خبر
شهرسازی  

ساخت ۲۰۹۹ واحد مسکونی در قالب طرح «اقدام ملی » در شهر اندیشه

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی ۲ هزار و ۹۹ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید اندیشه از تنظیم آئین نامه مؤسسات اجاره مسکن به منظور ساماندهی بازار اجاره‌بها خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، روز شنبه یازدهم خرداد ماه با حضور در فاز سه شهر جدید اندیشه، کلنگ ساخت پروژه مشارکتی، مسکونی، تجاری و خدماتی مرکز شهر اندیشه را  به عنوان بخشی از طرح اقدام ملی مسکن بر زمین زد.

با حضور محمد اسلامی همچنین عملیات اجرایی سه پروژه مسکونی “لاله”، “آپادانا” و “بنفشه” از طریق ویدئو کنفرانس کلید خورد.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی طرح اقدام ملی مسکن شامل ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور می شود که ۲۰۰ هزار واحد آن در  شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در قالب طرح بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد نیز توسط بنیاد مسکن در سطح کشور ساخته می‌شود.

سهم شهر جدید اندیشه از این طرح  ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است که کلنگ ساخت  ۲۰۹۹ واحد آن امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی بر زمین خورد.

اسلامی در این مراسم گفت: آغاز عملیات اجرایی ۲۰۹۹ واحد که امروز در شهر اندیشه اجرایی شد، بخشی از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح “اقدام ملی” محسوب می‌شود و همه این پروژه‌ها با مشارکت بخش خصوصی انجام شده است. ضمن اینکه سایر سرمایه‌ گذاری‌های در بخش‌های فرهنگی، آموزشی و درمانی در دستور کار است.

وی همچنین در خصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار اجاره بها گفت: در قالب ماده ۲ قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن سعی خواهیم کرد ساز و کاری برای این بازار ایجاد کنیم. به این ترتیب موسساتی به وجود خواهد آمد که مالکان و متقاضیان اجاره واحدهای مسکونی از طریق آن و در قالب یک شیوه‌نامه، می‌توانند واحد مسکونی را اجاره دهند و یا اجاره کنند.  این برنامه به عنوان بخشی از قانون در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر شیوه نامه آن را تنظیم کنیم.

گفتنی است: این مراسم با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محمد محمودی شاه‌نشین نماینده شهریار در مجلس شورای اسلامی، در شهر جدید اندیشه برگزار شد.

 

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

راه نجاتی به نام صادرات

می متالز - صنعت کاشی و سرامیک جزو صنایعی است که رونق آن به رونق مسکن گره خورده و از آنجا که رونق مسکن در رکورد چندساله به‌سر می‌برد، بازار کاشی و سرامیک نیز در رکود قرار دارد.
 برای سازندگان کوچک

خرید مسکن آماده ارزان‌تر تمام می‌شود

می متالز - صنایع معدنی در چند سال گذشته همراه با خود، پایین‌دست این صنعت ازجمله صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی را در رکود فرو برده بود اما ساخت‌وساز توانست آن را رونق ببخشد.
 متروی «پرند» معطل اعتبار؛ پردیس بودجه گرفت

عبور از کهنه‌ترین پروژه بخش مسکن

می متالز - مسوولان شهرهای جدید در وزارت راه وشهرسازی در حالی به تازگی از تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی برای آغاز ساخت متروی شهر جدید پردیس خبر داده‌اند که کارشناسان در این باره چند نکته مهم مطرح می‌کنند.
 برای شهر تهران منتشر شد

قیمت پیشنهادی آپارتمان در مناطق مختلف

می متالز - واسطه‌های بازار مسکن شهر تهران وضعیت بازار معاملات آپارتمان در شهریور ماه را وضعیتی رکودی توصیف می‌کنند و از کاهش مراجعه خریداران به بنگاه‌ها در مقایسه با ماه‌های قبل خبر می‌دهنذ.
 یارمحمدی:

تداوم روند کاهشی قیمت مسکن؛ دلایل ثبات کنونی بازار مسکن چیست؟

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: علت اصلی ثبات بازار مسکن را می توان اشباع شدن قیمت ها در بازار و عدم تمایل خریداران برای خرید مسکن جدید دانست.
 

آخرین فرصت افتتاح حساب‌های قرعه‌کشی قرض‌الحسنه بانک سینا

می متالز - برای شرکت در سومین دوره جشنواره قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک سینا فقط ۶ روز باقی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما