خبر
آلومینیوم  
نخست وزیر استرالیا:

تعرفه‌های امریکا منصفانه است

می متالز - استرالیا می‌گوید صادرات آلومینیوم این کشور به ایالات متحده منصفانه بوده است.

به گزارش می متالز، پس از اینکه نیویورک تایمز گزارش کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور، تعرفه هایی را برای کانبرا در نظر گرفته است اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه گفت که صادرکنندگان آلومینیوم با شرایط قرارداد با ایالات متحده موافق هستند.

نیویورک‌تایمز، به نقل از منابع نامشخص،گفت : افزایش صادرات آلومینیوم به ایالات‌متحده در سال گذشته ترامپ را بر آن داشت تا تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم را برای استرالیا در واکنش به صادرات اعمال کند. اما ترامپ متقاعد شد که پس از توصیه به تعویق انداختن تعرفه ها در استرالیا، از طرح عقب‌نشینی کند. زیرا تعرفه‌های گمرکی برای استرالیا به عنوان متحد اصلی این کشور در آسیا - اقیانوسیه را منحرف خواهد کرد.

موریسون گفت که صادرکنندگان استرالیایی هیچ کاری اشتباه انجام نداده اند.
موریسون به خبرنگاران در هانیارا، پایتخت جزایر سلیمان، گفت: "ما با ایالات متحده قرارداد داریم و در این توافقنامه کار می کنیم."

ترامپ 25درصد تعرفه برای فولاد و 10درصد تعرفه واردات آلومینیوم در ماه مارس را به بسیارری از کشورها تحمیل کرد. اما او پس از لابیگری با Malcolm Turnbull، نخست وزیر استرالیا، برای معافیت برای کانبرا موافقت کرد.

استرالیا هر ساله حدود 500 میلیون دلار (347 میلیون دلار) فولاد و آلومینیوم به ایالات متحده صادر می کند.
معاون وزیر بازرگانی کشور، سیمون بیرمینگه، در بیانیه ای، گفت: "تولید کنندگان آلومینیوم استرالیا با قیمت های بازار در محیط رقابتی، بدون دریافت یارانه دولتی یا حمایت مشابه، تجارت می کنند."

استرالیا از دیرباز یکی از متحدان وفادار ایالات‌متحده بوده‌ و حمایت از واشنگتن در ماه‌های اخیر برای مبارزه با رشد اقتصادی و نفوذ چین در منطقه اقیانوس آرام از اقدامات این کشور بوده است.

کد خبر: 39765
تاریخ: 1398/03/13 - 21:53
منبع: عصر معدن

امریکا  استرالیا  آلومینیوم  دونالد ترامپ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سرمایه گذاری آلومینیومی کانادا

می متالز - کانادا در کارخانه آلومینیوم Alcoa سرمایه‌گذاری می‌کند.
 

دو رویداد تأثیرگذار بر قیمت نفت در روزهای آینده

می متالز - دو رویداد مهم در دو هفته آینده که یکی در ژاپن و دیگری در اتریش روی می‌دهد، مسیر قیمت‌های نفت در نیمه دوم سال میلادی جاری را مشخص خواهد کرد.
 

مقاومت چدن صادراتی سی آی اس نسبت به کاهش قیمت

می متالز - علی رغم افت قیمت قراضه در امریکا و ترکیه، صادرکننده های چدن سی آی اس در مقابل کاهش قیمت ها مقاومت کرده اند چرا که بازار سنگ آهن هفته گذشته صعودی بوده و از طرفی تناژ تخصیص داده شده برای حمل جولای کم است و به تولید کننده های چدن قدرت عمل داده است.
 

چرا امریکا امتیاز تولید عناصر نادر را از دست داد؟

می متالز - عناصر نادر خاکی که این‌روزها حرف و حدیث بسیاری درباره آنها وجود دارد، تا سال ۱۳۲۷ خورشیدی در برزیل و هند از شن و ماسه‌های رسوبی در مناطق خاصی به‌دست‌ می‌آمد ولی در سال ۱۳۲۹ خورشیدی با به نتیجه رسیدن استخراج از یک توده بزرگ مونازیتی، فسفات سریوم، لانتانیوم و توریوم در یکی از معادن افریقای جنوبی، این کشور در رده بزرگ‌ترین تولید‌کننده این عناصر قرار گرفت.
 برگی دیگر در ادامه داستان جنگ تجاری چین و امریکا

چین جای پای خود را در عناصر نادر محکم می‌کند

می متالز - چندی پیش بود که تصمیم چین مبنی بر اعمال محدودیت بر صدور عناصر نادر خاکی به امریکا بعد جدیدی به اخبار و گزارش‌های جنگ تجاری داد.
 در بازارهای جهانی رقم خورد؛

ادامه مسیر صعودی بهای نفت

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۴۵ سنت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما