خبر
نفت   قیر و روانکارها  
سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت مکلف شدند؛

تحویل حداقل ۴ میلیون تن قیر رایگان به طرح های عمرانی

می متالز - وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند حداقل چهارمیلیون تن مواد اولیه قیر (vb) رایگان به صورت ماهانه برای خرید قیر مصرفی به طرح ها اختصاص دهند.

به گزارش می متالز به نقل از وزارت راه و شهرسازی بر اساس بند (هـ) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ شرکت ملی نفت ایران مکلف است حداکثر مبلغ ۶۰۰ هزار میلیارد ریال معادل حداقل چهارمیلیون تن مواد اولیه قیر (vb) رایگان از منابع دریافتی بابت خوراک مایع تحویلی به پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها را به صورت ماهانه به حسابی که نزد خزانه داری کل کشور افتتاح می‌شود، واریز کند.

همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است صد درصد (۱۰۰%) مبالغ واریزی را به صورت ماهانه به دستگاه‌های اجرائی ذی ربط در سقف سهمیه‌های زیر به صورت همزمان برای خرید قیر مصرفی مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران و تأمین سایر هزینه‌های اجرای آسفالت طرح‌های مربوط تخصیص دهد. خزانه داری کل کشور مکلف است مبلغ تخصیص داده شده را به صورت کامل پرداخت و براساس موافقتنامه متبادله با شرکت مذکور تسویه حساب کند:

۱- ۴۸ درصد اعتبار برای آسفالت راه‌های فرعی و روستایی و روکش آسفالت شبکه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی و عشایری و معابر محلات هدف بازآفرینی شهری، طرح‌های مسکن مهر و فرودگاه‌های کشور، در اختیار وزارت راه و شهرسازی

۲- ۱۷ درصد اعتبار برای آسفالت معابر شهر‌های با جمعیت زیر پنجاه هزار نفر در اختیار وزارت کشور (سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور)

۳- ۱۱ درصد اعتبار برای انجام عملیات خاک پوش (مالچ پاشی کردن) سازگار با محیط زیست مورد تأیید سازمان ذی ربط، در اختیار وزارت جهاد کشاورزی (سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور)

۴- ۱۹ درصد اعتبار برای آسفالت معابر و بهسازی روستا‌ها و انجام طرح (پروژه)‌های مشارکتی با دهیاری‌ها در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

۵- پنج درصد اعتبار برای نوسازی مدارس و دانشگاه فرهنگیان در اختیار وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور)

دستگاه‌های اجرائی موضوع این بند موظفند سهم استانی اعتبار موضوع این بند را حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه تعیین و در اختیار ادارات کل استانی خود قرار دهند تا با توجه به پیشرفت فیزیکی طرح‌های در دست اجراء و فصل کاری آن استان براساس دستورالعمل صادره توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در طرح‌های خود هزینه کنند.

تهاتر هزینه‌های اجرای آسفالت، قیراندود (ایزولاسیون)، عایق کاری و همچنین تأمین مابه التفاوت مالی توسط کارفرما فقط برای این امور با تأیید مسؤولان دستگاه‌های اجرائی استانی ذی ربط، با تحویل قیر رایگان (به میزان معادل ارزش ریالی روز آنها) در سقف بودجه مصوب پس از اعلام به خزانه بلامانع است. خزانه مکلف است از طریق حساب‌های استانی ذی ربط خود، معادل ارزش ریالی قیر مازاد تحویلی مربوط به هر یک از طرح‌ها و دستگاه‌ها را به منظور اعمال حساب لحاظ کند. قیر مورد نظر موضوع این بند باید از لحاظ مقداری به صورت صد درصد (۱۰۰%) تحویل شود.

گزارش عملکرد این بند به صورت سه ماهه توسط دستگاه‌های اجرائی ذی ربط به کمیسیون‌های «انرژی»، «برنامه و بودجه و محاسبات» و «عمران» مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال می‌شود.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات موظف است پس از رسیدگی، گزارش آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

بر این اساس وزارت نفت به منظور اجرا و تعیین تکالیف قانونی دستگاه‌های ذی‌ربط آیین‌نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ ارائه نموده است و این پیش نویس در حال طی تشریفات قانونی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واکنش حراست صنعت نفت به ادعای دستگیری باند نفوذ در این وزارتخانه

می متالز - رئیس سازمان حراست صنعت نفت درباره اظهارات اخیر دو نماینده مردم شاهین‌شهر و نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی مبنی بر دستگیری اعضای باند نفوذ در وزارت نفت گفت: وزارت نفت و سازمان حراست این وزارتخانه از چنین خبری بی‌اطلاع بوده و هیچ‌یک از مدیران ارشد و تصمیم‌گیر وزارت نفت تاکنون در این مورد احضار یا بازداشت نشده‌اند.
 منافع ملت اولویت وزارت نفت است

پاسخ مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت به ادعاهای زاکانی در شبکه سوم سیما

می متالز - مدیرکل‌ روابط عمومی وزارت نفت ضمن پاسخ به ادعاهای زاکانی در شبکه سوم سیما تاکید کرد: ما دنبال تفاهم، همکاری و رفاقت هستیم، به شرطی که این موارد در یک فضای غیرسیاسی مطرح شود تا نتایج آن در برگیرنده همه ملت باشد و اینکه اولویت ما منافع ملی کشور است.
 

ایفای نقش وزارت نفت در کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی

می متالز - رئیس نظارت بر طرح‌های پژوهشی وزارت نفت از تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی با مسئولیت وزارت نیرو خبر داد و گفت: وزارت نفت با ارائه راهکارها و تجربه‌های موفق خود پیرامون تحقق مقوله سازگاری با کم‌آبی نقش تاثیرگذاری خواهد داشت.
 نوبخت اعلام کرد؛

خسارت ۳۸ هزار میلیارد تومانی سیل

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس گزارش قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده در مجموع ۳۸ هزار میلیارد تومان خسارات مربوط به سیل ابتدای امسال بوده است.
 معاون وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد

ساخت 400 هزار واحد، تکمیل مسکن مهر و جبران کمبود مسکن روستاها مهم‌ترین برنامه دولت دوازدهم

می متالز - رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و رسیدگی به کمبود مسکن روستاها مهمترین اولویت وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.
 وزیر اسبق نفت:

فضاسازی‌ها علیه وزارت نفت ناشی از مخاصمات سیاسی است

می متالز - وزیر اسبق نفت با اشاره به اظهارنظرهایی از سوی برخی افراد مانند دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی در زمینه مقایسه فروش نفت در دوره پیشین تحریم و اکنون گفت: انتقادهای او را باید به حساب رقابت گذاشت، اکنون شرایط سخت‌تر شده و طرح این مباحث ناشی از مخاصمات سیاسی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما