با اختلاف در صدر بازارها به لحاظ بازدهی قرار داشته است.
 

هزینه وام مسکن ۱.۵ میلیون ارزان‌ شد

می متالز - از آنجاکه بازار مسکن به دلیل رشد فزاینده قیمت‌ها و توان مالی کم طبقه متوسط و متوسط رو به پایین جامعه در رکود به سر می برد، اوراق تسهیلات مسکن با کمبود تقاضا روبرو شده و با کاهش قیمت همراه شده است؛ به طوری که هزینه وام مسکن برای زوجین یک و نیم میلیون تومان طی چند روز اخیر کاهش یافته است.
 معاون وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد

ساخت 400 هزار واحد، تکمیل مسکن مهر و جبران کمبود مسکن روستاها مهم‌ترین برنامه دولت دوازدهم

می متالز - رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و رسیدگی به کمبود مسکن روستاها مهمترین اولویت وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما